Sākums Jaunumi Riga TechGirls martā vadīs bezmaksas IT prasmju apmācības veselības aprūpes speciālistiem Latvijā

Riga TechGirls martā vadīs bezmaksas IT prasmju apmācības veselības aprūpes speciālistiem Latvijā

3 minūtes lasīšanai
RigaTechGirls

Apzinot vairākus ar digitālajām prasmēm un tehnoloģijām saistītus izaicinājumus veselības aprūpē, biedrība Riga TechGirlspirmo reizi vadīs bezmaksas apmācības veselības aprūpes darbiniekiem un topošajiem ārstiem tehnoloģiju apguvei “Cilvēcīgi par tehnoloģijām”. Apmācību programma paredzēta ikvienam veselības nozares pārstāvim, tai iespējams pieteikties līdz 21. martam. Tā ir iespēja trīs mēnešu laikā 24 tiešsaistes nodarbībās un četrās praktiskajās nodarbībās uzlabot zināšanas par dažādu rīku un tehnoloģiju lietošanu veselības aprūpē un iegūt noderīgas prasmes ikdienas lietošanai.

Šogad apmācības būs īpaši veltītas veselības aprūpes darbiniekiem un medicīnas studentiem neatkarīgi no vecuma, ieņemamā amata un specializācijas – feldšeriem, medicīnas māsām, farmaceitiem, ķirurgiem u. c. Aptaujās un intervijās ar 120 nozares pārstāvjiem Riga TechGirls pārstāvji identificējuši vairākus ar digitālajām prasmēm un tehnoloģijām saistītus izaicinājumus veselības aprūpē: tās darbiniekiem nereti trūkst pilnvērtīgas izpratnes par tādiem aspektiem kā digitalizācijas un datu nepieciešamība, datu drošības robežas, saistība starp dažādām sistēmām, pieeja dažādu iestāžu dokumentiem, datu izsekojamība, izpratne par globālajām tendencēm, tajā skaitā par tehnoloģiju risinājumiem, kurus lieto pacienti, utt.

“Šī programma paredzēta ikvienam, kas pārstāv veselības aprūpes nozari. Programmai nav vecuma, dzimuma vai dalībnieku daudzuma ierobežojumu, tāpēc aicināts piedalīties ir ikviens interesents! Mācību programmas mērķis ir sniegt mūsdienās tik ļoti nepieciešamās digitālās prasmes un zināšanas, lai arī šajos laikos varētu pilnvērtīgi turpināt veikt savu profesionālo darbību un, izmantojot modernās tehnoloģijas, uzlabot kā darba, tā personīgo ikdienu,” stāsta Riga TechGirls līdzradītājs, projekta “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” vadītājs Pauls Siliņš.

“Digitālās tehnoloģijas mūsdienās ir ļoti nozīmīgs atbalsta mehānisms veselības aprūpes sistēmā. Taču, lai tās varētu efektīvi izmantot pakalpojumu nodrošināšanai un pacienta pieredzes uzlabošanai, ir būtiski strādāt arī nozares personāla digitālo prasmju attīstības virzienā. Tāpēc atbalstām šo Riga TechGirls iniciatīvu un aicinām ikvienu veselības aprūpes profesionāli izmantot iespēju apgūt šīs vērtīgas zināšanas un prasmes,” saka Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns.

Mācības tiešsaistē norisināsies no 21. marta līdz 8. jūnijam un sastāvēs no 24 nodarbībām, kā arī četrām praktiskajām nodarbībām, kurās dalībniekiem būs iespēja noteiktas prasmes apgūt padziļinātāk. Programmas dalībnieki iegūs noderīgas prasmes ikdienas pielietojumam tādās jomās kā pacientu pieredze un komunikācija, dati un datu drošība, veselības aprūpē izmantojamie rīki un veselības aprūpē izmantojamās tehnoloģijas.

Pieteikties mācībām var šeit: https://cilvecigipartehnologijam.lv/veselibas-aprupes-parstavju-registracija/

“Cilvēcīgi par tehnoloģijām” notiek jau otro gadu: pērn programmas mērķauditorija bija skolotāji un radošo industriju pārstāvji. Kopumā programmās piedalījušies vairāk nekā 4500 dalībnieku no Latvijas un visas pasaules vecuma amplitūdā no 15 līdz 90 gadiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…