Sākums Tehnoloģijas Revolut neplāno sniegt datus VID par kontu apgrozījumiem

Revolut neplāno sniegt datus VID par kontu apgrozījumiem

1 minūtes lasīšanai
Citur Eiropā reģistrētām kredītiestādēm un elektroniskās naudas iestādēm nav pienākums sniegt informāciju ieņēmumu dienestam (VID) par tiem Latvijas rezidentu, fizisku personu kontiem, kuros apgrozījums pārsniedz 15 tūkstošus eiro gada laikā, vērtē zvērinātu advokātu biroja “Cobalt” juristi.

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 22.3 pantā paredzētais pienākums sniegt par Latvijas rezidentu, fizisko personu kontu apgrozījumu nav attiecināms uz vai EEZ valstī licencētām kredītiestādēm, kuras Latvijā sniedz pakalpojumus, izmantojot pakalpojumu sniegšanas brīvību, pēc attiecīgās likumdošanas izpētes secinājuši zvērinātu advokātu biroja speciālisti – partnere Sandija Novicka un vadošais speciālists Andrejs Lielkalns. Te runa ir par tādu arī Latvijā populāru finanšu pakalpojumu sniedzēju kā Vācijā bāzēto mobilo banku “N26 Bank GmbH”.

Savukārt likuma “Par nodokļiem un nodevām” 1. panta 33. punktā esošā maksājumu pakalpojumu sniedzēju definīcija neaptver ES un EEZ valstī licencētas elektroniskās naudas iestādes, kas uzsākušas darbību Latvijā. Līdz ar to arī uz Londonā bāzēto Apvienotās Karalistes elektroniskās naudas iestādi “ Limited” neattiecas pienākums sniegt informāciju par konta apgrozījumu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Tehnoloģijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tele2 līdz 2025. gadam pakāpeniski atteiksies no 3G tehnoloģijas

Multipakalpojumu uzņēmums “tele2” līdz 2025. gadam plāno pakāpeniski atteikties no 3G tehn…