Sākums IT sasniegumi, bizness Vai nākotnē garantētas darba vietas būs IT studiju beidzējiem?

Vai nākotnē garantētas darba vietas būs IT studiju beidzējiem?

1 minūtes lasīšanai

50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka, lai jaunietim pēc studijām būtu garantēta darba vieta, ir jāstudē informāciju (), liecina darba portāla “cvmarket.lv” veiktā .
Citas profesijas, kuru apgūšana nākotnē varētu garantēt darbu, pēc aptaujāto domām, ir medicīna un veselības aprūpe, ko norādījuši 15% respondentu, 12% ir pārliecināti, ka jāstudē ekonomika un , savukārt 5% aptaujāto par atbilstošu studiju programmu uzskata jurisprudenci.
18% neuzskata nevienu no iepriekš minētajām nozarēm par garantu darba iespējām nākotnē.
“IT nozare šā brīža darba tirgū patiešām ir pieprasīta profesija. Šādiem speciālistiem tiek maksāts arī salīdzinoši labs atalgojums, tomēr, par spīti tam, šīs jomas pārstāvju trūkst, ko pierāda arī “cvmarket.lv” publicēto darba sludinājumu daudzums,” aptaujas rezultātus komentēja “cvmarket.lv” pārstāvis Kristaps Kolosovs. Viņaprāt, Latvijas augstākās izglītības iestādēm būtu jāpadomā par studiju vietu palielināšanu tieši šajās programmās un tālāku to attīstīšanu.
Cvmarket.lv” aptaujā “Kāda studiju joma, jūsuprāt, garantē jauniešiem darba vietu nākotnē?” kopumā piedalījās 577 respondenti ēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem.
 
: BNS

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…