2. aprīlis, 2019

Uzsāk Latvijā tapuša govtech risinājuma eksportu Baltijā

mobillytx

Šauļu pilsētas pašvaldība iegādājusies Latvijas tehnoloģiju uzņēmuma MobillyTX govtech izstrādāto publiskās pārvaldes risinājumu. “Šis ir pirmais solis ceļā uz to, lai šis govtech risinājums kļūtu par starptautiski zināmu Latvijas eksportpreci,” pauž Valdis Bergs, MobillyTX valdes priekšsēdētājs.

MobillyTX kopā ar sadarbības partneri SIA ZZdats ir noslēguši līgumu ar Šauļu pašvaldību par iedzīvotāju un pakalpojumu reģistra informācijas sistēmas izstrādi un uzturēšanu. MobillyTX uzdevums būs radīt subsīdiju uzskaites un datu pārvaldes sistēmu, kā arī rūpēties par tās uzturēšanu. Šīs ir Latvijā pirmais govtech risinājuma eksports uz ārzemēm.

“Šobrīd strādājam pie specifikācijām lietojumprogrammai mobilajām ierīcēm, kas Šauļu pilsētas iedzīvotājiem piedāvās daudzveidīgus risinājumus, kuri atvieglos ikdienas dzīvi, padarot vairāku pakalpojumu saņemšanu ātrāku un ērtāku, kā arī nodrošinās subsīdiju un lojalitātes programmu izmantošanu,” uzsver MobillyTX valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs.

Latvijā minēto risinājumu daļēji vai pilnībā šobrīd jau izmanto Jelgavas, Ogres un Liepājas pašvaldības, lai centralizēti un efektīvi pārvaldītu, kā arī neatkarīgi auditētu datus par personām, kas saņem dažādus pašvaldību piešķirtos pabalstus, subsīdijas un atvieglojumus.

Kopš MobillyTX 2013. gadā ķērās pie pirmās paaudzes risinājuma izstrādes, lai digitalizētu naudas apriti par subsidētajiem braucieniem sabiedriskajā transportā Jelgavā, sistēma ir būtiski pilnveidota. Šodien to var pielāgot ikvienam pabalsta maksājumam praktiski jebkurā nozarē – lauksaimniecībā, veselības aprūpē, izglītībā, transportā. Izstrādātā sistēma būs atbalsts arī Šauļu pašvaldības budžeta pārvaldei. Sistēma “zina”, kam un kādi pabalsti pienākas un piešķir atlaides katram konkrētajam cilvēkam, nevis aptuvenam pabalstu saņēmēju skaitam, kā tas šobrīd ir, piemēram, skolēnu ēdināšanā. Pašvaldība šādi var ietaupīt līdz pat 30% no esošā budžeta, šo atlikumu novirzot citām pašvaldības vajadzībām.

Tāpat MobillyTX uzsākuši sarunas, lai šo risinājumu eksportētu uz Skandināvijas valstu un Vācijas tirgiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda