Sākums Jaunumi The Global Hack hakatonā piedāvās risinājumus Covid-19 krīzei

The Global Hack hakatonā piedāvās risinājumus Covid-19 krīzei

3 minūtes lasīšanai
the global hack

Turpinot kustību, lai potenciāli apkarotu Covid-19 krīzes radītās sekas, hakatons “The Global Hack” pulcēs dalībniekus no visas pasaules, kuri izstrādās idejas, kas varētu būt risinājums šī brīža mainīgās pasaules nepieciešamībām. Veiksmīgākās idejas savā starpā dalīs 120 000 eiro lielo balvu fondu. Hakatons norisināsies tiešsaistē no 9. līdz 12. aprīlim un to līdzorganizē Latvijas radošie spēki, kas ar “Swedbank” atbalstu veidos hakatona ekonomikas novirzienu. Organizatori ziņo, ka hakatonu atbalstīs tādas organizācijas un uzņēmumi kā Eiropas Komisija, “Tesla”, “SpaceX” un citas kompānijas.

Hakatona “The Global Hack” mērķis ir veidot platformu, kura apvieno cilvēkus no visas pasaules, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu praktiskus un radošus risinājumus, kas tiešā veidā risinātu koronavīrusa radīto krīzi un izaicinājumus.

Ikviens interesents tiek aicināts pievienoties “Slack” kanālam, kurā iespējams pieteikt savu ideju. Idejas iespējams reģistrēt līdz 8. aprīlim. Hakatona organizatori uzsver, ka vēl joprojām tiek aicināti pieteikties arī mentori, kuri projektu izstrādes laikā vēlētos sniegt atbalstu un dalīties ar noderīgām zināšanām.

Virtuālais hakatons tiks sadalīts 11 sektoros, kur ietilpst arī Latvijas radošā spēka organizētais ekonomikas virziens. Katrā novirzienā piedalīsies vairāk kā 20 000 dalībnieki no dažādām pasaules vietām, kas nozīmē, ka kopējais dalībnieku skaits pārsniedz 2 miljonus. Hakatona dalībniekus atbalstīs vairāk kā 1000 dažādu nozaru mentori.

Ņemot vērā aizsākto iniciatīvu, hakatonu atbalsta tādas organizācijas un uzņēmumi kā Eiropas Komisija, Pasaules Banka, Apvienoto Nāciju Organizācija, Pasaules Pārtikas programma, “Universal Music” un citas apvienības. Globālajam hakatonam ir pievienojušies arī tādi līderi kā Stīvs Džarvetsons, kurš ir aktīvs investors, kā arī “Tesla” un “SpaceX” valdes loceklis Sems Altmans, amerikāņu investors, uzņēmējs un programmētājs, un citas plaši pazīstamas personības.

Eiropas Komisija ir piešķīrusi 75 000 eiro atbalstu projektam The Global Hack, no kuriem 60 000 eiro tiks atvēlēti naudas balvām, kuras savā starpā sadalīs katra sektora uzvarētāju komandas. Papildus tam, hakatona ekonomisko virzienu atbalsta “Swedbank”, kas nodrošinās galveno balvu labākajai idejai – 5000 eiro pamatkapitālu. Balvu fonds tiks papildināts līdz pat hakatona noslēgumam.

Viens no virtuālā hakatona novirzieniem ir ekonomika, jo ekonomiskā situācija ir ļoti būtisks krīzes rādītājs, jo tas atspoguļo pasaules, sabiedrības, un uzņēmumu labklājību, un nodrošinājumu šī brīža sarežģītajā laikā. Ņemot vērā notiekošo, uzņēmumi ir spiesti izbeigt savu darbību, kas būtiski ietekmē dažādas sociālās grupas un valstis kopumā.

Balstoties uz pieredzi, šādas situācijas var atstāt nopietnu ietekmi uz sabiedrību un pasaules procesiem pat vairākus gadu garumā. Lai izstrādātu un piedāvātu stratēģiskus risinājumus, hakatona ekonomikas sektora mērķis ir izcelt šīs problēmas un piedāvāt risinājumus, kas būtiski atvieglotu situāciju šobrīd un nākotnē.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…