7. aprīlis, 2020

The Global Hack hakatonā piedāvās risinājumus Covid-19 krīzei

the global hack

Turpinot kustību, lai potenciāli apkarotu krīzes radītās sekas, hakatons “The Global Hack” pulcēs dalībniekus no visas pasaules, kuri izstrādās idejas, kas varētu būt risinājums šī brīža mainīgās pasaules nepieciešamībām. Veiksmīgākās idejas savā starpā dalīs 120 000 eiro lielo balvu fondu. Hakatons norisināsies tiešsaistē no 9. līdz 12. aprīlim un to līdzorganizē Latvijas radošie spēki, kas ar “Swedbank” atbalstu veidos hakatona ekonomikas novirzienu. Organizatori ziņo, ka hakatonu atbalstīs tādas organizācijas un kā Eiropas Komisija, “Tesla”, “SpaceX” un citas kompānijas.

Hakatona “The Global Hack” mērķis ir veidot platformu, kura apvieno cilvēkus no visas pasaules, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu praktiskus un radošus risinājumus, kas tiešā veidā risinātu koronavīrusa radīto krīzi un izaicinājumus.

Ikviens interesents tiek aicināts pievienoties “Slack” kanālam, kurā iespējams pieteikt savu ideju. Idejas iespējams reģistrēt līdz 8. aprīlim. Hakatona organizatori uzsver, ka vēl joprojām tiek aicināti pieteikties arī mentori, kuri projektu izstrādes laikā vēlētos sniegt atbalstu un dalīties ar noderīgām zināšanām.

Virtuālais hakatons tiks sadalīts 11 sektoros, kur ietilpst arī Latvijas radošā spēka organizētais ekonomikas virziens. Katrā novirzienā piedalīsies vairāk kā 20 000 dalībnieki no dažādām pasaules vietām, kas nozīmē, ka kopējais dalībnieku skaits pārsniedz 2 miljonus. Hakatona dalībniekus atbalstīs vairāk kā 1000 dažādu nozaru mentori.

Ņemot vērā aizsākto iniciatīvu, hakatonu atbalsta tādas organizācijas un kā Eiropas Komisija, Pasaules Banka, Apvienoto Nāciju Organizācija, Pasaules Pārtikas programma, “Universal Music” un citas apvienības. Globālajam hakatonam ir pievienojušies arī tādi līderi kā Stīvs Džarvetsons, kurš ir aktīvs investors, kā arī “Tesla” un “SpaceX” valdes loceklis Sems Altmans, amerikāņu investors, uzņēmējs un programmētājs, un citas plaši pazīstamas personības.

Eiropas Komisija ir piešķīrusi 75 000 eiro atbalstu projektam The Global Hack, no kuriem 60 000 eiro tiks atvēlēti naudas balvām, kuras savā starpā sadalīs katra sektora uzvarētāju komandas. Papildus tam, hakatona ekonomisko virzienu atbalsta “Swedbank”, kas nodrošinās galveno balvu labākajai idejai – 5000 eiro pamatkapitālu. Balvu fonds tiks papildināts līdz pat hakatona noslēgumam.

Viens no virtuālā hakatona novirzieniem ir ekonomika, jo ekonomiskā situācija ir ļoti būtisks krīzes rādītājs, jo tas atspoguļo pasaules, sabiedrības, un uzņēmumu labklājību, un nodrošinājumu šī brīža sarežģītajā laikā. Ņemot vērā notiekošo, ir spiesti izbeigt savu darbību, kas būtiski ietekmē dažādas sociālās grupas un valstis kopumā.

Balstoties uz pieredzi, šādas situācijas var atstāt nopietnu ietekmi uz sabiedrību un pasaules procesiem pat vairākus gadu garumā. Lai izstrādātu un piedāvātu stratēģiskus risinājumus, hakatona ekonomikas sektora mērķis ir izcelt šīs problēmas un piedāvāt risinājumus, kas būtiski atvieglotu situāciju šobrīd un nākotnē.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda