3. novembris, 2016

Nosaukta pasaules uzplaukstošākā valsts

Par . gada plaukstošāku valsti atzīta , ziņots “Business Insider” izdevumā.

Norvēģija, kas vairākus gadus bija līdera pozīcijās, šogad noslīdējusi uz 2. vietu. Šī valsts Jaunzēlandei zaudēja pēc visiem kritērijiem, izņemot izglītības līmeni, drošību un vidi. Trešā vieta tika piešķirta Somijai. Tā tika atzīta par valsti ar visefektīvāko valdības līmeni, demokrātijas attīstību un tiesiskās aizsardzības pasākumiem.

, kas ir vadošā valsts izglītības jomā, ieņēma ceturto vietu. Tai seko , , Nīderlande, Zviedrija un Dānija. , kas pirms gada bija vien 15. vietā, šogad pozīcijas ir uzlabojusi, pakāpjoties uz 10. vietu.

Valstu klasifikācijā tika ņemti vērā 104 faktori, kas raksturo labklājību 149 valstīs. Faktori ietver ne tikai kopproduktu uz vienu iedzīvotāju, nodarbinātības līmeni un citiem ekonomiskajiem rādītājiem, bet arī, piemēram, zīdaiņu mirstību, iedzīvotāju uzticību, vēlēšanu godīgumu un citus datus, lai spriestu par situāciju valstī.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.