3. februāris, 2022

RTU izdod Latvijā pirmo mācību grāmatu jaunuzņēmumiem

Atsperiena punkts

4. februārī tiks atvērta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomika un vadības fakultātes asociētā profesora Denisa Ščeulova un Roterdamas Biznesa zinātniskā lektora Nīka Plēgmana grāmata «Atspēriena punkts veiksmīgai uzņēmējdarbībai». Tā ir pirmā latviski sarakstītā mācību grāmata sekmīga jaunuzņēmuma izveidei. Grāmata būs bez maksas pieejama visiem interesentiem e-grāmatu platformā.

Grāmatas atklāšana notiks platformā Zoom plkst. 14.00 – https://ej.uz/atsperienapunkts

Mācību līdzeklis/rokasgrāmata paredzēts uzņēmējdarbības un ar to saistītu jomu studentiem, kā arī topošajiem un esošajiem uzņēmējiem. Tajā aprakstīti jaunuzņēmuma biznesa modeļa izveides posmi un izaicinājumi, izmantojot D. Ščeulova un N. Plēgmana (Niek Ploegman) izveidotu «atspēriena punkta» metodiku un pieredzi, strādājot ar uzņēmējdarbības studentiem un jaunuzņēmumu dibinātājiem. Metodika izmantojama, lai pilnveidotu arī jau esoša uzņēmuma biznesa modeli.

«Jaunuzņēmuma izveidei jāpiemēro skaidra metodika ar noteiktiem un saprotamiem posmiem. «Atspēriena punkta» metodikai ir definēti konkrēti posmi un soļi, turklāt tā ļauj vienmēr atskatīties, atgriežoties pie iepriekšējiem soļiem un tos pilnveidojot. Mācību līdzeklis palīdzēs pastāvīgi analizēt biznesa modeli un savlaicīgi veikt korekcijas tajā, un tas ir nepieciešams jebkuram biznesam – gan mazam, gan lielam,» skaidro D. Ščeulovs,  Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta direktors.

Grāmata piedāvā metodes un padomus, kā izveidot mūsdienīgu un dzīvotspējīgu biznesa modeli. Kā norāda D. Ščeulovs – biznesa modelim vienmēr jābūt vērstam uz patērētāju interešu un vēlmju realizēšanu. Grāmatu ilustrē pasaules un Latvijas piemēri, ļaujot ieskatīties jaunuzņēmumu aizkulisēs. Tajā aprakstīta biznesa modeļa un vērtības piedāvājuma izveidošanas filozofija un iekļauti uzdevumi teorijas izmantošanai praksē. Ļoti vērtīgi ir izdevumu papildinošie pielikumi, kas palīdzēs sākt biznesu, dodot praktiskus padomus par biznesa modeļa izveidi, prototipēšanu un testēšanu, patērētāja profila izstrādi un testēšanu, dažādām vērtību piedāvājuma un piesaistes kanālu koncepcijām, produktu dzīvildzi utt.

Grāmatas elektroniskajā versijā pielikumi ir sagatavoti augstā kvalitātē, kas ļauj tos izmantot praktiskās nodarbībās, demonstrējot uz lielā ekrāna vai izdrukājot dažādos formātos līdz A2 plakāta lielumam.

Mācību līdzekļa elektroniskā versija būs brīvi pieejams visiem RTU e-grāmatu platformā no 4. februāra. To izdod Izdevniecība.

«Atspēriena punkts veiksmīgai uzņēmējdarbībai» ir D. Ščeulova dāvana IEVF 55. jubilejā, kas tiek atzīmēta šajā akadēmiskajā gadā. IEVF nodrošina augstāko izglītību dažādos ekonomikas un uzņēmējdarbības virzienos. Tās piedāvātās izglītības kvalitāti un starptautisko konkurētspēju apliecina dažādi reitingi un augsts darba devēju novērtējums.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda