Sākums IT sasniegumi, bizness Kā norit darbs starptautiskā uzņēmumā?

Kā norit darbs starptautiskā uzņēmumā?

2 minūtes lasīšanai

Ja pēc augstskolas absolvēšanas jaunieši vēlas uzsākt darbu starptautiskā uzņēmumā vai arī plāno apvienot studijas ar praksi, bet viņiem nav radies iespaids par to, kā tiek organizēts darbs starptautiskā uzņēmumā, Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) Personāldaļas vadītāja Linda Zetmane norāda uz darba specifiku informācijas tehnoloģiju uzņēmumā, kas var noderēt arī citās dzīves situācijās.
 
Jābūt gataviem darboties bez ciešas uzraudzības
Darbiniekiem jābūt patstāvīgiem un gataviem darboties bez ciešas uzraudzības, jo gan kolēģi vai vadītājs var atrasties citā valstī, līdz ar to ir jāuzņemas atbildība par savu darbu un jāspēj tikt galā ar problēmsituācijām. Šāda vide paplašina iespējas inovācijām darbu izpildē, jo sniedz rīcības brīvību. „Bieži vien darbiniekam netiks pateikts, kā izdarīt vienu vai otru uzdevumu, bet viņš zinās tikai to, ko no viņa sagaida un kas jāizdara,” stāsta L. Zetmane, norādot, ka no jaunā darbinieka tiek sagaidīts, ka viņš/ viņa meklēs un jautās pēc palīdzības, kad tas nepieciešams.
 
Darbs lielā vai mazā komandā atšķiras
Komandu izmēri starptautiskos uzņēmumos var variēt, līdz ar to darba specifika un sadarbība komandas ietvaros var atšķirties. Kā piemēru L. Zetmane min darba organizāciju Tele2 SSC: „Piemēram, mums ir komandas, kur strādā ap 30 cilvēkiem, un ir komandas, kurās strādā mazāk nekā 10 cilvēku. Mazās komandas ir vairāk pieredzējušas un no tām sagaida lielāku patstāvību, bet lielajās komandās ir vairāk jaunāko pozīciju amati un attiecīgi ir lielāka iespēja mācīties no pieredzējušiem kolēģiem un saprast savu profesionālo virzienu, iepazīstot dažādu amatu specifiku.”
 
Jauno tehnoloģiju izmantošana darba organizēšanā
Lai strādātu pie dažādiem projektiem un veiktu darba statusa uzraudzīšanu, jauno tehnoloģiju izmantošana ir darba ikdiena, lai nodrošinātu ērtu un organizētu saziņu darba jautājumu risināšanā. Galvenais priekšnoteikums ir efektīva laika izmantošana, tāpēc darbinieki ir atbildīgi par to, kā nodrošināt ērtu informācijas apmaiņu – vai tas ir e-pasts, Skype tikšanās ar follow–up pierakstiem pēc zvana, sazināšanās pa tālruni vai Whatsapp, u.c. risinājumi.
Katram no šiem saziņas veidiem, kas ir minēti augstāk, ir savi noteikumi, tāpēc ir jāpārzina tehnoloģijas, lai tos tiešām varētu izmantot un to pielietojumu varētu uzskatīt par produktīvu. Lai darbinieki būtu informēti par visiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, uzņēmumam ir jānodrošina arī nepieciešamā apmācība un pieeja.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…