7. jūnijs, 2016

Robots, kas saloka tavas drēbes 30 sekunžu laikā

Glīta un rūpīga drēbju locīšana var būt pat ļoti laikietilpīgs process. Šī mašīna pierādīs, ka spēj to darīt tavā vietā.

Šī mašīna, kas tiek dēvēta par FoldMate, ir kāda uzņēmuma no Sanfrancisko ražojums, un paši tā radītāji saka, ka šī ierīce ir spējīga salocīt tavas drēbes jau uzreiz pēc tam, kad tās ir izņemtas no veļasmašīnas.

Robots – locītājs, kas šobrīd atrodas prototipa stadijā, tiks izlaisrs 2017.gadā, un ir sagaidāms, ka šāda aparāta izmaksas varētu sniegties līdz 850 ASV dolāriem (750 eiro). Tiek apgalvots, ka mašīna spēj veikt dažādus procesus – locīšanu, gludināšanu un pat skalošanu. Tajā gan būšot iespējams ievietot tikai kreklus, dvieļus un bikses.

Ražotāji min, kaviena apģērba locīšana varētu aizņemt aptuveni 10 sekundes, kamēr gludināšana aizņemtu no 20 līdz 30 sekundēm. “FoldMate ir kā draugs, kas tavā vietā loka drēbes”, kompānija skaidro savā tīmekļa vietnē. Tāpat kā visi jaunie produkti, FoldMate būs aprīkots ar Wi-Fi.

Tomēr šis dārgais draugs nespēs atrisināt visas drēbju problēmas. Pie mašīnas specifikācijas kompānijas mājaslapā minēts, ka tas nebūs spējīgs automātiski salocīt drēbes, kas ir mazākas vai lielākas par vidējo izmēru. Tas arī nespēs aizstāt gludekli, kad jāķeras klāt nedaudz specifiskākām drēbēm, piemēram, kreklu kleitas.

Ražotāji piebilst: “FoldMate locīs un parūpēsies par lielāko daļu jūsu drēbju (piemēram, krekli, dvieļi, bikses), tikai ne lielus drēbju gabalus kā palagus vai mazus kā apakšveļu un zeķes”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda