3. novembris, 2016

Nosaukta pasaules uzplaukstošākā valsts

Par 2016. gada plaukstošāku valsti atzīta Jaunzēlande, ziņots “Business Insider” izdevumā.

Norvēģija, kas vairākus gadus bija līdera pozīcijās, šogad noslīdējusi uz 2. vietu. Šī Jaunzēlandei zaudēja pēc visiem kritērijiem, izņemot izglītības līmeni, drošību un vidi. Trešā vieta tika piešķirta Somijai. Tā tika atzīta par valsti ar visefektīvāko valdības līmeni, demokrātijas attīstību un tiesiskās aizsardzības pasākumiem.

Šveice, kas ir vadošā izglītības jomā, ieņēma ceturto vietu. Tai seko Kanāda, Austrālija, Nīderlande, Zviedrija un Dānija. Lielbritānija, kas pirms gada bija vien 15. vietā, šogad pozīcijas ir uzlabojusi, pakāpjoties uz 10. vietu.

Valstu klasifikācijā tika ņemti vērā 104 faktori, kas raksturo labklājību 149 valstīs. Faktori ietver ne tikai kopproduktu uz vienu iedzīvotāju, nodarbinātības līmeni un citiem ekonomiskajiem rādītājiem, bet arī, piemēram, zīdaiņu mirstību, iedzīvotāju uzticību, vēlēšanu godīgumu un citus datus, lai spriestu par situāciju valstī.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda