9. augusts, 2016

Gatavojas Datorikas otrajam mācību gadam

Septembrī vairāk nekā 150 skolās sāksies jau otrais Datorikas mācību programmas pilotprojekta aprobēšanas jeb izmēģināšanas gads. Lai turpinātu iesākto, skolēnu vasaras brīvlaikā notiek gan jaunu mācību materiālu sagatavošana, gan skolotāju kursi, kuros vairāk nekā 50 skolotāju no visas Latvijas apgūs priekšmeta mācīšanai nepieciešamās zināšanas. 
Pirmajā Datorikas aprobācijas gadā programma tika īstenota 154 skolās. Mācību gada izvērtējums, kura ietvaros tika anketēti vairāk nekā 200 skolotāji, liecina: jaunā priekšmeta galvenie ieguvumi ir algoritmiskās un loģiskās domāšanas attīstība, un Datorikā apgūtais bērniem ir noderīgs arī citos mācību priekšmetos. Datorikā tiek apgūti tādi mācību temati kā jēgpilna programmatūras un programmvadāmo ierīču izmantošana, drošības ievērošana, loģiskā un algoritmiskā domāšana un citi.
IMG_0014
Pagājušajā gadā Datorikas programmu apguva vairāk nekā 9000 skolēnu 1., 4. un 7. klašu grupā, savukārt šobrīd notiek darbs pie mācību stundu izstrādes 2., 5. un 8. klasei. Otrajā klasē apgūstamie temati ir, piemēram, algoritmi un to izpildīšana, attēlu apstrāde un fotografēšana, informācijas apmaiņa un saziņa, drošība virtuālajā vidē un citi. Savukārt 8. klasē skolēni mācīsies par informācijas kodēšanu, kārtošanas algoritmiem, informācijas apmaiņu tīmeklī un citām tēmām.
“Datorikas mācību programmas saturs nemitīgi tiek papildināts, tāpēc tas ir profesionāls izaicinājums gan satura izstrādātājiem, gan skolotājiem. Jebkurā priekšmetā ir būtiska skolotāju pieredzes apmaiņa, taču jo sevišķi svarīgi tas ir šādas jaunas programmas ieviešanā. Tāpat būtisku lomu spēlē kursi, kuros skolotāji var papildināt zināšanas par priekšmetā izmantotajām mācību vidēm, pieejamo metodisko atbalstu un citām tēmām,” stāsta izglītības satura centra pārstāvis Viesturs Vēzis.
Lai celtu skolotāju kvalifikāciju, augustā notiks skolotāju kursi, kuros pirmo klašu un informātikas skolotāji 12 vai 36 stundu garumā varēs sagatavoties Datorikas mācīšanai skolā. Kursu pasniedzēji ir mācību programmas satura veidotāji. Datorikas apguve balstīta uz sociālā izglītības projekta Start(IT) izveidotā metodiskā nodrošinājuma bāzes, ko, tāpat kā skolotāju kursus, finansējis tehnoloģiju Accenture.
Accenture vadītājs Maksims Jegorovs stāsta: “Datorikas pirmais mācību gads apliecinājis, ka šis ir pareizais virziens, kurā doties. Skolotāju vērtējums, ka pozitīvi ietekmē loģisko domāšanu, ir ļoti būtisks. Nupat notika spraigas diskusijas par zemiem matemātikas eksāmena rezultātiem un grūtībām atrisināt nestandarta uzdevumus. Tieši šādas prasmes sekmē Datorikas mācību programma, kas attīsta spēju risināt ne vien tipveida uzdevumus, bet pielietot iegūtās zināšanas radoši, veidot pašiem savus risinājumus”.
Lai skolēnus un citus interesentus iepazīstinātu ar IT nozares iespējām un nozīmi Latvijas ekonomikā, šoruden ceļu uz Latvijas skolām mēros Start(IT) radītā “Sārtā grāmata”. Grāmatā, kas tiks izsūtīta vairāk nekā 1000 eksemplāros, apkopoti IT nozares skaitļi, tendences un intervijas ar nozares speciālistiem un ekspertiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda