22. septembris, 2016

Vai nākotnē garantētas darba vietas būs IT studiju beidzējiem?

50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka, lai jaunietim pēc studijām būtu garantēta darba vieta, ir jāstudē informāciju (), liecina darba portāla “cvmarket.lv” veiktā .
Citas , kuru apgūšana nākotnē varētu garantēt darbu, pēc aptaujāto domām, ir medicīna un veselības aprūpe, ko norādījuši 15% respondentu, 12% ir pārliecināti, ka jāstudē ekonomika un , savukārt 5% aptaujāto par atbilstošu studiju programmu uzskata jurisprudenci.
18% neuzskata nevienu no iepriekš minētajām nozarēm par garantu darba iespējām nākotnē.
“IT nozare šā brīža darba tirgū patiešām ir pieprasīta profesija. Šādiem speciālistiem tiek maksāts arī salīdzinoši labs atalgojums, tomēr, par spīti tam, šīs jomas pārstāvju trūkst, ko pierāda arī “cvmarket.lv” publicēto darba sludinājumu daudzums,” aptaujas rezultātus komentēja “cvmarket.lv” pārstāvis Kristaps Kolosovs. Viņaprāt, Latvijas augstākās izglītības iestādēm būtu jāpadomā par studiju vietu palielināšanu tieši šajās programmās un tālāku to attīstīšanu.
Cvmarket.lv” aptaujā “Kāda studiju joma, jūsuprāt, garantē jauniešiem darba vietu nākotnē?” kopumā piedalījās 577 respondenti ēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem.
 
: BNS

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.