Sākums IT sasniegumi, bizness ELKO Grupa noslēdz 2015. gadu ar 21,8 miljonu ASV dolāru peļņu

ELKO Grupa noslēdz 2015. gadu ar 21,8 miljonu ASV dolāru peļņu

3 minūtes lasīšanai

Neskatoties uz saspringtiem tirgus apstākļiem NVS reģionā, ELKO Grupa, viens no lielākajiem produktu vairumtirgotājiem un IT risinājumu un servisa izplatītājiem Austrumeiropā, paziņo par ievērojamu peļņas pieaugumu, sasniedzot 21,8 milj. ASV dolāru (19,7 milj. eiro) auditēto peļņu 2015. gadā. 
Svarīgākie auditētā konsolidētā finanšu pārskata dati:

  • Apgrozījums 1 264 milj. ASV dolāri (1 139 milj. eiro)
  • Bruto peļņa 58.1 milj. ASV dolāri (52,4 milj. eiro)
  • Neto peļņa 21,8 milj. ASV dolāru (19,7 milj. eiro)
  • Aktīvu kopsumma 381 milj. ASV dolāru (350 milj. eiro)
  • Pašu kapitāls 97,8 milj. ASV dolāru (89,9 milj. eiro)

Ekonomiskā situācija nozīmīgos tirgos – NVS valstīs joprojām ir nelabvēlīga un IT nozares tirgus apjoms attiecīgajā reģionā ir ievērojami samazinājies. Tomēr, apsteidzot vispārējo negatīvo tendenci NVS reģionā, kā arī ievērojami palielinot darbību Centrālajā un Austrumeiropas reģionā, ELKO Grupa sekmējās saglabāt pārdošanas apjomus iepriekšējā gada līmenī, attiecīgi 1 264 milj. ASV dolāri (1 139 milj. eiro), salīdzinot ar 1 292 milj. ASV dolāru (972 milj. eiro) 2014. gadā. Pilnveidojot plānošanas procedūras, ievērojot stingru iepirkumu politiku un piesardzīgu risku novērtējumu, kā arī īstenojot efektīvu resursu pārvaldi, neto peļņa pieauga līdz 21,8 milj. ASV dolāru (19,7 milj. eiro), salīdzinot ar 7,1 milj. ASV dolāru (5,4 milj. eiro) zaudējumiem 2014. gadā.
IT tirgus apjoms NVS reģionā ir samazinājies par 30%, kamēr ELKO Grupa apgrozījums šajā reģionā kritis tikai par 14 %, sasniedzot 773 milj. ASV dolāru (696 milj. eiro). Baltijā apgrozījums samazinājies par 6%, veidojot 106 milj. ASV dolāru (96 milj. eiro), taču tas saskan ar kopējo Baltijas IT tirgus tendenci, kur lejupslīdi galvenokārt veido eiro valūtas kursa samazinājums. Ievērojamu pieaugumu ELKO Grupa uzrādīja Centrālās un Austrumeiropas reģionā, pārdošanas apjomiem sasniedzot 385 milj. ASV dolāru (347 milj. eiro), kas veido 37% lielu kāpumu iepriekšējo gadu.
Papildus finansējuma piesaistei uzņēmuma tālākai attīstībai un izaugsmei, 2015. gada oktobrī tika veiksmīgi veikta ELKO Grupa obligāciju emisija 8 miljonu EUR vērtībā ar gada procentu likmi 8%. Obligācijas iegādājās pensiju un investīciju fondi, bankas un privātpersonas no Baltijas valstīm un Polijas. Sekmīgie emisijas rezultāti apliecināja, ka investīciju tirgus dalībnieki ir novērtējuši uzņēmuma veiksmīgo darbību IT risinājumu, datortehnikas un elektronikas preču vairumtirdzniecības jomā.
ELKO Grupa direktors Svens Dinsdorfs par aizvadītā gada izaicinājumiem un rezultātiem: “Esam gandarīti par sekmīgi aizvadītu gadu. Kā lielāko izaicinājumu saskatu vietējās valūtas nestabilitāti nozīmīgajos NVS valstu tirgos. Spēja koncentrēties uz nepārtrauktu uzņēmuma darbības uzlabošanu ļāva mums samazināt šo ārējo faktoru ietekmi. Lai arī dažos no ELKO pārstāvētajos tirgos izaugsme nav sagaidāma arī . gadā, turpina augt, nostiprinot pozīcijas esošajos tirgos, izskatot jaunu tirgu apgūšanu un attīstot jaunus biznesa virzienus.”
2016. gadā ELKO Grupa, pateicoties nesen izveidotajai biznesa divīzijai ELKO Risinājumi (ELKO Solutions), turpinās nostiprināt savas zināšanas un pozīcijas IT risinājumu jomā, sniedzot ekspertīzi un pieredzi dažādu tehnoloģisko risinājumu iegādes un ieviešanas procesos, kā arī turpinot paplašināt savu IT produktu portfeli.
Plānojot 2016. gadu, ELKO Grupa vadība saredz, ka, neraugoties uz izaicinājumiem NVS reģionā, turpinot IT risinājumu biznesa virziena attīstību un sagaidot izaugsmi citos tirgos, varētu sasniegt līdzīgus pārdošanas un neto peļņas rādītājus kā 2015. gadā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…