9. novembris, 2017

9 ietekmīgākās digitālās tendences, kas tuvākajā laikā ļoti būtiski mainīs mūsu dzīvi, komunikāciju un biznesu.

 „Pirmais solis, lai ieviestu uzņēmumā vai organizācijā tehnoloģijas, ir sākt domāt pa to” – ar šādiem vārdiem stāstījumu par tendencēm biznesa tehnoloģijās iesāka BiSMART vadītājs Juris Kabakovs. Kuri ir tie digitālie trendi, kas Latviju sagaidīs 2018. gadā, un kuri ir tie, kas savu uzvaras gājienu sāks jau pēc pāris gadiem? Kabakovs iezīmē vairākas digitālās tendences, kas skars gan organizāciju darbību, sabiedrību, gan valsti kopumā jau pavisam drīz.
Digitālā transformācija
Digitālā transformācija ir trends, kas drīz vien būs neatņemama organizāciju vides un darbības veiksmīgas attīstības sastāvdaļa. Šis trends ietver tādas darbības kā atteikšanos no drukātajiem dokumentiem, kā arī pastiprinātāku digitālā mārketinga kanālu ieviešanu. Šo tendenci jau piekopj un attīsta tādi uzņēmumi, kā Tilde un Amazon.
Mākslīgais intelekts
Vēl viena tehnoloģija, kas veiksmīgi iekļāvusies digitālajā pasaulē un turpina augt un aptvert aizvien vairāk vietu, ir mākslīgais intelekts. Tā ir programma, kura iemācās pati domāt, darīt, kā arī analizēt apkārt notiekošos procesus. Tāpat kā cilvēkam, arī mākslīgajam intelektam piemīt spējas reaģēt uz apkārtējo vidi.
Paplašinātā realitāte
Paplašinātā realitāte ir trends, kas spēcīgi mainīs mūsu komunicēšanas stilu pavisam tuvā nākotnē. Šī tehnoloģija sniedz tādas iespējas, kā, piemēram, iespēju runāt aci pret aci ar cilvēku, atrodoties dažādās pasaules malās vai, piemēram, vadīt sapulces un konferences, neesot klātienē. Tāpat kā paplašinātā realitāte, arī miksētā realitāte sagaidīs sabiedrību ne tik tālā nākotnē. Miksētā realitāte dod iespēju sastapties vienā telpā kā fiziskām, tā nefiziskām lietām.
Lietu Internets & Blokčeins
Arī tāda tehnoloģija kā Lietu internets jeb Internet of Things – spēja sarunāties ar ierīci, cilvēkam fiziski saslēdzoties – attīstās aizvien straujāk un ieņem vietu uzņēmuma digitālo rīko listē. Jau tagad zīmols Nike ir sācis pielietot šo tehnoloģiju savā platformā un turpina to attīstīt savā nozarē. Arī Blockchain tāpat kā Lietu internets jau varētu parādīties 2018. gadā. „Blockchain sniedz iespēju turēt informāciju, kas ir šifrēta un parakstīta ar laika zīmogu” – skaidro BiSMART vadītājs. Šo tehnoloģiju var pielietot, tad, ja cilvēks neuzticas, piemēram, vēlēšanu rezultātiem vai kādām institūcijām.
Digitālais ID
Digitālais ID ir tehnoloģija, kas atvieglos mūsu iepirkšanās procesu, padarot norēķināšanās procesu par preci krietni ērtāku un ātrāku. „Mēs varēsim ieiet veikalā un norēķināties ar pirkstu”– tā digitālā ID pielietojamību izskaidro Juris Kabakovs. Īpaši ērti šādā veidā var arī risināt problēmas valsts pārvaldes ietvaros. Vēl viena šīs tehnoloģijas priekšrocība ir – tā ļautu autorizēties attālināti.
Koplietošana un ārpakalpojums
Ārpakalpojumu nozīme uzņēmumu darbībā turpina pieaugt un attīstīties. „Ārpakalpojumus izmantosim arvien vairāk, visdrīzāk tas ir tas, kur virzās pasaule” – paredz Juris Kabakovs. Ārpakalpojumu izmantojums arī paredz pāriešanu uz mākoņpakalpojumiem, kas ieņem aizvien stabilāku vietu uzņēmumu darbībā un attīstībā.
Procesu automatizācija
Vairs ne tik tālā nākotnē tiks automatizēts viss, ko vien var automatizēt. Procesu automatizācija nenoliedzami ietekmēs valsts sektora darbību un attīstību, skarot lielu skaitu darbavietu, galvenokārt tās, kurās nav nepieciešams radošums, aizstājot cilvēku darbu ar digitālajām tehnoloģijām, piemēram, robotiem. Lai cilvēku nozīme produktu un pakalpojumu radīšanā neizzustu pavisam, cilvēkiem būtu jāsāk darboties tādās sfērās, ko cilvēki dara vislabāk – inovāciju radīšana, kreatīvu ideju radīšana.
druka
Nākotnes tehnoloģiju attīstība norit aizvien straujāk, tik strauji, ka varēsim izdrukāt tieši to, ko paši gribēsim, piemēram, ēdienu, krūzi vai pat veselu viesnīcu. To visu var panākt ar drukas palīdzību. Jā, tieši tik attīstītas ir jau tagad. druka mainīs visu to, kā mēs patērējam preces. Mēs varēsim ražot to, ko mums vajag, tad, kad mums vajag, bez atkritumiem, un patērēt tieši to, ko mēs gribam” – uzsver Juris Kabakovs.
Viedpilsēta & Viedvalsts
Runājot par nākotnes valstu un pilsētu attīstību, tās būs gudras, savienotas un digitālas. Juris Kabakovs prognozē: „Mēs nākotnē vairs nedzīvosim valstīs”. Cilvēki dzīvos pilsētās, kur būs darbs, pieejama infrastruktūra, kas būs nepieciešama. Latvijā šī attīstība norisinās lēnāk, tomēr arī šeit ir iespējas izveidot modernu infrastruktūru un investēt Latvijas nākotnē un attīstība.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos
Ieraksti par līdzīgu tematu
Ieraksti par līdzīgu tematu, diemžēl, nav atrasti

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda