Sākums IT sasniegumi, bizness Apmaksātām IT un finanšu prakses vietām Tele2 SSC piesakās vairāk nekā 100 topošie profesionāļi

Apmaksātām IT un finanšu prakses vietām Tele2 SSC piesakās vairāk nekā 100 topošie profesionāļi

4 minūtes lasīšanai

IT Shared Service Center (Tele2 SSC) šovasar piedāvā studentiem izmēģināt savus spēkus IT un finanšu jomā, piedaloties apmaksātā vasaras praksē. Kopumā uz katru no 20 izsludinātajām prakses vietām pieteicās vairāk nekā 5 topošie profesionāļi, kas uzņēmumā pavadīs teju visu vasaru.
Ņemot vērā darbaspēka trūkumu IT nozarē, ir būtiski sagatavot profesionālus, zinošus un pieredzējušus jaunos speciālistus, kuri uzreiz pēc studiju beigšanas būtu gatavi iekļauties darba tirgū. Tādēļ liela nozīme ir profesionālajām praksēm, kas papildina teorētiskās zināšanas ar praktisku pieredzi.
Publicitates_foto_270516
„Darba sludinājumi par prakses vietām tiek publicēti visa gada garumā, tomēr lielākā darba devēju aktivitāte vērojama tieši pavasara mēnešos no marta līdz maijam, kad vidēji karjeras portālā www.cv.lv tiek publicēti 60-70 sludinājumi par prakses vietām, kas pārsvarā notiek vasarā. Šogad vērojams arī pieaugums par aptuveni 15% piedāvāto prakses vietu ziņā,” stāsta CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš, uzsverot, ka profesionālai praksei ir ļoti liela nozīme veiksmīgas karjeras veidošanā.
Lai palīdzētu studentiem iegūt pirmo profesionālo pieredzi IT jomā, arī Tele2 SSC šovasar sniegs iespēju 20 topošajiem profesionāļiem mācīties pieredzējušu ekspertu vadībā un pēc izvēles strādāt gan par programmētājiem, atbalsta speciālistiem, testētājiem, gan tīkla vadības centra operatoriem, sistēmu administratoriem u.c. pozīcijās. Prakses laikā studenti, izejot iepriekšējas apmācības, tiks pie īstu darbu darīšanas. Tā piemēram, testētājiem būs iespēja rakstīt testa piemērus un testēt, izstrādātājiem – lasīt un rakstīt kodus, atbalsta speciālistiem – risināt klientu tehniskos jautājumus. Tāpat prakses laikā praktikantiem būs dažādas īpaši organizētas apmācības, kā piemēram, iepazīšanās ar un tīkla pamatiem, apmācības finansēs, “Lean” pamatos, projektu vadībā, starpkultūru sadarbībā u.c. Praktikanti piedalīsies visos darbiniekiem vasaras laikā paredzētajos pasākumos, lai iepazītu darba vidi uzņēmumā.
Prakses programmai kopumā pieteicās 129 studenti, no kuriem 103 studenti bija ieinteresēti IT vakancēs, bet 26 – finanšu jomā. Lielākoties prakses vietām pieteicās studenti no Rīgas Tehniskās universitātes, Transporta un sakaru institūta un Rīgas Ekonomikas augstskolas. Tāpat jāatzīmē, ka starp pieteikumiem bija arī studenti no Lielbritānijas, Dānijas un Francijas. Vislielāko interesi studenti izrādījuši par programmētāju vakancēm.
Pēc grupu intervijām, telefonintervijām un dažādiem pārbaudījumiem tika atlasīti 20 labākie kandidāti, kas vasaras divus vai trīs mēnešus pavadīs pilna laika praksē no plkst. 9.00 līdz 17.00. „Pretendenti bija ļoti dažādi – gan jauni un bez iepriekšējām darba iemaņām, gan tādi, kam jau iepriekš ir bijusi prakse IT jomā. Prieks, ka teju visiem pretendentiem bija labas angļu valodas zināšanas un interese gan par prakses vietu, gan uzņēmumu,” par saviem novērojumiem stāsta Tele2 SSC personāla vadītāja Ieva Orinska.
„Kopumā pēc praktikantu atlases procesa varēja secināt, ka jaunieši zina daudz par programmēšanu, vēlas kodēt, bet tiem ir stipri mazāk zināšanu par testēšanu. Tāpat studenti bieži vien nebija pārliecināti par to, ko vēlas darīt, jo piedāvājām vairākas IT jomas vakances ne tikai programmētājiem, bet arī, piemēram, atbalsta speciālistiem, testētājiem un sistēmu administratoriem. Tas liecina par to, ka studiju laikā iegūtās zināšanas ne vienmēr ir pietiekošas, lai jaunietis zinātu, ko tieši no plašās IT nozares vēlas darīt nākotnē,” atklāj Ieva Orinska, uzsverot, ka šāda prakse ne tikai ļaus studentiem konkrētāk apzināties savu nākotnes profesiju, bet ieguvējs būs arī darba devējs, jo pēc absolvēšanas jaunie darbinieki būs zinoši ne vien teorijā, bet arī praksē. 
„Pats svarīgākais studentiem ir gūt jaunas iemaņas un pirmo pieredzi sev interesējošā jomā, kā arī saņemt atsauksmi no darba devēja. To visu pēc tam varēs izmantot savas nākotnes darba vietas meklēšanā, turklāt ir ļoti daudz gadījumu, kad darba devēji pēc veiksmīgas prakses iziešanas piedāvā studentam pastāvīgu darbu,” piekrīt Aivis Brodiņš, atklājot, ka uzņēmumi ir pietiekoši ieinteresēti piedāvāt prakses vietas un sadarbojas ar augstskolām un citām mācību iestādēm, jo tā ir lieliska iespēja piesaistīt sev nākamos darbiniekus.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…