7. februāris, 2012

Autovadītāju tiesību aizstāvis jurists Edgars Džeriņš aicina visus transportlīdzekļu īpašniekus pārsūdzēt lēmumus par sodiem, kurus fiksējis fotoradars.

fotoradari

Džeriņš otrdien intervijā portāla «diena.lv» raidījumam «Dienas rīts» paziņoja, ka pašlaik fotoradaru atgādinot biznesu, tāpēc policijai, ievērojot likumu, būtu jāsāk sodīt vainīgos vadītājus, nevis masveidā sodīt autoīpašniekus. Jurists aicina visus lēmumus par pārkāpumu, kuru fiksējis fotoradars, pārsūdzēt tiesā. Ja vadītāji masveidā pievienotos šim aicinājumam, tad ilgās lietas izskatīšanas dēļ fotoradarus izvietojošais uzņēmums «Vitronic Baltica un Partneri» un budžets nesaņemtu nevienu santīmu un šis fotoradaru bizness iznīktu gada laikā. «Likumā melns uz noteikts, ka ir jāsoda vainīgais vadītājs. [..] Taču Latvijā tas netiek darīts, un sodīts tiek transportlīdzekļa īpašnieks, kas ir klaji pretlikumīgi, pie tam šim transportlīdzekļa īpašniekam tiek liegta iespēja [lēmumu] pārsūdzēt, jo likumā ir ierakstīts, ka to var pārsūdzēt tikai vainīgais vadītājs. Līdz ar to uzskatu, ka tas ir, maigi izsakoties, amorāli,» portālam «Diena» sacīja Džeriņš, piebilstot, ka tādā veidā Latvijas policija masveidā cenšas apkarot pretlikumības ar pretlikumīgām metodēm. Lūgts skaidrot, vai šo situāciju fotoradaru jomā ir iespējams mainīt, jurists norādīja, ka viņš nesen nācis klajā ar publikāciju, kurā aprakstījis visas juridiskās problēmas un ieteikumus, ko darīt sodītajiem autovadītājiem. «Mans ieteikums – pilnīgi visiem vadītājiem neatkarīgi no tā, vai viņš pārkāpis ātrumu vai ne, ir šie lēmumi [par uzlikto sodu] jāpārsūdz. Tas nozīmē, ka lēmums nestājas spēkā, sods nav jāmaksā. Sūdzības, pieteikuma iesniegšana tiesā nemaksā neko. Ja visi vadītāji nolemtu pievienoties šai cīņai par masveida pretlikumību, tas nozīmē, ka jebkurš pārsūdzēts lēmums iesprūstu sistēmā uz trim līdz pieciem gadiem. Tas nozīmē, ka «Vitronic» un budžets nesaņemtu nevienu santīmu no šā fotoradaru biznesa un šis bizness vienkārši iznīktu gada laikā,» sacīja Džeriņš. Viņš arī piebilda, ka nav vienīgais, kuram ir šāds viedoklis. «Gan iepriekšējais, gan pašreizējais tiesībsargs ir atzinis, ka tas, kā notiek, ir pretlikumīgi, un ir izstrādāti likuma grozījumi. Taču potenciālā ir tik liela, protesti ir tik lieli… domāju, ka visa tauta kopā varētu piespiest šos džentlmeņus ko mainīt,» rezumēja jurists.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda