Sākums arhivs Uzmanies no krāpniekiem!

Uzmanies no krāpniekiem!

4 minūtes lasīšanai
Restes

Izlasi un neuzķeries uz krāpšanos! Esi dzirdējis par dažādiem gadījumiem, kad no cilvēkiem ir izvilināta nauda, un viņi pēc tam nesaprot, kā varēja tā uzķerties? Vienmēr jau liekas – ar mani gan tā nekad nenotiktu. Bet nekad nesaki nekad, pirms neesi izlasījis šo. Esam apkopojuši un aprakstījuši visizplatītākās krāpšanās shēmas, lai ar Tevi tā nekad negadītos! Ptu, ptu, ptu!
Nepērc sakaru ierīces no sludinājumu portāliem vai apšaubāmiem interneta veikaliem. Šīs ierīces var būt iegūtas nelikumīgi, tāpēc to IMEI kodi nedarbosies atsevišķu operatoru tīklos, un Tev tik un tā būs ierobežotas iespējas tās izmantot. Un, ja saskarsies ar šādām problēmām, nevarēsi vērsties arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, jo var gadīties, ka pirkuma dokumentu nav vispār vai tie ir viltoti. Labāk neriskē!
Bieži redzi sludinājumus, kur Tev mēģina pārdod smukus numurus ar BiFri bezmaksas zvaniem Bites tīklā līdz mūža beigām? Un tas viss par nieka 50 latiem? Uzmanies, pat ja Tev SIM karti pārdod ar oriģinālo plastikāta ietvaru, kur ir uzrādīts PIN un PUK kods. Skopais maksā divreiz. Jo, ja krāpniekam, kurš Tev šādu SIM karti pārdod, ir zināmstās numurs,PIN un PUK kods, kā arī papildināšanas un zvanu vēsture,viņš šo informāciju var izmantot, vēlāk uzdodoties par šīs pašas kartes īpašnieku, sakot, ka tā ir nozaudēta vai nozagta. Diemžēl vienīgais, ar ko var pierādīt, ka tā ir Tava priekšapmaksas karte, ir jau minētā informācija. Bet, ja tā ir zināma krāpniekam, uzradot to jebkurā salonā, viņš var saņemt jaunu SIM karti, ko atkal varēs pārdot atkārtoti, bet Tava SIM karte tiks bloķēta. Tāpēc, ja esi jau paguvis iegādājies šādu apšaubāmu BiFri karti, vienalga, ar vai bez oriģinālā plastikāta ietvara, kāds ir, pērkot veikalā, uz karstām pēdām nāc uz Bites salonu un apmaini SIM karti pret jaunu. Atceries – nekad nerādi savu SIM karti citiem vai arī noslēdz sakaru pakalpojumu abonenta līgumu par savu numuru, lai varētu justies pavisam droši.
Ja kādreiz naktī saņem zvanu no nepazīstama numura, kurš izskatās kā ārzemju numurs vai sākas ar +88, uzmanies! Tie ir numuri, zvani uz kuriem maksā līdz pat 3 latiem par minūti. Krāpnieki bieži zvana naktīs, lai saņemtu atzvanu. Ja neesi pārliecināts, ka Tev zvana draugs no ārzemēm vai paziņa jūrnieks… neatzvani, bet ziņo savam sakaru operatoram!
Ja saņem īsziņu par lielu laimestu ar aicinājumu nosūtīt atpakaļ priekšapmaksas kartes papildināšanas kodu, tad padomā, vai ir iespējams laimēt, nepiedaloties izlozē? Neviens no legālo loteriju rīkotājiem nekad neprasīs Tev ko tādu, jo, laimējot kaut ko, laimests pienākas par dalību vien. Ja saņem šāda rakstura īsziņas,ziņo savam sakaru operatoram.
Ja no nepazīstama numura saņem informāciju par radiniekiem, kuri it kā ir nokļuvuši nepatikšanās, un Tev prasa atsūtīt papildināšanas kodus priekšapmaksas kartēm par vērienīgām naudas summām, tad, pirms to dari, labāk uzzvani pašiem radiem. Šādā veidā no cilvēkiem izkrāpj naudu. Tāpēc, ja saņēmi šādu informāciju, nekrīti panikā, ziņo savam sakaru operatoram
Ja Tev zvana, sakot, ka no bankas, un prasa Tavu bankas konta informāciju, internetbankas kodus vai kartes PIN, nekādā gadījumā to nenosauc, jo bankas nekad neprasīs Tev šādu informāciju.
Nenorādi savu numuru apšaubāma satura mājas lapās, jo tādā veidā tas var iekļūt krāpnieku datu bāzēs, un Tu pēc tam būsi spiests saņemt milzum daudz SMS ar piedāvājumiem laimēt utt.
Ja saņem zvanu no ārzemēm, bet Tev telefonā uzrādās vietējais numurs, ziņo mums – palīdzi apkarot krāpniekus, kas izmanto mūsu pakalpojumus prettiesiski!

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…