21. jūlijs, 2016

Accenture izstrādājis pirmo digitālo darbinieku

Mākslīgā intelekta aģents Amelia komunicē dabiskā valodā un ir apveltīts ar izteiktāku empātiju, nekā citi līdzīgi aģenti. Amelia spēj pieņemt lēmumus, balstoties uz datiem, un izpildīt atkārtotus jeb rutīnas uzdevumus daudz efektīvāk nekā cilvēks. Tiek prognozēts, ka strauji augošais mākslīgā intelekta tehnoloģiju tirgus tuvāko gadu laikā pārsniegs 9 miljardus ASV dolāru. 
Kognitīvais aģents Amelia imitē cilvēka inteliģenci, kas ļauj sazināties ar darbiniekiem un klientiem dabiskā, uz empātiju balstītā veidā. Amelia spēj atpazīt sava sarunas biedra noskaņojumu un veidot draudzīgu, taču profesionālu kontaktu 24 stundas diennaktī. Aģents nemitīgi uzkrāj informāciju un “mācās”, lai, balstoties uz uzkrāto datu analīzi, izpildītu uzdevumus vai atrisinātu kādu jautājumu.
Amelia var veikt daudz dažādu darba pienākumu, piemēram, palīdzēt banku klientiem izveidot bankas kontus, apstrādāt apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus vai reģistrēt pacientus slimnīcā. Neatkarīgi no darba pienākumiem Amelia uzkrāj informāciju un, balstoties uz to, ātri apgūst sava “darba devēja” specifiku, un nodrošina atbalstu gan komandas darbiniekiem, gan uzņēmuma klientiem.
Amelia
“Mākslīgais intelekts šobrīd ir strauji augošs virziens, kas nākotnē ļaus uzņēmumiem pilnībā mainīt veidu, kādā sadarboties ar darbiniekiem un klientiem. Amelia izveide ir nopietns solis uz priekšu, sekmējot mākslīgā intelekta veiksmīgāku apgūšanu un ieviešanu. Vienlaikus jāuzsver, ka lielāko ieguvumu gūs tie uzņēmumi, kas nevis aizstās darbiniekus ar tehnoloģijām, bet gan atradīs veidu, kā darbinieki var maksimāli izmantot mākslīgo intelektu savā labā,” stāsta Accenture vadītājs Maksims Jegorovs.
Accenture ikgadējais tehnoloģiju tendenču pētījums Tehnoloģiju vīzija (Technology vision), kurā šogad piedalījās vairāk nekā 3000 augstākā līmeņa vadītāju no 11 valstīm, liecina, ka 70% vadītāju šobrīd veic krietni plašākas investīcijas mākslīgā intelekta tehnoloģijās nekā tikai divus gadus atpakaļ. Savukārt 55% norādīja, ka tuvākajā laikā plāno uzņēmumā ieviest risinājumus, kas balstīti uz mašīnmācīšanās un mākslīgā intelekta tehnoloģijām.
“Lielākais ieguvums ir mērogs un produktivitāte, ko šāds risinājums sniedz. Ja darbinieks var strādāt 8 stundas ar īsām pauzēm, tad mākslīgais intelekts strādā 24 stundas diennaktī bez jebkādām izmaiņām produktivitātē. Tāpat mākslīgā intelekta risinājumi prot veikt sarežģītus uzdevumus un izceļas ar spēju uzkrāt un ātri apstrādāt lielu datu apjomu, lai katrā situācijā izvēlētos piemērotāko rīcību,” komentē SAP nodaļas vadītājs uzņēmumā Accenture Dmitrijs Pozdņakovs.
Šobrīd uz Amelia platformas pamata darbojas jau vairāki risinājumi. Piemēram, globāla naftas un gāzes kompānija izmanto iespēju nodrošināt tūlītēju un daudz efektīvāku rēķinu apstrādi. Liels ASV bāzēts mediju pakalpojumu sniedzējs izmanto Amelia klientu servisa speciālistu atbalstam, uzlabojot klientu apkalpošanas standartus. Savukārt prestiža banka izmanto Amelia, lai asistētu bankas darbiniekiem un konsultētu kredītu brokerus par kredītu izsniegšanas noteikumu detaļām.
Pēc starptautiskās tirgus pētījumu kompānijas IDC aplēsēm pasaules satura analīzes un kognitīvo sistēmu programmatūras tirgus pieaugs no 4,5 miljardiem ASV dolāru 2014. gadā līdz 9,2 miljardiem ASV dolāru 2019. gadā. Tikmēr citi prognozē, ka līdz 2025. gadam ar šo sistēmu palīdzību tiks radīta 5-7 triljonu ASV dolāru liela ekonomiskā ietekme.
Risinājums izstrādāts uz tehnoloģiju kompānijas IPsoft Amelia platformas pamata. IPsoft automatizē IT un biznesa procesus vairāk nekā 500 pasaules vadošajiem zīmoliem un vairāk nekā pusei pasaules lielāko IT pakalpojumu sniedzēju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Deele
Deele - 21. jūlijs, 2016 Atbildēt

Pirmkārt, ja Amelia autors ir IPsoft, tad kāds ienesums izstrādē ir bijis no Accenture puses?
Otrkārt, ja kaut vai puse no skaistajiem pārdošanas tekstiem par šī aģenta spējām būtu patiesa, tad šī būtu pasaules līmeņa ziņa.

Avatar for ezis
ezis - 21. jūlijs, 2016 Atbildēt

“Risinājums izstrādāts uz tehnoloģiju kompānijas IPsoft Amelia platformas pamata. IPsoft automatizē IT un biznesa procesus vairāk nekā 500 pasaules vadošajiem zīmoliem un vairāk nekā pusei pasaules lielāko IT pakalpojumu sniedzēju.”
karoče uz esoša produkta uzblieza kaut kādu moduli 🙂

Avatar for Ledgrauzis
Ledgrauzis - 22. jūlijs, 2016 Atbildēt

Naduvnaja rezinovaja cifrovaja baba

Avatar for Mākslīgais intelekts
Mākslīgais intelekts - 22. jūlijs, 2016 Atbildēt

Šādus čatbotus angļu valodai izstrādā jau 15+ gadus. Pēdējo 5 gadu laikā tie ir strauji attīstījušies. Amēlija nudien nav pirmais. Ja ignorējam seju, te jāmin Microsoft ar savu botu platformu, kas balstīta uz Cortana platformas. Tā pati Siri platforma (jautājumu-atbilžu sistēma un “plānotājs”), Google Now. Wit.ai botu platforma, un neskaitāmi vizuālie 3D čatboti… Vēl … IBM Watson jautājumu-atbilžu sistēma, kas noteikti ir pārāka spējās par šo. Kas šim ir unikāls/jauns? Rēķinu apstrāde? Rēķinu apstrādes risinājumiem seja nav vajadzīga. Čatbots, kas atbild uz iepriekš definētiem jautājumiem? Nudien nav jauns. Kas tad ir tas jaunais/unikālais? Nesapratu. Varbūt kāds saprata?

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda