24. augusts, 2018

Sākusies pieteikšanās uz prestižāko programmatūras testēšanas konferenci Baltijā

TAPOST 2018

 

2. – 3.oktobrī, Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās norisināsies 19. starptautiskā TAPOST 2018”, kuras šī gada tēma ir “The Ultimate Test Automation”. TAPOST ir viena no vadošām testēšanas konferencēm Baltijā, kura ik gadu pulcē vairāk nekā 300 augsta līmeņa programmatūras testēšanas speciālistu no Eiropas.

Šogad konferencē vislielākā uzmanība tiks veltīta testēšanas automatizācijas efektivitātes uzlabošanai, kā arī moderniem rīkiem un inovatīvam testēšanas pieejām.  Ievada referātā Matiass Raskings (Matthias Rasking) sniegs ieskatu automatizētās testēšanas nākotnes tendencēs, tajā skaitā mākslīgā intelekta risinājumu testēšanā, savukārt sesiju referātos būs detalizētas diskusijas par konkrētām automatizācijas problēmām.

Konferences apmeklētājiem būs iespēja gūt praktisku pieredzi testēšanā, apmeklējot pirmajā dienā notiekošās darbnīcas. Mācību darbnīcas būs veltītas testēšanai, kas balstīta uz praktisko risku, automātisko testu un ietvaru uzlabošanai, kā arī tiks parādīts, kā optimālāk atrast un novērst kļūdas pirms programmatūras ieviešanas.

“Varam lepoties, ka tik vērienīga konference ar pasaulē vadošās programmatūras testēšanas kompetences sertifikācijas organizācijas ISTQB atbalstu notiek tieši Rīgā. Latvijā un pasaulē programmatūras testēšana iegūst arvien lielāku nozīmi, kas nodrošina uzņēmumu izstrādātajām programmām drošības kontroli, kā arī sekmē to kvalitāti. Nav noslēpums, ka arvien vairāk pieaug nepieciešamība pēc informācijas un komunikācijas (IKT) nozares speciālistiem, tostarp arī programmatūras testēšanas speciālistiem – aptuveni trešdaļa no IKT projektos iesaistītajiem cilvēkiem ir tieši testētāji. Tāpēc mēs ceram, ka šī konference sekmēs arī topošo IKT speciālistu interesi par testēšanu,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera izpilddirektore Aiga Irmeja, runājot par konferences nozīmi, uzsver: “Latvijas – programmatūru ražotāji – pasaules līmenī ir novērtēti ar izcilu darba kvalitāti, un viens no kvalitātes stūrakmeņiem ir labi testēšanas speciālisti. Testētāju kvalifikācijai un pieredzei tiek piešķirta liela loma, tādēļ lepojamies, ka līdztekus kvalitatīviem darbiem, varam piedāvāt arī noderīgus kopienas pasākumus.”

Konferences ietvaros norisināsies arī TAPOST hakatons –nelielas starp komandām līdz trīs cilvēkiem, lai sniegtu iespēju katrai komandaiparādīt savas spējas ātri risināt testēšanas automatizācijas uzdevumus.

Konferenci organizē LIKTA, Latvijas IT klasteris sadarbībā ar ISTQB. “TAPOST 2018” partneri ir “Accenture Latvia”, “Evolution Latvia” un “Tieto Latvia”. Papildu informāciju par konferenci iespējams uzzināt tapost.org. LIKTA un IT klastera biedriem ir iespēja pieteikties konferencei par zemāku dalības maksu. Pieteikšanās konferencei: http://www.tapost.org/registration-2018/

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.