1. augusts, 2020

Vienkāršs veids kā nomainīt datora cieto disku bez datora pilnas pārinstalēšanas

kingston ssd

Pirms dažām dienām sanāca atsvaidzināt savas zināšanas datoru disku klonēšanā. Kapēc? Elementāri – sen nebiju to darījis un ar jaunākās paaudzes diskiem to nebija sanācis darīt vispār. Daudzus gadus tiku lietojis Norton Ghost dažādas versijas. Taču uz modernajām tehnoloģijām – nvme diskiem tas nedarbojas. Tapēc nolēmu paskatīties pēc modernas alternatīvas. Tādu arī atradu. Un pats labākais – bezmaksas. Tad nu padalīšos ar savu atklājumu un izlikšu detalizētu pamācību, kā ar to rīkoties. Šeit aboslūti izlaidīšu fizisko darbu sadaļu – par skrūvēšanu un maiņu, jo tas katram datora modelim atšķiras.

Atveram savu interenta pārlūku un atveram šo Macrium Reflect mājaslapu
spiežam download un atzīmējam, ka to lietosim mājās
saglabājam instalāciju un spiežam palaist instalāciju
izvēlamies bezmakas versiju un spiežam lejuplādēt. tad spiežam uz apstiprinošās pogas
šeit mums tikai jāspiež uz podziņām next
apstiprinam licenzes noteikumus, spiežam tālāk
ievadam licenzesa atslēgu – to iespējams iegūt bez maksas
spiežam tikai tālāk
instalējam un pabeidzam instalāciju

Apsveicu. Šajā brīdī programa ir instalēta un varam sākt darboties. Tālāk parādīšu dažādus scenārijus – viens viens klonēšanu un klonēšanu uz lielāku disku Sāksim ar 1:1

izvēlamies partīciju, jo klonēt
izvēlamies galamērķi diska klonam. ( tas var būt gan cits disks uzreiz, vai diska arhīva fails, ko var velāk iepūst citā diskā
šeit mēs varam mainīt partīciju izmērus, ja tas nepieciešams, bet par to nedaudz vēlāk.
spiežam uz podziņām next
podziņas finish un next mūs interesē

Tagad esam veiksmīgi noklonējuši disku. Tas mums paprasa atkarībā no diska apjoma zināmu laiku. 256gb disku man noklonēja uz ārējo usb3.0 disku ~30min. Pie lielākiem diska apjomiem tas prasīs vairāk laika. Tagad nedaudz par partīciju izmēru maiņu. Jo visbiežāk diskus klonē tieši tapēc, ka vietas esošajā diskā palicis par maz. Un jaunais ir lielāks.

izvēlamies partīciju un spiežam ok
ievadam jauno vērtību, kas nav mazāka par jau esošo

Tagad esam saglabājuši diska attēlu. Protams, ka to nepieciešams ievietot jaunajā diskā

aizpildām parizi šo tabuliņu. norādam avotu un galamērķi neko nesajaucam, jo citādi dati būs sabojāti
Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for M.
M. - 2. augusts, 2020 Atbildēt

Paldies. Noderīgi

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda