Sākums IT sasniegumi, bizness “E-prasmju nedēļā” Latvijas reģionos notiks vairāk kā 550 dažādu pasākumu

“E-prasmju nedēļā” Latvijas reģionos notiks vairāk kā 550 dažādu pasākumu

4 minūtes lasīšanai

No 24. līdz 28. martam risināsies gadskārtējā “E-prasmju nedēļa”, kā ietvaros vairāk kā 90 Latvijas novados notiks vairāk kā 550 dažādu pasākumu, kur ikviens interesents varēs apgūt jaunas, kā arī pilnveidot savas esošās datorprasmes. Novadu, pagastu un pilsētu kampaņas koordinatori aicina piedalīties aktivitātēs visdažādākā vecuma iedzīvotājus.

„E-prasmju nedēļas” aktivitāšu laikā Latvijas novados skolēniem būs iespēja apgūt IKT profesijas lielākos izaicinājumus, savukārt uzņēmēji varēs apmeklēt seminārus par to, kā veicināt sava uzņēmuma darbības efektivitāti un konkurētspēju, ikdienas darbā ieviešot vai vēl vairāk izmantojot modernās tehnoloģijas un to sniegtās iespējas.

Savukārt Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē un Talsos Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra aicina apmeklēt reģionālos birojus, kuros notiks apmācības par Karšu Pārlūka pielietošanas iespējām.

Valsts ieņēmumu dienests izglītos Smiltenes un Salaspils novadu iedzīvotājus par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un citām aktualitātēm. Savukārt Lauku atbalsta dienests (LAD) „E-prasmju nedēļā” piedāvā visiem saviem klientiem doties uz LAD klientu apkalpošanas centriem un iepazīties ar elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS).

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) Latvijas reģionos popularizēs iedzīvotājiem pieejamos VSAA pakalpojumus e-vidē. Vienlaikus tiks sniegta informācija, kas palīdzēs uzlabot zināšanas un izpratni par pensiju sistēmu. VSAA speciālisti interesentus iepazīstinās, kādu informāciju iespējams uzzināt, nedodoties uz attiecīgo VSAA nodaļu, bet izmantojot internetu mājās vai tuvākajā bibliotēkā.

Lai veicinātu skolēnu interesi par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozari, 26. un 27.martā uz četriem Latvijas novadiem dosies SIA “Lattelecom” speciālisti, lai skolās klātienē tiktos un kopīgā diskusijā pārrunātu nozares aktualitātes ar tiem skolēniem, kuri ir izlēmuši turpmāk savu profesionālo izaugsmi un karjeru saistīt ar inženierzinātni un mūsdienu tehnoloģijām. Zemgalē diskusija notiks divās mācību iestādēs – Jelgavas valsts ģimnāzijā un Jelgavas tehnikumā. Vidzemē – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Latgalē – Rēzeknes valsts ģimnāzijā, savukārt Kurzemē – Liepājas 7.vidusskolā, kā arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā.

Savukārt, lai palīdzētu uzņēmējiem uzlabot darba efektivitāti un konkurētspēju, savā ikdienas darbā ieviešot modernās tehnoloģijas, AS “RIX Technologies” sadarbībā ar “Valsts reģionālās attīstības aģentūru” un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” organizēs bezmaksas seminārus “Vai rīkiem ir nozīme? IKT risinājumi konkurētspējas paaugstināšanai” uzņēmējiem Liepājā, Jelgavā un Valmierā. Semināros, izmantojot praktisku piemēru analīzi, uzņēmēji uzzinās par darba procesa efektivitātes uzlabošanu, ieviešot uzņēmuma satura un dokumentu vadības sistēmu, iespējām paplašināt savu darbību, izmantojot Elektroniskās iepirkumu sistēmas iespējas, laika un finanšu ietaupījumu, ko sniedz darījumu kārtošana, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Pieteikšanās semināriem notiek, izmantojot tiešsaistes formu. Liepājā seminārs notiks 25. martā, Jelgavā – 26. martā, bet Valmierā – 28. martā.

„E-prasmju nedēļas” galvenie partneri ir nozares uzņēmumi – SIA „Lattelecom” un AS „RIX Technologies”.Galvenais informatīvais partneris ir lielākais izglītības portāls Latvijā E-klase.lv, bet informatīvais atbalstītājs ir portāls Skolotajs.lv.

Lai piedalītos “E-prasmju nedēļas” aktivitātēs un pasākumos, aicinām iepazīties ar pasākumu kalendāru. Kalendārā sev interesējamos pasākumus iespējams meklēt pēc norises datuma, vietas, novada un tematikas. Sīkāk par nedēļas aktivitātēm var pastāstīt attiecīgā novada galvenais koordinators. Viss, kas jāizdara – jāuzklikšķina uz sava novada Digitālajā kartē un tur būs redzams novada galvenā koordinatora kontakti.

“E-prasmju nedēļa” ir informatīva kampaņa, kas notiek Latvijā un citās ES dalībvalstīs, demonstrējot digitālajā laikmetā dzīvojošajai sabiedrībai e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un cilvēka personiskajā izaugsmē. Tā tiek organizēta EK programmas “e-Skills for Jobs 2014” ietvaros.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…