3. februāris, 2019

‘Citadele’ sāk piedāvāt iespēju ar selfiju mobilajā lietotnē atvērt bankas kontu

citadele aplikacija

Banka Citadele Latvijā ir sākusi piedāvāt jaunu veidu, kā kļūt par bankas klientu un saņemt “X Smart” maksājumu karti, piesakoties pakalpojumam attālināti un neapmeklēt bankas filiāli.

Tas iespējams ar viedtālruni, izmantojot “Citadeles” mobilo lietotni un nosūtot selfiju jeb pašbildi ar pases vai personas apliecības (ID kartes) attēlu.

Kā norāda Ikala, “Citadele” ir pirmā banka Baltijā, kas piedāvā šādu iespēju. Pakalpojums ir pieejams Latvijas iedzīvotājiem, Android un “iOS” viedierīču lietotājiem.

Ar mobilo lietotni pieteikt bankā kontu un karti iespējams visu diennakti. To var darīt jebkurā vietā, kur pieejami mobilie sakari un internets.

Pieteikumā ir trīs vienkārši soļi: lejupielādēt “Citadeles” mobilo lietotni, uztaisīt pašbildi jeb selfiju, nofotografēt pasi vai ID karti, norādīt informāciju par sevi. Pieteikšanās aizņem piecas līdz septiņas minūtes.

Klientam uz banku pēc tam nav jādodas, jo izgatavoto karti un dokumentus bankas darbinieks nogādā klientam personīgi, klienta izvēlētā laikā un vietā. Uzrādot ID karti, bankas darbinieks veiks klienta identifikāciju un izsniegs izgatavoto “X-smart” maksājuma karti.

Bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis norāda: “Ar šo pakalpojumu mēs turpinām pildīt solījumu par inovācijām: “No vizītes filiālē uz banku tavā kabatā”. Tomēr līdzšinējās mobilās lietotnes inovācijas bija pieejamas tikai Citadeles klientiem: maksājumu apstiprināšana izmantojot biometriju – “FaceID”, iespēja lietotnē pilnībā pārvaldīt kartes lietošanas režīmus, autorizēti sarakstīties jeb čatot ar banku. Tagad šīs robežas ir nojauktas. Ikviens var saņemt modernus bankas pakalpojumus, neizejot no mājas. Par selfiju vēlos piebilst, ka tā pārbaudei tiek izmantotas mūsdienīgas biometrijas metodes.”

Pakalpojums ir pieejams no 1. februāra.

Jaunās mobilās lietotnes funkcijas izstrāde ilga 10 mēnešus un tajā investēti vairāk nekā miljons eiro. Bankas “Citadele” mobilā lietotne ir lejupielādējama “App Store” un “GooglePlay”.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2018. gada septembra beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā.

Bankas “Citadele” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for E.
E. - 13. februāris, 2019 Atbildēt

Pats esi pamēģinājis? Kāda ir pieredze?

  Avatar for Janis
  Jānis Alksnis - 13. februāris, 2019 Atbildēt

  Sveiks, jā pats izmēģināju visu šo procesu. Testa nolūkos esmu aprīkojies ar x karti. Šobrīd, paralēli visiem darbiem, domāju, vai šis process ir vesela raksta vērts, vai tikai komentāra. Ko par to domā Tu?

Avatar for E.
E. - 13. februāris, 2019 Atbildēt

Domāju ka pietiks ar komentāru. PS… Man neļauj likt komatu. Saka ka funkcija nav pieejama

  Avatar for Janis
  Jānis Alksnis - 13. februāris, 2019 Atbildēt

  Paldies par ziņu, tagad komata lietošana pieejama, kas attiecas par komentāru/rakstu. Domāju, ka Tev taisnība.

  Avatar for Janis
  Jānis Alksnis - 13. februāris, 2019 Atbildēt

  Pati reģistrācija bija aplikācija diezgan vienkārša. Vienīgi dokumentus lika pārbildēt. Nepatika manas bildes. Tad sākām sazvanīties. Iesaku silti pacelt uzreiz ienākošo zvanu no viņiem. Atpakaļ zvanot var trāpīt uz tanti, kas nav īsti informēta par šo jauno pasākumu un sāks parasīt datus, kurus nemaz neesat sniedzis – piemēram balss parole saziņai ar banku. Viss beidzās ar manu vizīti bankā. Tā, ka īsti nekāds baigais ieguvums nav. Var jau mēģināt ar kurjeru runāt, bet tas dotajā brīdī bija pārāk sarežģīti. Rezultātā 30 minūtes bankā rindā tāpat nācās pavadīt.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda