24. decembris, 2019

“ToTok” izmantota lietotāju izspiegošanai

totok

Populāra mobilā lietotne “ToTok”, kas izstrādāta Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), ir izņemta no “Apple” un “Google” tiešsaistes tirdzniecības vietām pēc ziņas, ka šī ir izmantota lietotāju izspiegošanai.

ASV laikraksts “New York Times” sestdien ziņoja, ka šī devusi AAE valdībai iespēju izsekot cilvēku, kas to instalējuši savā tālrunī, sarunas, pārvietošanos un citas detaļas.

“Apple” paziņoja, ka “ToTok” ir izņemta no šī uzņēmuma veikala “AppStore”, kamēr tiek izskatīta šī ziņa. “Google” pavēstīja, ka ir izņemta no veikala “PlayStore” saistībā ar uzņēmuma “politikas jautājumu”.

“ToTok”, kuru izmantoja miljoniem cilvēku AAE un apkārtējā reģionā, šķietami bija viegls un drošs ceļš īsziņu un video nosūtīšanai valstīs, kur citi šāda veida servisi ir bloķēti.

ASV izlūkdienestu amatpersonas un drošības pētnieks ir noskaidrojuši, ka AAE valdība izmantojusi šo lietotni detalizētai izsekošanai, ziņoja “New York Times”.

Lietotne kļuva populāra, jo tā piedāvāja bezmaksas zvanus un īsziņu sūtīšanu valstīs, kur ir bloķēti tādi servisi kā “Skype” un “WhatsApp”. 

Šogad izlaisto lietotni bija izstrādājis uzņēmums “Breej Holding”, kas saskaņā ar minētā laikraksta ziņu ir saistīts ar Abūdabī bāzētu kiberizlūkošanas un hakerisma firmu “DarkMatter”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda