15. novembris, 2017

Digital Freedom Festival izsludina vērienīgu pasākuma programmu

Tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls Digital Freedom Festival, kas no 27.-28. novembrim notiks Rīgā, izsludina oficiālo programmu. Paplašinot festivāla vērienu, tas notiks uz 6 skatuvēm, pulcēs vairāk nekā 100 konferences runātāju no visas pasaules, lai diskutētu par jaunākajiem atklājumiem tehnoloģiju jomā un to ietekmi uz startup uzņēmumiem, korporācijām, politiku un dzīvesstilu.
 
Digital Freedom Festival līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa: “Prieks, ka festivālā dalību apstiprinājuši jau 1000 dalībnieku no 25 pasaules valstīm, tai skaitā, vairāk nekā 100 startup kompānijas. Divās dienās ikviens varēs sajust “pasaules elpu” par jaunāko tehnoloģiju jomā. Mēģināsim aizsteigties notikumiem priekšā un diskutēsim, kā tehnoloģijas mums var palīdzēt biznesu, valsti un, jā, arī personiskās dzīves kvalitātes latiņu pacelt nākamajā attīstības un uzrāviena līmenī, kā mums visiem kļūt ieguvējiem no tehnoloģiskās revolūcijas.”
 
LR Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Esmu gandarīts, ka Latvijā ir šāds vērienīgs tehnoloģijām veltīts pasākums kā Digital Freedom Festival, jo tehnoloģijas ir valstu, pilsētu un ikviena indivīda rītdiena. Spēja attīstīt tehnoloģiju prasmes, veicināt startup uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, radīt sinerģiju starp jaunuzņēmumiem un korporācijām lielā mērā noteiks Latvijas konkurētspēju nākotnē. Kā mazai valstij mums ir iespēja būt dinamiskākiem, radošākiem un atvērtākiem jaunām idejām – tā ir iespēja, kas jāizmanto.”
 
Galvenās tēmas – mākslīgais intelekts, viedās pilsētas, kiberdrošība, zaļās tehnoloģijas, FinTech un digitālā detoksikācija jeb digital detox.
 
Festivālu atklās Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Uz festivāla galvenās skatuves ar runām uzstāsies pasaulē vadošās domnīcas Singularity University izpētes centra Silīcija ielejā (ASV) dibinātāja Katrīna Mironuka (Kathryn Myronuk), NATO Kiberdrošības centra vadītāja Merle Maigre un inovāciju vadītājs uzņēmumā Brandwidth Dīns Džonsons (Dean Johnson) no Lielbritānijas, kurš interaktīvā prezentācijā demonstrēs trauslo robežu starp cilvēku un mašīnu. Tāpat uzaicinātie tehnoloģiju entuziasti diskutēs par pilsētu, morāles, komunikācijas nākotni.
 
Open Stage meklēs sadarbības iespējas starp startup uzņēmumiem un korporācijām. Notiks diskusijas par mākslīgā intelekta nākotni, kur uzstāsies mākslīgā intelekta akceleratora Rockstart programmu direktors Marjels Kvekels (Marjel Quekel) no Nīderlandes un SIFR AB līdzdibinātājs un vadītājs Tāvs Tammiste (Taavi Tammiste) no Igaunijas. prezentēs arī Latvijas e-indeksu – iestāžu un pašvaldību e-vides novērtējumu, kurā analizēts, cik aktīvi valsts iestādes un pašvaldības izmanto mūsdienu tehnoloģiju piedāvātos risinājumus, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmumiem.
 
Norvic Investors Lounge galvenā tēma būs finanšu tehnoloģijas, un tajā uzstāsies Eiropas Komisijas Startup un inovāciju daļas vadītājs Pēteris Zilgalvis un Transferwise attiecību vadītāja ar institūcijām Flora Kolemana (Flora Coleman) no Lielbritānijas un daudzi citi, tai skaitā, blockchain un kriptovalūtas speciālisti.
 
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Magnetic Latvia Business Center varēs smelties iedvesmu no Latvijas veiksmīgajiem startup uzņēmējiem.
 
Green Innovation Lounge notiks diskusijas par zaļajām tehnoloģijām un to spēju saglābt planētu.
 
Savukārt Lifestyle Lounge pievērsīsies dzīvesstila izmaiņām tehnoloģiju laikmetā, mākslas un tehnoloģiju sinerģijām modes un pārtikas nākotnei.
 
Festivāla ietvaros notiks arī 5 konkursi startup uzņēmējiem (startup pitch), kurus rīkos pasaulē vadošais akcelerators 500 Startups (ASV), mākslīgā intelekta akcelerators Rockstart (Nīderlande), Latvijas Biznesa enģeļu asociācija (LatBAN), Eiropas inovāciju iniciatīva Climate- Kic un projekts EstLat Accelerate.
 
Pilna festivāla programma: http://www.digitalfreedomfestival.com/festival/schedule/

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda