5. jūlijs, 2016

100 meitenes visā Latvijā jaunajā mācību gadā uzsāks bezmaksas programmēšanas nodarbības

Noslēgusies pieteikšanās Shared Service Center ( SSC) stipendijām 3. – 4. klašu meitenēm programmēšanas pamatu apguvei. Jaunajā mācību gadā kopumā 100 meitenes bez maksas apmeklēs Learn IT programmēšanas nodarbības, kas tiks rīkotas pilsētās, kurās bija vislielākais interesentu skaits – Rīgā, Kuldīgā, Preiļos, Ogrē un Jelgavā.
„Sabiedrībā pastāv uzskats, ka ir vairāk piemērota puišiem, bet, organizējot Learn nodarbības, esam novērojuši, ka meitenēm ir tikpat liela interese un aizrautība par tehnoloģijām kā puišiem, ir tikai nepieciešams viņas vairāk iedrošināt un parādīt, ka tas nav nemaz tik sarežģīti,” stāsta izglītības iniciatīvas Learn IT līdzdibinātāja Linda Sinka.
nav tikai profesija, tā ietver arī problēmu risināšanas un loģiskās domāšanas attīstīšanu, kas ir pamats daudzām nākotnē nepieciešamām prasmēm gan zēniem, gan meitenēm. Tādēļ viens no straujāk augošajiem uzņēmumiem Latvijā – SSC piešķīris stipendijas 100 meitenēm visā Latvijā, lai tās jaunajā mācību gadā uzsāktu Learn IT programmēšanas kursu apguvi.
Programmēšanas nodarbībām tiks noformētas trīs grupas Rīgā un pa vienai grupai Kuldīgā, Preiļos, Ogrē un Jelgavā – pilsētās, kurās bijusi izteikti liela meiteņu interese par šiem kursiem. Katrā pilsētā kopumā norisināsies 8 nodarbības 2 mēnešu garumā. Šajā laikā meitenes iepazīsies ar modernām vizuālās programmēšas platformām, rakstīs savas pirmās programmas un mācīsies kontrolēt robotus. Apmācībām noslēdzoties, meitenes būs apguvušas programmēšanas pamatprincipus kā secība, cikli un funkcijas. Šo nodarbību mērķis galvenokārt ir sniegt ieskatu par programmēšanas radošo pusi un radīt izpratni par šīs zinātnes principiem mūsu ikdienas darbībās.
„Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes liecina, ka līdz 2020. gadam darba tirgū Latvijā trūks vairāk nekā 4200 IKT jomas darbinieku. Tādēļ ir būtiski gan zēnus, gan meitenes ieinteresēt šajā nozarē jau vecumā, ko darām, sadarbojoties ar Learn IT –  esam uzsākuši programmēšanas nodarbību pasniegšanu mūsu darbinieku bērniem, kā arī nodrošinājuši 100 stipendijas meitenēm, kurām ir interese pievienoties pasaulei,” stāsta Kims Leandersons, SSC vadītājs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for aldis
aldis - 5. jūlijs, 2016

Kāpēc kursos nevar pieteikties zēni?
Vai šeit nav saskatāma diskriminācija pēc dzimuma?

lvLatviešu valoda