26. maijs, 2017

Ārpus ierastā: kā veicināt produktivitāti, ja strādā attālināti?

Tuvāko gadu laikā tradicionālā astoņu stundu darba diena biroja telpās būs pagātnē, liecina veiktais pētījums* par jauno atvērto ekonomiku. Šobrīd jau 78% nodarbināto Eiropā atzīst, ka priekšrocībai pašam plānot savu laiku ir pozitīva ietekme uz produktivitāti. Sekojot pasaules tendencēm, arī Latvijā aizvien vairāk uzņēmumu sāk praktizēt elastīgo darba stilu. Samsung Electronics Baltics dalās ieteikumos maksimāli efektīvai dienai ārpus biroja.

1. solis – izvēlies piemērotu darba vietu

Darba vides maiņai ir vairākas iespējas – mājas, kafejnīcas, bibliotēkas, kopstrādes telpas un citas. Izvēle noteikti atkarīga no tā, kāds veicams un kāda vide vislabāk palīdz noskaņoties darbam. Tāpat, taupot gan laiku, gan resursus, kas paiet ceļā uz darbu, vērts izpētīt māju tuvumā esošās vietas. Atceries, ka, dodoties strādāt ārpus biroja, jādomā, kas no darbam nepieciešamajiem resursiem izvēlētajā vietā jau ir (piemēram, interneta savienojums vai labs apgaismojums) un par ko jāparūpējas pašam.

2. solis – novērtē noskaņu

Pētījumos pierādīts, ka mērens fona troksnis spēj palielināt darba spējas pretēji zemiem un izteikti augstiem decibeliem. Tāpēc pirms pieņemt gala lēmumu par darba vietas izvēli, katram pašam jāizvērtē, vai darbiem vieglāk ritēt palīdzēs pilnīgs klusums, kafejnīcas sarunu troksnis vai austiņās skanošā mūzika. Aplikācija Noisli ļauj kombinēt katra gaumei atbilstošas fona skaņas, sākot no relaksējošiem jūras viļņiem līdz pat ritmiskiem perkusiju skaņdarbiem.

3. solis – saudzē redzi

Izvēloties darba vietu, rūpīgi būtu jāseko līdzi tam, cik atbilstošs ir apgaismojums un vai strādājot netiek pārlieku ilgi sasprindzināti muskuļi. Nepietiekami izgaismotas telpas var radīt arī nomācošu sajūtu un ietekmēt darba spējas, tāpēc priekšroku labāk dot vietai pie loga, kur krīt dabīgais apgaismojums. Savukārt, ja saistīts ar vizuāliem materiāliem, ieteicams izvēlēties ierīci, kas spēj atainot katru niansi arī tad, kad ekrānā spīd spoža saule, piemēram, Tab S3 planšetdatoru.

4. solis – esi atvērts tehnoloģijām

Strādāšanu ārpus biroja ērtu padara jaunākie tehnoloģiju risinājumi – iespējas pieslēgties virtuālās darba virsmas platformām un mākoņpakalpojumiem, kā arī jaudīgas un pārnēsāšanai ērtas ierīces. Mūsdienās tiek ražotas arvien mazāka izmēra viedās ierīces, kamēr to veiktspēja kļūst arvien labāka un var tikt pielīdzināta datoriem. Piemēram, ar jauno Tab S3 planšetdatoru var intensīvi darboties visas dienas garumā, turklāt, kad akumulators tukšs, to var ātri uzlādēt – nepilnās trīs stundās. Lai ērtāk veiktu rakstu darbus vai dokumentu apstrādi, planšetdatoram iespējams pievienot klaviatūru.

5. solis – izveido darāmo darbu sarakstu

Kādam var šķist, ka strādāšana ārpus biroja ir sinonīms vārdam haoss, tomēr tas ir maldīgi – attālinātais nav iedomājams bez veicamo darbu nodefinēšanas. Tāpēc pirms ķerties klāt darbiem, ieteicams izveidot darāmo lietu sarakstu. Pat tad, ja dienas gaitā šajā sarakstā būs ieviesušās korekcijas, plānus strukturējot, būsi sevi produktīvi noskaņojis

Viens no labākajiem palīgiem būs aplikācija Evernote, kas pilda ne tikai darbu organizēšanas funkciju, bet ļauj vienuviet saglabāt failus dažādos formātos, kuriem var piekļūt no visām savstarpēji savienotām ierīcēm.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda