15. jūnijs, 2016

Vai pasaules lielākie mediji izmantos Latvijā radītas valodas tehnoloģijas?

Pasaules lielākie mediji pulcēsies Global Editors Network (GEN Summit 2016) samitā, lai spriestu par mediju attīstības nākotni. Pirmo reizi šāda līmeņa pasākumā, kas norisināsies 15.–17. jūnijā Vīnē (Austrijā), ir uzaicināts uzstāties arī Latvijas pārstāvis – sabiedrības Tilde vadītājs Andrejs Vasiļjevs.
Gadskārtējā konference GEN Summit 2016 pulcēs galvenos redaktorus no pasaulē plaši pazīstamiem medijiem – BBC, CNN, Wall Street Journal, Mashable u.c., IT industrijas pārstāvjus no Twitter un Google, kā arī nozares ekspertus, lai kopīgi apspriestos par aktuālajām tendencēm ziņu sagatavošanā un publicēšanā.
Viena no konferences tēmām ir valodas tehnoloģiju izmantošana medijos, proti, kā izmantot valodas tehnoloģijas, lai sagatavotu ziņas daudzās valodās pēc iespējas plašākai auditorijai. Mašīntulkošana jeb automātiskā teksta tulkošana palīdz operatīvāk formulēt vienu ziņu daudzās valodās, kā arī atvieglo ziņas avota izpēti gadījumos, ja ziņas saturs žurnālistam nav pieejams dzimtajā valodā.
Uzņēmumam Tilde ir plašas zināšanas un liela pieredze mašīntulkošanas risinājumu izstrādē. Uzņēmums ir viens no nozares līderiem Eiropā un veiksmīgi sadarbojas ar tādiem pasaules tehnoloģiju milžiem kā Microsoft un IBM. Viens no pirmajiem medijiem, kas ar Tildes palīdzību jau integrējis franču valodas mašīntulku savā ikdienas darbplūsmā, ir ziņu portāls EurActiv – ziņas tiek publicētas 12 valodās, un tās lasa vairāk nekā 1,4 miljonus liela auditorija (mēnesī).
GEN Summit 2016 organizē Global Editors Network – organizācija, kas vienotā globālā tīklā apvieno starptautisko mediju galvenos redaktorus un inovatīvu uzņēmumu pārstāvjus. Tildes vadītājs Andrejs Vasiļjevs kopā ar pārstāvjiem no Eiropas Komisijas, EurActiv un Swissinfo.ch konferencē vadīs sesiju “Izaicinājums 2020. gadam – kā sagatavot ziņas daudzās valodās”.
Vairāk par konferenci lasiet šeit: www.gensummit2016.org
Vairāk par sesiju “Izaicinājums 2020. gadam – kā sagatavot ziņas daudzās valodās”: www.gensummit2016.org/agenda/session/116514

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for šis blogs
šis blogs - 16. jūnijs, 2016 Atbildēt

Manā plašajā paziņu lokā nav neviena uzņēmuma kurš izmantotu Tildi. Agrāk izmantoja dēļ komata. 🙂
Nesen pamēģināju tulkot specifisku ekonomisko indikatoru tekstu.
Tilde izdeva vnk tādu murgu, ka acis iztecēja momentā.. toties parastā Googles tante visu iztulkoja ar ~80% pareizību.
Es nezinu, par ko tie Tildes džeki fano…

Avatar for smaragds
smaragds - 17. jūnijs, 2016 Atbildēt

Virsraksts kaa tvnet, necik neatbilst saturam..
Vajadziiba peec Tildes pazuda, kad paraadiijaas internets

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda