Sākums IT sasniegumi, bizness 100 meitenes visā Latvijā jaunajā mācību gadā uzsāks bezmaksas programmēšanas nodarbības

100 meitenes visā Latvijā jaunajā mācību gadā uzsāks bezmaksas programmēšanas nodarbības

2 minūtes lasīšanai

Noslēgusies pieteikšanās Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) stipendijām 3. – 4. klašu meitenēm programmēšanas pamatu apguvei. Jaunajā mācību gadā kopumā 100 meitenes bez maksas apmeklēs Learn IT programmēšanas nodarbības, kas tiks rīkotas pilsētās, kurās bija vislielākais interesentu skaits – Rīgā, Kuldīgā, Preiļos, Ogrē un Jelgavā.
„Sabiedrībā pastāv uzskats, ka programmēšana ir vairāk piemērota puišiem, bet, organizējot Learn IT nodarbības, esam novērojuši, ka meitenēm ir tikpat liela interese un aizrautība par tehnoloģijām kā puišiem, ir tikai nepieciešams viņas vairāk iedrošināt un parādīt, ka tas nav nemaz tik sarežģīti,” stāsta izglītības iniciatīvas Learn IT līdzdibinātāja Linda Sinka.
Programmēšana nav tikai profesija, tā ietver arī problēmu risināšanas un loģiskās domāšanas attīstīšanu, kas ir pamats daudzām nākotnē nepieciešamām prasmēm gan zēniem, gan meitenēm. Tādēļ viens no straujāk augošajiem IT uzņēmumiem Latvijā – Tele2 SSC piešķīris stipendijas 100 meitenēm visā Latvijā, lai tās jaunajā mācību gadā uzsāktu Learn IT programmēšanas kursu apguvi.
Programmēšanas nodarbībām tiks noformētas trīs grupas Rīgā un pa vienai grupai Kuldīgā, Preiļos, Ogrē un Jelgavā – pilsētās, kurās bijusi izteikti liela meiteņu interese par šiem kursiem. Katrā pilsētā kopumā norisināsies 8 nodarbības 2 mēnešu garumā. Šajā laikā meitenes iepazīsies ar modernām vizuālās programmēšas platformām, rakstīs savas pirmās programmas un mācīsies kontrolēt robotus. Apmācībām noslēdzoties, meitenes būs apguvušas programmēšanas pamatprincipus kā secība, cikli un funkcijas. Šo nodarbību mērķis galvenokārt ir sniegt ieskatu par programmēšanas radošo pusi un radīt izpratni par šīs zinātnes principiem mūsu ikdienas darbībās.
„Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes liecina, ka līdz 2020. gadam darba tirgū Latvijā trūks vairāk nekā 4200 IKT jomas darbinieku. Tādēļ ir būtiski gan zēnus, gan meitenes ieinteresēt šajā nozarē jau skolas vecumā, ko darām, sadarbojoties ar Learn IT –  esam uzsākuši programmēšanas nodarbību pasniegšanu mūsu darbinieku bērniem, kā arī nodrošinājuši 100 stipendijas meitenēm, kurām ir interese pievienoties IT pasaulei,” stāsta Kims Leandersons, Tele2 SSC vadītājs.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…