10. novembris, 2016

NASA iespaidīgie plakāti,kas parāda cilvēces nākotni Zemes orbītā

Kamēr Zemes iedzīvotāji uztraucas par planētas pārapdzīvotību, jau nākuši klajā ar risinājumu – kosmosa kolonijām. Šīs ilustrācijas izstrādāja kopā ar ilustrētājiem Donu Deivisu un Riku Guidisu, attēlojot, kā mūsu jaunās kosmosā varētu izskatīties nākotnē.

Ilustrācijas komanda izveidoja 70.gados, lai izpētītu, kāda Zemes iedzīvotāju dzīve Zemes orbītā varētu izskatīties nākotnē, ja tehnoloģiju turpinās augt un dzīve kosmosā izrādīsies reāla.

Labu laiku atpakaļ Džons Desmonds Bernals (John Desmond Berna) paredzēja kosmosa koloniju 16 kilometru diametrā, kas varētu būt 20 000 – 30 000 cilvēkiem.

Kopā ar fiziķi Gerardu Onīlu komanda ir izvaidojusi tā saucamās “Trešās Salas” dizainu – rotējošu duālā cilindra koloniju, kas izveidojusi pati savu gravitāti. 1975. gadā tika arī iztēlots rotējošas formas biotops, kas tika saukts par “Stenfordas Toru”, kas varētu būt ap 140 000 cilvēku.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda