8. augusts, 2012

«Android» telefoni sasniedz 68% pasaules tirgus daļu

android logo

Viedtelefonu ar operētājsistēmu «Android» pasaules tirgus daļa otrajā ceturksnī bija 68,1% un vienā ceturksnī pārdoto «Android» telefonu skaits – 107,8 miljoni – pirmo reizi pārsniedza 100 miljonu robežu, kārtējā pārskatā raksta tehnoloģiju analītiķu kompānija «Canalys». Pērn otrajā ceturksnī «Android» tirgus daļa bija 47,6% un pārdoto telefonu skaits bija 51,2 miljoni. Savukārt «Apple» operētājsistēmas «iOS» ierīces, dažādi «iPhone» modeļi ieņēma otro vietu ar 16,4% tirgus daļu, kas ir kritiens no 18,9% tirgus daļas 2011.gada otrajā ceturksnī, informē «Canalys». Informācijas tehnoloģiju (IT) portāls «TechCrunch», komentējot «Canalys» pārskatu, norāda, ka tajā iekļautie skaitļi daudz neatšķiras no otrā ceturkšņa datiem, kurus publicēja divas citas pazīstamas analītiķu kompānijas «Strategy Analytics» un «International Data Corporation» (IDC). Tomēr «Canalys» izvēlējies uzskaiti veikt pēc operētājsistēmas, nevis telefonu ražotāja, kas labāk atspoguļo «spēka samērus» mobilo ierīču tirgū. Tomēr «Canalys» pārskatā teikts, ka «būtisks dzinējs» «Android» ierīču tirgus daļu izaugsmē bija «Samsung», kurš otrā ceturksnī saražojis un pārdevis vairāk nekā 45 miljonus viedtelefonu un ieguvis 31% tirgus daļu. ūtiskākais faktors «Android» tirgus daļas izaugsmē otrajā ceturksnī un «pats galvenais» analītiķu ziņojumā bija ļoti straujā viedtelefonu izplatības izaugsme Ķīnā. Otrajā ceturksnī Kīņā pārdeva 42 miljonus viedtelefonu, no kuriem 81% bija aprīkoti ar «Android» operētājsistēmu. Ķīna arī pārspēja ASV kā lielākais viedtelefonu tirgus pasaulē – tur aizgāja 27% no otrajā ceturksnī pasaulē saražotajiem 158 miljoniem viedtelefonu. ASV pārdeva tikai 16% no kopējā skaita. Ķīnas tirgus līderis ar 17% bija Korejas koncerns «Samsung», bet citas «topa» vietas ieņēma pašmāju ražotāji «ZTE», «Lenovo» un «Huawei». «Android» operētājsistēmu attīsta un uztur interneta pakalpojumu un koncerns «Google». ir kā elektronisks «nama pārvaldnieks», kas uztur, koordinē un vada viedtelefona dažādu funkciju un ielādēto programmu darbošanos. Savukārt par viedtelefonu uzskata mobilo telefonu, kas spēj izpildīt daudzas datora funkcijas – sērfot internetā un lietot datu apstrādes un informācijas pasniegšanas programmas, piemēram, laika prognozes, biržas un valūtas kursus, atrašanās vietai tuvinātus pakalpojumus, kā tuvākā noteikta veida biznesa meklēšanu, kā arī mobilai ierīcei pielāgotas standarta biznesa programmatūras versijas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda