30. aprīlis, 2009

Padomu saraksts

Sauļojies. Ja varētu Tev dot tikai vienu padomu Tavai nākotnei, sauļošanās būtu pirmā. Ilgākos termiņos sauļošanās noderību ir pierādījuši zinātnieki. Pārējā daļa no mana padoma ir balstīta uz paša pieredzi. šo padomu un pieredzi es izsaktu tev tagad.

Izbaudi jaunības skaistumu un spēku. Kaut gan tu nekad nesapratīsi jaunības skaistumu un spēku līdz tie paliks vājāki. Bet tici man.. Pēc 20 gadiem tu skatīsies vecās bildes un sapratīsi cik daudz iespēju bija toreiz un cik to ir tagad. Tu nevarēsi izteikt cik labi gan toreiz izskatījies. Tu esi tik resns vai tievs cik tu pats vēlies būt.

Neuztraucies par nākotni. Vai arī uztraucies. Bet zini ka uztraukšanās ir tik pat efektīga kā mēģināšanas atrisināt algebru košļājot košļeni. Īstās prblēmas ar kurām tu saskārsies būs tās, ar kurām tavs prāts vēl nekad nebūs bijis aizņemts.

Netērē laiku greizsirdībai. Dažreiz tu esi priekšā. Dažreiz aizmugurē. šī sacīkste ir gara un beidzas tikai kopā ar tevi pašu. Atcceries visu labo ko tev citi saka bet aizmirsti visus pārinodarījumus un sāpes. Ja tev tas tiešām izdodas, pastāsti man kā. Saglabā savas vecās mīlestības vēstules bet izmet bankas paziņojumus.

Nejūties vainīgs ja nezini ko iesākt ar savu dzīvi. Paši interesantākie ko zinu savos 22 gados nezināja ko darīt ar savu dzīvi. Bet paši interesantākie cilvēki nezina ko iesākt ar savu dzīvi arī tagad.

Saēdies daud kaļķa Izturies saudzīgi savu ķermeni. Tev būs grūti kad ar to kaut kas būs ne tā.

Varbūt tu apprecēsies. Bet varbūt arī nē. Tāpat arī ar bērniem. Varbūt tu izšķirsies kad tev būs 40 bet varbūt dejosi ar savu sievu zelta kāzās.

Lai ko tu darītu, pārāk nelieli sevi, bet arī nenopel. Tavas izredzes ir apmēram puse uz pusi. Tāpat kā citiem. Sadzīvo ar savu ķermeni. Izmanto to kā vien vari. Un nebaidies no tā. Lai vai ko par tavu ķermeni teiktu citi, tas ir labākais, kas tev ir!

Dejo. Dejo pat tad ja tev nav kur dejot.. Pat tad ja nav ar ko..

Izlasi norādes, pat tad ja tu t;am neseko.
Nelasi žurnālus. Tie tev sabojās izpratni par to kas ir skaists.

Iepazīsti savus vecākus. Tu nekad nezini cik ilgi tev viņi būs.

Sadzīvo ar savu pagātni. No pagātnes nāk kas ar tevi būs kopā nākotnē.

Tev jāsaprot, ka draugi nāk un iet, bet ir daži kas paliek. Daži kas nepazūd. Nepazaudē savus jaunības draugus. Jo vecāks tu kļūsti, jo vairāk tev vajadzēs draugus, kuri tevi pazina, kad biji jauns.

Padzīvo pilsētā. bet pamet to, pirms pārāk nocietinies.
Padzīvo laukos. bet pamet tos pirms kļūsti pārāk mīkstsirdīgs.

Ceļo!
Tev jāpieņem vairākas patiesības. Cenas celsies. Politiķi Tevi mānis vēl vairāk. Tu novecosi un fantazēsi, ka jaunībā viss bija labāk. Politiķi bija godīgāki, paklausīgāki un cenas saprātīgākas

Cieni savus tuvākos
Neceri, ka Tev palīdzēs kāds cits. Varbūt tev ir iekrājumi. Varbūt tev viss ir labi. Bet tas viss var mainīties.

Nebojā savus matus vai arī 40 gadu vecumā izskatīsies kā tev būtu 85 gadi.

Esi uzmanīgs ar padomiem, kuriem tu paklausi, bet esi iecietīgs tiem, kas tev tos dod. Padoms ir nostaļģijsa forma, kas norāda ceļu kā tikt galā ar pagātni.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda