11. novembris, 2019

Windows 2008 server drīz beigsies ražotāja atbalsts

server2008r2

Microsoft ir paziņojis, ka sākot ar 2020. gada 14. janvāri pārtrauc Windows Server 2008/2008R2 operētājsistēmas oficiālo atbalstu. Ja jūsu orgazinācija šo operētājsistēmu vairs neizmanto vai – jums vispār nav serveru un izmantojat mākoņpakalpojumus, tad, apsveicam – jums šī ziņa neko nenozīmē un tālāk varat nelasīt. 

Ja piederat pie cilvēkiem, kas ir speciālisti savā nozarē, bet īsti neinteresējas, kas notiek ar jūsu datorprogrammām, kamēr vien tās turpina darboties, tad šis būtu īstais brīdis ielūkoties sava servera “Properties” sadaļā vai apjautāties savam IT speciālistam – kādu servera operētājsistēmu mēs izmantojam? Ja atbilde ir 2008, 2008R2 vai kas vēl vecāks, tad ir pēdējais brīdis ļoti nopietni izvērtēt, ko iesākt tālāk.

Diezgan izplatīta lietotāju reakcija uz paziņojumiem par dažādu sistēmu uzturēšanas pārtraukšanu ir to ignorēšana. Protams, dienā, kad uzturēšana tiek pārtraukta, sistēmas visbiežāk nepārstāj darboties. Uzturēšanas pārtraukšana faktiski nozīmē tikai to, ka ražotājs pārstāj rūpēties par to, lai sistēma pareizi darbotos kopā ar visdažādākajām citām sistēmām un programmām, kas nemitīgi tiek atjaunotas un mainītas.

Uzturētām sistēmām šādas mijiedarbības radītās problēmas tiek meklētas un savlaicīgi novērstas, savukārt uzturēšanas pārtraukšana nozīmē, ka neviens vairs par šādu problēmu rašanos un labošanu nerūpēsies. Arī pārējie programmatūras ražotāji parasti negarantē normālu programmu darbību kopā ar novecojušu operētājsistēmu.

Iespējams, ka sistēma, kuras uzturēšana ir pārtraukta, darbosies vēl ilgi, tomēr ir skaidrs, ka agri vai vēlu radīsies lielākas vai mazākas problēmas, kuras atrisināt varēs tikai nomainot sistēmu. Turpinot darbu ar sistēmu, kas vairs netiek uzturēta, uzņēmumam ir jābūt gatavam, ka tās darbībai kritiska kļūda var rasties jebkurā brīdī. Attiecīgi uzņēmējam ir jāizvērtē riski, kādus radītu sistēmas darbības pātraukums.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda