10. janvāris, 2010

Interesanti novērojumi

Coca Cola Classic


Tie, kas mani pazīst zina, ka esmu nedaudz aizmāršīgs. Man bieži gadās mašīnā aizmirst dažādas lietas. Un bieži tie ir dažādi pārtikas produkti, tai skaitā dzērieni. Kā liecina nākamajā rītā, parasti visi dzērieni un ēdieni ir sasaluši. Izņemot dažus. Pats interesantākais man sanāca šorīt.
Izrādījās ka Coca Cola nesasalst pie mīnus 10 grādiem atodoties mašīnā visu nakti. Tagad sāku saprast tās bildes, kur CocaCola dzer ledus lāči :). Nedaudz papētīju par šī dzēriena saturu.
Coca Cola satur tādas vielas kā aspartams, ogļhidrāti, fosforskābe, kofeīns, kālija benzoāts. Galvenais vaininieks Coca Cola neveselīgumā ir aspartams

visvairāk nošokēja tieši šī rindkopa Aspartams ir saldinātājs. Tas ir pazīstams arī ar tādiem nosaukumiem kā “Nutra sweet”, “Egual”, “Spoonful”, E 951. Ja aspartāmu sasilda līdz 300 o, tad koka spirts (metanols), kas ir aspartāma sastāvā, pārvēršas formaldehīdā, bet no tā, savukārt, rodas skudrskābe, kura spēj izsaukt metabolisko acidozi (skudrskābe ir inde, kuru iegūst no sarkano skudriņu dzelonīšiem).
Pilnu rakstu variet izlasīt vietā kur aizņēmos šīs rindkopas. Spiežam šeit

Es laikam turpmāk atteikšos no šī dzēriena lietošanas

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.