19. marts, 2014

“E-prasmju nedēļā” Latvijas reģionos notiks vairāk kā 550 dažādu pasākumu

No 24. līdz 28. martam risināsies gadskārtējā “E-prasmju nedēļa”, kā ietvaros vairāk kā 90 Latvijas novados notiks vairāk kā 550 dažādu pasākumu, kur ikviens interesents varēs apgūt jaunas, kā arī pilnveidot savas esošās datorprasmes. Novadu, pagastu un pilsētu kampaņas koordinatori aicina piedalīties aktivitātēs visdažādākā vecuma iedzīvotājus.

„E-prasmju nedēļas” aktivitāšu laikā Latvijas novados skolēniem būs iespēja apgūt IKT profesijas lielākos izaicinājumus, savukārt uzņēmēji varēs apmeklēt seminārus par to, kā veicināt sava uzņēmuma darbības efektivitāti un konkurētspēju, ikdienas darbā ieviešot vai vēl vairāk izmantojot modernās tehnoloģijas un to sniegtās iespējas.

Savukārt Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē un Talsos Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra aicina apmeklēt reģionālos birojus, kuros notiks apmācības par Karšu Pārlūka pielietošanas iespējām.

Valsts ieņēmumu dienests izglītos Smiltenes un Salaspils novadu iedzīvotājus par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un citām aktualitātēm. Savukārt Lauku atbalsta dienests (LAD) „E-prasmju nedēļā” piedāvā visiem saviem klientiem doties uz LAD klientu apkalpošanas centriem un iepazīties ar elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS).

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) Latvijas reģionos popularizēs iedzīvotājiem pieejamos VSAA pakalpojumus e-vidē. Vienlaikus tiks sniegta informācija, kas palīdzēs uzlabot zināšanas un izpratni par pensiju sistēmu. VSAA speciālisti interesentus iepazīstinās, kādu informāciju iespējams uzzināt, nedodoties uz attiecīgo VSAA nodaļu, bet izmantojot internetu mājās vai tuvākajā bibliotēkā.

Lai veicinātu skolēnu interesi par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozari, 26. un 27.martā uz četriem Latvijas novadiem dosies SIA “Lattelecom” speciālisti, lai skolās klātienē tiktos un kopīgā diskusijā pārrunātu nozares aktualitātes ar tiem skolēniem, kuri ir izlēmuši turpmāk savu profesionālo izaugsmi un karjeru saistīt ar inženierzinātni un mūsdienu tehnoloģijām. Zemgalē diskusija notiks divās mācību iestādēs – Jelgavas valsts ģimnāzijā un Jelgavas tehnikumā. Vidzemē – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Latgalē – Rēzeknes valsts ģimnāzijā, savukārt Kurzemē – Liepājas 7.vidusskolā, kā arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā.

Savukārt, lai palīdzētu uzņēmējiem uzlabot darba efektivitāti un konkurētspēju, savā ikdienas darbā ieviešot modernās tehnoloģijas, AS “RIX Technologies” sadarbībā ar “Valsts reģionālās attīstības aģentūru” un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” organizēs bezmaksas seminārus “Vai rīkiem ir nozīme? IKT risinājumi konkurētspējas paaugstināšanai” uzņēmējiem Liepājā, Jelgavā un Valmierā. Semināros, izmantojot praktisku piemēru analīzi, uzņēmēji uzzinās par darba procesa efektivitātes uzlabošanu, ieviešot uzņēmuma satura un dokumentu vadības sistēmu, iespējām paplašināt savu darbību, izmantojot Elektroniskās iepirkumu sistēmas iespējas, laika un finanšu ietaupījumu, ko sniedz darījumu kārtošana, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Pieteikšanās semināriem notiek, izmantojot tiešsaistes formu. Liepājā seminārs notiks 25. martā, Jelgavā – 26. martā, bet Valmierā – 28. martā.

„E-prasmju nedēļas” galvenie partneri ir nozares uzņēmumi – SIA „Lattelecom” un AS „RIX Technologies”.Galvenais informatīvais partneris ir lielākais izglītības portāls Latvijā E-klase.lv, bet informatīvais atbalstītājs ir portāls Skolotajs.lv.

Lai piedalītos “E-prasmju nedēļas” aktivitātēs un pasākumos, aicinām iepazīties ar pasākumu kalendāru. Kalendārā sev interesējamos pasākumus iespējams meklēt pēc norises datuma, vietas, novada un tematikas. Sīkāk par nedēļas aktivitātēm var pastāstīt attiecīgā novada galvenais koordinators. Viss, kas jāizdara – jāuzklikšķina uz sava novada Digitālajā kartē un tur būs redzams novada galvenā koordinatora kontakti.

“E-prasmju nedēļa” ir informatīva kampaņa, kas notiek Latvijā un citās ES dalībvalstīs, demonstrējot digitālajā laikmetā dzīvojošajai sabiedrībai e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un cilvēka personiskajā izaugsmē. Tā tiek organizēta EK programmas “e-Skills for Jobs 2014” ietvaros.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda