22. septembris, 2016

Vai nākotnē garantētas darba vietas būs IT studiju beidzējiem?

50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka, lai jaunietim pēc studijām būtu garantēta darba vieta, ir jāstudē informāciju tehnoloģijas (IT), liecina darba portāla “cvmarket.lv” veiktā aptauja.
Citas profesijas, kuru apgūšana nākotnē varētu garantēt darbu, pēc aptaujāto domām, ir medicīna un veselības aprūpe, ko norādījuši 15% respondentu, 12% ir pārliecināti, ka jāstudē ekonomika un finanses, savukārt 5% aptaujāto par atbilstošu studiju programmu uzskata jurisprudenci.
18% neuzskata nevienu no iepriekš minētajām nozarēm par garantu darba iespējām nākotnē.
“IT nozare šā brīža darba tirgū patiešām ir pieprasīta profesija. Šādiem speciālistiem tiek maksāts arī salīdzinoši labs atalgojums, tomēr, par spīti tam, šīs jomas pārstāvju trūkst, ko pierāda arī “cvmarket.lv” publicēto darba sludinājumu daudzums,” aptaujas rezultātus komentēja “cvmarket.lv” pārstāvis Kristaps Kolosovs. Viņaprāt, Latvijas augstākās izglītības iestādēm būtu jāpadomā par studiju vietu palielināšanu tieši šajās programmās un tālāku to attīstīšanu.
Cvmarket.lv” aptaujā “Kāda studiju joma, jūsuprāt, garantē jauniešiem darba vietu nākotnē?” kopumā piedalījās 577 respondenti vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem.
 
Informācija: BNS

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda