19. maijs, 2021

Vidusskolēnus aicina piedalīties starptautiskā hakatonā

EU Code Week HACKATONS

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā, kas norisināsies tiešsaistē 29.–30. maijā. Hakatona laikā 15 komandas tiksies tiešsaistē, attīstīs savas programmēšanas prasmes un 24 stundās radīs risinājumu kādam vietēja mēroga izaicinājumam.

Hakatona laikā jaunieši saņems atbalstu no zinošiem mentoriem, piedalīties aizraujošās darbnīcās un prezentēs savu ideju ekspertu žūrijai. Trīs labākās komandas saņems vērtīgas balvas, t.i. pirmās vietas ieguvēji iegūs Arduino Starter KIT no izglītības fonda, otrās vietas ieguvēji iegūs Raspberry Pi 4 Model B Starter Kit no IT izglītības fonda, savukārt trešās vietas ieguvēji iegūs DRONIE dronus no IT uzņēmuma “Cognizant Latvia”.

Desmit labākās komandas turpinās cīņu, saņems papildu tehnoloģiju apmācībās un mentoru konsultācijas, lai turpinātu vasarā izstrādāt savas idejas prototipu un rudenī piedalītos hakatona finālā klātienē. Nacionālā fināla uzvarētāji iegūs balvās stilīgu aprīkojumu un iespēju prezentēt savu ideju Eiropas līmeņa žūrijai ES Programmēšanas nedēļas laikā no 2021. gada 9. līdz 24. oktobrim. Līdzīgi hakatoni jau notikuši Īrijā, Grieķijā, Itālijā un Rumānijā, un nākotnē norisināsies arī Slovēnijā.

“Mēs uzskatām, ka Latvijas jauniešiem ir visi nepieciešamie talanti, tāpēc aicinām vidusskolēnus pieteikties hakatonam un izmantot iespēju attīstīt un likt lietā savas zināšanas un prasmes, lai radošā gaisotnē risinātu kādu tieši šai mērķauditorijai aktuālu tēmu.” fonda vadītāja Zanda Zilgalve.

Kā piedalīties?

 • 20. maijā plkst. 17.00 ikviens vidusskolēns tiek aicināts uz “Datorium” programmēšanas skolas veidoto YouTube vebināru. Sarunas laikā ar savu pieredzi dalīsies jaunieši, kuri jau ir guvuši panākumus līdzīgos hakatonos un olimpiādēs un atklās vairāk par to, kas ir hakatons, kā tajā piedalīties un – kāpēc. Papildu tam vidusskolēniem tiks sniegta palīdzība komandas biedru atrašanā un komandas veidošanā.
 • Līdz 24. maijam ikviens skolēns, kurš vēlas apgūt jaunas zināšanas tehnoloģiju jomā un rast risinājumu izaicinājumam, tiek aicināts reģistrēties hakatonam šeit. Reģistrēties iespējams gan individuāli, gan komandā (komandā nepieciešami 6 dalībnieki).
 • Līdz 28. maijam tiks paziņoti 90 skolēni, kuriem būs iespēja piedalīties hakatonā. Pieteikumi tiks atlasīti, ņemot vērā anketā norādīto motivāciju. Skolēniem, kuri būs reģistrējušies individuāli, hakatona organizatori palīdzēs atrast komandas biedrus.

ES Programmēšanas nedēļas hakatonus organizē Eiropas Komisija un vietējie ES programmēšanas nedēļas vēstnieki. Latvijas nacionālo hakatonu atbalsta izglītības fonds, programmēšanas skola “Learn IT”, programmēšanas skola “Datorium”, uzņēmums “Cognizant Latvia” un izglītības satura centrs. Vairāk par pasākumu: https://codeweek.eu/hackathons/latvia

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda