16. septembris, 2011

Ārkārtas saeimas vēlēšanas jau šo sestdien – 17. septembrī

balso

Centrālā vēlēšanu komisija, pamatojoties uz 23.jūlija tautas nobalsošanas par 10.Saeimas atlaišanu rezultātiem, ir noteikusi, ka 2011.gada 17.septembrī notiks 11.Saeimas vēlēšanas.

Tiesības piedalīties 11.Saeimas vēlēšanās ir visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu. Lai nobalsotu, nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.

Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vienlaikus 124 vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā strādās pagarinātu darba laiku – līdz pulksten 22.00. Rīgā būs četri šādi iecirkņi, Daugavpilī un Liepājā divi, bet pārējās pašvaldībās – katrā viens šāds iecirknis.

Saeimas vēlēšanās netiek lietots vēlētāju reģistrs, tāpēc vēlētāji balsošanai var izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirkni pēc izvēles. Lai nodrošinātu, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss, vēlētāja pasē tiks izdarīta atzīme par dalību vēlēšanās.

11.Saeimas vēlēšanas tiks organizētas arī ārvalstīs, kur ir izveidoti 77 vēlēšanu iecirkņi 39 valstīs.

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī, kā arī šo vēlētāju aprūpētājiem ir iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai atrašanās vietā jāpiesakās no 2011.gada 7. līdz 17.septembrim.

Balsošana tiks organizēta arī vēlētājiem ieslodzījuma vietās. Balsošanai ieslodzījuma vietā jāpiesakās līdz 2011.gada 15.septembrim pie ieslodzījuma vietas administrācijas.

11.Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala ir jāievēl 30 deputāti, no Vidzemes vēlēšanu apgabala – 27, no Latgales vēlēšanu apgabala – 15, no Zemgales vēlēšanu apgabala – 15 un no Kurzemes vēlēšanu apgabala – 13 deputāti.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 11.Saeimas vēlēšanām notika no 29.jūlija līdz 18.augustam.

]]>

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda