Sākums Jaunumi Pērn nākotnes attīstībā Tet investējis 37,5 miljonus eiro

Pērn nākotnes attīstībā Tet investējis 37,5 miljonus eiro

5 minūtes lasīšanai
Tet logo

Lai arī 2022. gads ģeopolitiskās situācijas dēļ visā pasaulē ieviesa izmaiņas ikvienā uzņēmējdarbības jomā, Tet grupas apgrozījums pakāpeniski turpināja pieaugt, sasniedzot 326,7 miljonus eiro, kas ir par 29% vairāk nekā 2021. gadā, liecina Tet grupas konsolidētie neauditētie dati. Neskatoties uz izaicinājumiem vadošajā eksporta tirgū Ukrainā, par 15% audzis arī eksporta apgrozījums, sasniedzot 59,6 miljonus eiro. Rūpējoties par nākotnes pakalpojumu attīstību, 2022. gadā sasniegušas 37,5 miljonus eiro, fokusējoties uz vienmēr ātra un stabila interneta tīkla, pakalpojumu un datu centru attīstību, kā arī citu esošo pakalpojumu uzlabošanu un paplašināšanu. Savukārt nodokļos uzņēmums gada laikā samaksājis 47,5 miljonus eiro.

“Iepriekšējais gads ir bijis dažādu izaicinājumu pilns, tomēr, pateicoties Tet grupas darbinieku zināšanām, prasmēm un iemaņām, esam aizvadījuši to sekmīgi, sasniedzot kopumā labus biznesa rezultātus,” norāda Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks. “Mums ir izdevies ne tikai nostiprināt pozīcijas interneta, televīzijas, būvniecības, reklāmas, IT pakalpojumu un citās jomās, bet arī turpināt jaunu ideju attīstību, kas uzlabos uzņēmuma konkurētspēju nākamajos gados. Esam snieguši būtisku atbalstu Ukrainas iedzīvotāju un uzņēmējdarbības atbalstam – lai arī situācija turpina būt sarežģīta, tomēr jau pagājušā gada pēdējos mēnešos redzam, ka Ukrainas tirgus situācija pamazām stabilizējas. Kā būtisku notikumu 2022. gadā ir jāmin Telia Latvija iegādi, kas ļaus arī turpmāk nostiprināt vadošās pozīcijas dažādos pakalpojumos Latvijā un radīs vēl lielāku pakalpojumu eksporta potenciālu nākotnē. Laba izaugsme ir arī IT drošības pakalpojumiem, reklāmas biznesam, optiskā interneta pieejamības paplašināšanā un televīzijas pakalpojumu jomā, kur aizvien būtiskāku lomu spēlē jaudīgs labākā vietējā satura piedāvājums.”

Lai saglabātu tehnoloģisko konkurētspēju, ir veikti uzlabojumi datu pārraides pamattīklā, tīkla informācijas sistēmās, WiFi6 gala iekārtās, kā arī tiek pētīti nākotnes risinājumi lielas jaudas datu pārraidei “ optikas” risinājumā un citās jomās. Ir uzsākta izpēte arī kvantu tehnoloģiju risinājumos, kas ļaus saglabāt mūsu konkurētspēju ilgtermiņā.

Tāpat pērn investēts Tet televīzijas pakalpojumu klāsta tehniskajā pilnveidē un plaša vietējā satura izveidē – gan līdzdarbojoties Latvijas filmu izveidē (“Sēklis”, “Upurga” u.c.), gan veidojot seriālus pieaugušajiem un bērniem (“Bezvēsts pazudušās”, “Anna no Zaļkalniem”, “Tarakāni tavā galvā”, “Ričija Rū pasakas”, “Ričijs Rū un ”, “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” u.c.), gan piedāvājot realitātes šovus (“Caur ērkšķiem uz…”, “Četri uz koferiem”, “ burkā” u.c.). Tas veicinājis interaktīvās – Tet – un izklaides platformas Tet TV+ attīstību, par 26% augot Tet TV+ klientu skaitam.

Turpinot uzlabot uzņēmuma darbības efektivitāti, ir pabeigts būtisks digitālās transformācijas projekta posms, kas nodrošinās ne tikai modernu un ērti pieejamu vidi visiem klientiem, bet arī uzlabos darbinieku lietotās informācijas sistēmas, lai ar to palīdzību Tet uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti kopumā. Šobrīd jau 70% mūsu klientu ikdienā izmanto pašapkalpošanās iespējas mājaslapā un Mans Tet lietotnē dažādu jautājumu risināšanai, kas pierāda arī mūsu sabiedrības spēju apgūt un izmantot jaunākās tehnoloģiju iespējas ikdienā.

Rūpējoties par ilgtspējīgu un energoefektīvu vidi, pērn Tet sāka saules paneļu tirdzniecību, kā arī sadarbībā ar Rīgas domi uzsāka viedās pilsētas pilotprojekta izveidi Ķīpsalā. Tajā ne tikai tiek pētītas dažādas elektroenerģijas, mobilitātes un sensoru sistēmas, bet arī uzstādītas kameras ar iebūvētu mākslīgo intelektu un testētas bezvadu datu pārraides iespējas šo tehnoloģiju darbības atbalstam. Kā liecina pirmie rezultāti viedās gaismas palīdz ietaupīt līdz pat 77% no ielu pagaismojumam patērētās elektroenerģijas.

Turpinot jau iepriekšējos gados aizsāktās aktivitātes, 2022. gadā tika pievērsta īpaša uzmanība digitālās iekļaušanās un digitālās drošības jautājumiem. Sabiedrības izglītošanas nolūkos Tet īstenoja sociālās iniciatīvas sabiedrības digitālajai drošībai, kuru laikā izstrādātie ieteikumi un materiāli joprojām ir pieejami ikvienam īpaši izveidotajā mājas lapā www.digitaladrosiba.lv.

Viennozīmīgi pērnā gada fokusā ir bijis arī atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem un uzņēmumiem, vienlaikus stiprinot Latvijas un sabiedrības kopējās demokrātiskās un cilvēciskās vērtības. Pārtraucot retranslēt Krievijas TV kanālus, Tet paplašināja TV satura klāstu ar arvien jauniem starptautiskiem TV kanāliem un Ukrainā veidotu saturu.200 000 ziedojumu humanitāriem mērķiem Tet papildināja gan ar atbalstu cilvēkiem Ukrainā, organizējot vajadzīgo preču sarūpēšanu, gan palīdzot patvēruma meklētājiem, kas Latvijā ieradušies bēgļu gaitās.

Tet grupas uzņēmumu EBITDA (peļņa no uzņēmuma pamatdarbības pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem) 2022. gadā bija 63,8 miljonus eiro.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tele2 līdz 2025. gadam pakāpeniski atteiksies no 3G tehnoloģijas

Multipakalpojumu uzņēmums “tele2” līdz 2025. gadam plāno pakāpeniski atteikties no 3G tehn…