18. decembris, 2020

Zivju resursu kontrolē Vidzemē un Latgalē izmantos mūsdienīgas tehniskās iekārtas, tai skaitā meža kameras

eholote dabas aizsardzibas parvalde

Lai uzlabotu vides inspektoru spēju reaģēt uz pārkāpumiem un veicinātu īpaši aizsargājamo zivju sugu saudzēšanu, Dabas aizsardzības pārvalde iegādājusies mūsdienīgas tehnikas iekārtas zivju resursu kontroles nodrošināšanai, liecina tās sniegtā informācija.

Ar Zivju fonda atbalstu pārvalde ir iegādājusies divas pie laivas stiprināmas eholotes un desmit meža kameras ar saules paneļiem. Iegādātais inventārs palīdzēs nodrošināt efektīvāku zivju resursu kontroli Latgales un Vidzemes reģionālo administrāciju pārraudzībā esošajās upēs un ezeros.

“Meža kameru izmantošana dod iespēju plānot kontroles un operatīvi rīkoties reidu laikā. Tās paredzēts izvietot pie iespējamām nelikumīgas zvejas vietām ar mērķi iegūt informāciju un reaģēt uz normatīvo aktu pārkāpumiem zivju aizsardzības jomā. Līdz šim ar mūsu rīcībā esošo meža kameru palīdzību inspektori ir atklājuši vairākus pārkāpumus zivju aizsardzības jomā. Tomēr iepriekš iegādātās meža kameras ir nolietojušās un vairs nefunkcionē pilnvērtīgi,” skaidro pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize, piebilstot, ka “ir palielinājies arī uzraugāmo ūdenstilpju un ūdensteču skaits, tāpēc ar meža kamerām iespējams risināt jau tā trūkstošo inspektoru kapacitāti”.

Savukārt iegādātā eholote ar sānskatiem tiks izmantota, lai maksimāli efektīvi varētu veikt kontroles lielajos ezeros un upēs, nodrošinot nelegālo zvejas rīku operatīvu fiksēšanu. Šī iekārta palīdzēs arī iegūt vērtīgu informāciju par ūdenstilpju veģetācijas un grunts blīvumu un veidot ezeru kartes. Tas ļaus uzkrāt un analizēt datus par ezeriem, to ekoloģiju, tajā skaitā zivju resursiem.

Iekārtas iegādātas Zivju fonda atbalstītā projektā “Efektīva un mūsdienīga īpaši aizsargājamo zivju sugu aizsardzība īpaši aizsargājamās dabas teritorijās”. realizēts, lai uzlabotu zivju resursu aizsardzības pasākumus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un nodrošinātu efektīvu īpaši aizsargājamo zivju sugu – lašu (Salmo salar), taimiņu (Salmo trutta), upes nēģu (Lampetra fluviatilis), sīgu (Coregonus lavaretus) un repšu (Coregonus albula) – aizsardzību, izmantojot mūsdienīgu inventāru un tehnoloģijas.

Kopējās izmaksas ir 10 112 eiro, no kuriem Zivju fonda finansējums ir 8594 eiro un Dabas aizsardzības pārvaldes līdzfinansējums – 1518 eiro.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda