9. septembris, 2009

Jaunietis, kas gūlās zem vilciena, ir bijušais "Latvijas dzelzceļa" darbinieks

vic galvena

"LDz Iekšējās drošības daļai sadarbojoties ar Valsts policiju (VP), izmeklēšana ir būtiski pavirzījusies uz priekšu - ir aizdomās turētais un notiek tālākas procesuālas darbības," pastāstīja LDz pārstāve. Sīkāka informācija pagaidām netiek sniegta, tomēr viņa piebilda, ka "personāžs ar līdzīgām ekstrēmām lietām izcēlās jau iepriekš". Jau rakstījām, ka videosižetā puisis starp sliedēm novieto videokameru, tad noguļas pats un gaida tuvojamies vilcienu. Viņam ir arī līdzzinātāji – vismaz trīs, kas notikušo vēro turpat dzelzceļa malā un arī filmē. Puisim pāri pārbrauc pasažieru . Viņš paliek dzīvs. Tad pieceļas un gardi smejas. Viņam liekas, ka joks izdevies. Šis puiša "varoņ" nonācis internetā. LDz Iekšējās drošības daļas vadītājs Vasilijs Gigels: "Pašnāvības gadījumi mums ir diezgan bieži, jo nereti cilvēki izvēlas dzelzceļu, bet šāds gadījums, kad jaunieši sev uzdzen tādā veidā adrenalīnu, nedomājot, ka paši var ciest un citi, kas brauc vilcienā, - ja būtu bijusi strauja bremzēšana, tas varēja izraisīt katastrofu." "Latvijas dzelzceļa" pārstāvji uzskata, ka jaunietis, kas gūlās zem braucoša vilciena, dzimis laimes krekliņā. Jo izdzīvo tikai retais. Šogad fiksēts 21 dzelzceļa satiksmes , kuros cietuši cilvēki, no tiem 17 ar letā iznākumu. Filmētajā materiālā redzams, ka vilciens nav bremzējis. Dzelzceļnieki skaidro - tas puisi paglābis ne tikai no varbūtējās nāves, bet arī kriminālatbildības, kas būtu gadījumā, ja, ekstrēmi bremzējot, ciestu pasažieri un būtu bojāts ritošais sastāvs. Par vilciena patvarīgu apturēšanu var ieslodzīt cietumā pat uz septiņiem gadiem. Šajā gadījumā pārgalvim var piespriest vien administratīvo sodu - piecus latus. Jo likumdošana gulšanos zem braucoša vilciena pielīdzina staigāšanai pa sliedēm neatļautā vietā.

Izskatās, ka šī valsts paliek traka no bezdarbības. Riskēju izklausīties kā vectētiņš, bet mūsu laikā tā nedarīja. Un sods manuprāt ir neadekvāts. iesaku viņu aizsūtīt piespiedu darbos un noteikt piespiedu ārstēšanu!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=1RRSSyGXdf0&hl=en&fs=1&]

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.