4. septembris, 2012

Tērvetes alus ražošana nodota citam uzņēmumam; būvēs jaunu rūpnīcu

tervetes alus

“Tērvertes alus” darīšana un pazīstamā zīmola izmantošana tiek nodota jaunam uzņēmumam AS “Tērvetes AL”, kurš arī blakus esošajai rūpnīcai būvēs vērienīgu jaunu alusdarītavu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem apliecināja Ekonomikas ministrijas sekretārs Juris Pūce. “Tērvetes AL” īpašnieku struktūra “ir līdzīga” līdzšinējā alusdarītavas īpašnieka “Agrofirmas Tērvete” īpašnieku struktūrai un jaunajam uzņēmumam nodots viss alus darīšanas bizness un pazīstamais . Viņš arī informēja, ka valdība slēgtajā sēdes daļā atbalstījusi uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides 889 800 latu apmērā piemērošanu iecerētajam Tērvetes alusdarītavas modernizācijas projektam. Projekts paredzot pilnīgi jaunas alus rūpnīcas būvniecību un esošās produkcijas klāsta paplašināšanu, kopējās projekta plānoti 3,98 miljonu latu apmērā. Daļu alusdarītavas projekta plānots finansēt ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) piešķirto finansējumu. EM skaidro – lai veicinātu ekonomikas ātrāku atveseļošanu, piesaistot Latvijai lielās investīcijas, 2011.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”, kas paredz atjaunot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi par atbalstāmo investīciju projekta ietvaros īstenotiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem. Likums paredz piemērot atlaidi 25% (ja kopējā sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa ir līdz 35 miljoniem latu) vai 15% (ja kopējā sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa pārsniedz 35 miljonus latu). “Lursoft” informācija liecina, ka “Tērvetes AL” reģistrēta pērnā gada 26.jūnijā un tās pamatkapitāls ir 25 000 latu. Sabiedrības valdes priekšsēdētājs ir “Agrofirmas Tērvete” pārdošanas Raimonds Šerens. Valdē strādā arī “Agrofitmas Tērvete” valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks. Savukārt padomes priekšsēdētājs ir Niks Ozoliņš. Padomē arī strādā Elīna Vežuka un “Zemgales Piena” izpilddirektore Zaiga Golgāne. Savukārt no pērnā gada vasaras līdz šā gada 19.janvārim uzņēmuma padomes priekšsēdētāja bijusi esošā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.
Akcionāru saraksta iesniegšana Uzņēmumu reģistrā nav obligāta, tādēļ precīzs “Tērvetes AL” akcionāru reģistrs “Lursoft” datu bāzē nav pieejams.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.