Sākums Jaunumi Sākas pieteikšanās ikgadējai L`ORÉAL-UNESCO balvai Sievietēm zinātnē

Sākas pieteikšanās ikgadējai L`ORÉAL-UNESCO balvai Sievietēm zinātnē

5 minūtes lasīšanai
LOREAL UNESCO

No 2022. gada 3. februāra līdz 17. martam Baltijas valstu zinātnieces aicinātas pieteikties prestižajai L’ORÉAL-UNESCO Baltijas jauno talantu programmai Sievietēm zinātnē. Jau 18. reizi Latvijā un sesto reizi Igaunijā un Lietuvā septiņas izcilas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par darbu dažādās  zinātnes jomās. Papildus viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L’Oréal-UNESCO Sievietēm zinātnē starptautisko uzlecošo talantu programmai.

“Sniedzot atbalstu spilgtākajiem talantiem, šī stipendija veicina jauno zinātnieču ekselenci un dod būtisku ieguldījumu līdzsvarotas un iekļaujošas sabiedrības veidošanā. Mēs augsti vērtējam tos sasniegumus, ko, pateicoties šim atbalstam, jaunās zinātnieces ir guvušas iepriekšējos gados, un priecājamies, redzot balvu laureāšu zinātniskās karjeras turpmāko izaugsmi. Esam pārliecināti, ka šī gada konkurss dos iespēju atlasīt augstas raudzes pētījumu projektus, un to pieteicējas veicinās Latvijas zinātnes atpazīstamību pasaulē,” norāda Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, L’Oréal-UNESCO Baltijas jauno talantu programmas Sievietēm zinātnē žūrijas priekšsēdētājs Ivars Kalviņš.

Pērn septiņas zinātnieces no Baltijas katra saņēma 6 000 eiro balvu, tostarp trīs zinātnieces no Latvijas – Dr.biol. Vita Rovīte par pētījumu molekulārajā bioloģijā, Mg.phys. Inga Pudža par darbu cietvielu fizikā un Dr. Dana Kigitoviča par pētījumu medicīnā.

“Programma Sievietēm zinātnē ir aizraujoša pieredze, kas palīdz izkāpt no savas komforta zonas, kā arī ar gandarījumu un lepnumu atskatīties uz līdz šim paveikto. Nodrošinātais atbalsts sniedz iespēju fokusēties uz sev interesējošo pētījumu, savukārt apziņa par saņemto prestižo balvu rada pārliecību, ka esi uz pareizā ceļa, un iedvesmo spert nākamos soļus savā izaugsmē,” saka Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta EXAFS spektroskopijas laboratorijas zinātniskā asistente Inga Pudža.

“Šī programma man ir palīdzējusi plašāku auditoriju iepazīstināt ar savu pētniecības virzienu un veidot jaunus profesionālos kontaktus. Saņemtais apbalvojums apliecina pētniecības nozīmību sabiedrībai, kā arī iedrošina jauniešus izvēlēties savu profesionālo ceļu zinātnē,” norāda vadošā pētniece un Molekulārās un Funkcionālās genomikas pētnieciskās grupas vadītāja Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, kā arī Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes vadītāja, Vita Rovīte.

Pērn Latvijas programmai visvairāk pieteikumi saņemti inženierzinātnēs, tehnoloģiskajās un fizikālajās zinātnēs, tāpat arī dzīvības un vides zinātnēs. No visiem pieteikumiem tikai 5% saņemti matemātikas, datorzinātņu un informācijas zinātnēs, tāpēc īpaši vēlamies iedrošināt jaunās zinātnieces pieteikties šajās zinātņu jomās šogad.

Baltijas zinātnieces ir aicinātas pieteikties jauno talantu programmai Sievietēm zinātnē no 2022. gada 3. februāra līdz 17. martam, aizpildot pieteikuma anketu projekta Sievietēm zinātnē (For Women In Science) mājaslapā www.forwomeninscience.com.

Pēc zinātniskās žūrijas rūpīgas visu pieteikumu izvērtēšanas par pētījumu veikšanu dzīvības, fizikas un vides zinātņu, materiālzinātņu, matemātikas, datorzinātnes, informācijas zinātnes, kā arī inženierzinātņu jomās Latvijā tiks piešķirta viena balva zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem, un divas balvas saņems doktorantes līdz 40 gadu vecumam doktora darba izstrādei.

Šī ir vienīgā atbalsta programma Baltijas valstīs zinātniecēm, kas veicina viņu profesionālo izaugsmi, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un radot ieguvumus gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Kopš 2005. gada, kad L’ORÉAL-UNESCO programma tika ieviesta Latvijā, atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmusi 51 zinātniece no Latvijas. Papildus jau sesto gadu pēc kārtas programma tiek īstenota arī Igaunijā un Lietuvā, kur par darbu zinātnes jomā ir apbalvotas astoņas zinātnieces no Lietuvas, kā arī astoņas no Igaunijas.

Jauno talantu programmu Sievietēm zinātnē pirms 18 gadiem Latvijā aizsāka programmas patronese Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, L`ORÉAL Baltic, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Zinātņu akadēmija. Šodien L`ORÉAL-UNESCO Baltijas jauno talantu apbalvojumu programma Sievietēm zinātnē kopā ar trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Starptautiskā programma Sievietēm zinātnē tika aizsākta 1998. gadā. Kopš tā laika L`ORÉAL un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) ir apņēmušās veicināt sieviešu skaitu, kuras darbojas zinātniskajā pētniecībā. Tādēļ pēdējo 24 gadu laikā L`ORÉAL un UNESCO programma Sievietēm zinātnē godina zinātnieces viņu galvenajos karjeras posmos, dodot nozīmīgu ieguldījumu zinātnes attīstībā, kā arī veicinot dzimumu vienlīdzību zinātnes jomā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…