2. augusts, 2016

Aptauja: internets arvien vairāk palīdz organizēt ikdienu

Saziņa ar ģimeni un draugiem, mācības, pirkšanas un pārdošanas darījumi, ceļojumu plānošana, kā arī darba atrašana un ikdienas darbu organizēšana ir visbiežākās situācijas, kurās Latvijas iedzīvotājiem ir palīdzējis internets, liecina Lattelecom iedzīvotāju veiktā aptauja. 
Dažādās vecuma grupās interneta izmantošanas prioritātes atšķiras. atklāj, ka jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem pat biežāk par saziņu internetā atzīmējuši tā izmantošanu mācību un pašmācības procesā, savukārt kā trešo populārāko iekļāvuši iepazīšanos. Biežāko atbilžu vidū vecumā līdz 24 gadiem ir darba meklēšana, savukārt vecumā pēc 40 – pirkšanas un pārdošanas darījumi. Pēc 50 gadu vecuma katram ceturtajam aktuāla ir ceļojumu plānošana un rezervēšana.

“Pateicoties interneta infrastruktūrai, kas Latviju ierindo trešajā vietā pasaulē pēc optiskā interneta pieejamības, tas kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Analizējot lietotāju paradumus redzam, ka tīmeklis sen vairs nav tikai izklaides platforma, bet instruments, lai atvieglotu ikdienu. Arī biznesa jomā redzam, ka parādās jauni – ērtāki un ātrāk lietojami pakalpojumi, un šī tendence arvien pieaugs,” norāda Lattelecom komercdirektors Gusts Muzikants.
Pētījumā atklājas, ka internetu ar pārtraukumiem ne darba vajadzībām visas dienas garumā izmanto katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs, kamēr mazāk par stundu to lieto vien 7% respondentu. Interesanti, ka internetu visas dienas garumā vairāk izmanto sievietes. Arī vecums nav šķērslis – iedzīvotāji pēc 50 gadiem neatpaliek, jo katrs ceturtais internetu izmanto no rīta līdz vakaram.
Iedzīvotāji atzīst, ka bez interneta mūsdienās varētu iztikt salīdzinoši neilgu laiku. Vairākas dienas izturētu 23% aptaujāto, vairāk kā nedēļu 17%. 14% iedzīvotāju bez interneta iztiktu ne vairāk kā vienu dienu, savukārt vairākas stundas – tikai nedaudz vairāk kā katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs.
Par aptauju:
veikta 2016. gada jūlijā, portālā .lv aptaujājot 1057 respondentus.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda