20. jūlijs, 2011

Latvijai iespējams būs jauna himna

latvia flag

Vakar īsā laikā pēc tam, kad izskanēja par Eduarda Griškeviča iniciatīvu himnu "Dievs, svētī Latviju!" nomainīt komponista Mārtiņa Brauna dziesmu "Saule, Pērkons, Daugava", tika savākti vairāk nekā 50 paraksti, kas nepieciešami, lai sāktu 10 000 parakstu vākšanu.Iniciatīvas pieteikumā teikts, ka parakstījušies iedzīvotāji vēlas mainīt likuma "Par Latvijas valsts himnu" otro un trešo pantu, nosakot, ka Latvijas valsts himna ir dziesma "Saule, Pērkons, Daugava" ar Raiņa vārdiem un Mārtiņa Brauna mūziku, aizstājot pašreizējo himnu - lūgšanu "Dievs, svētī Latviju!"Šogad sāksies trešais gadu desmits, kopš esam atguvuši savas valsts un tautas neatkarību. Vēlamies formulēt, ka esam spēcīga, pašapzinīga tauta, kas lepojas ar savu valsti. Vēlamies dziedāt himnu, kas to iemieso un pauž. Mūs vairs neraksturo augstākiem spēkiem veltītas lūgsnas - "Dievs, svētī Latviju!". Mums jābūt stipriem un jāattīsta savu atgūto valsti - dziesmas vārdiem runājot, "Saule Latvi sēdināja tur, kur gali satiekas, , zaļa zeme, Latvei vā atslēdziņa". Jau latviešu folklorā spēcīgi simboli ir Saule, Pērkons un Daugava. Šo dziesmu ar Raiņa vārdiem tautā mēdz saukt par neoficiālo himnu, īsto himnu vai nākamo himnu. Mēs uzskatām, ka ir laiks šo dziesmu padarīt par īsto Latvijas valsts oficiālo himnu - dziesmu, ko dzirdot un dziedot ikviens izjūt lepnumu par savu valsti," teikts iniciatīvas pieteikumā.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Af3svEHfW5A&w=425&h=349]

Dziesmas vārdi:
Saule Latvi sēdināja Tur,kur gali satiekas Balta jūra, zaļa zeme
Latvei vārtu atslēdziņa Latvei vārtu atslēdziņa, Daugaviņas sargātāja.
sveši ļaudis vārtus lauza Jūrā krita atslēdziņa. Zilzibeņu pērkons spēra, velniem ņēma atslēdziņu. Nāvi, dzīvi Latve slēdza, Baltu jūru, zaļu zemi Saule Latvi sēdināja Baltas jūras maliņā Vēji smiltis putināja ko lai dzēra latvju bērni? Saule lika Dieviņami, Lai tas raka Daugaviņu. Zvēri raka, Dieviņš lēja No mākoņa dzīvūdeņi. Dzīves ūdens, nāves ūdens Daugavā satecēja. pamērcu pirkstu galu Abus jūtu dvēselē. Nāves ūdens,dzīves ūdens Abus jūtu dvēselē Saule mūsu māte- Daugav – sāpju aukle. Pērkons velna spērējs Tas mūsu tēvs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.