Sākums IT sasniegumi, bizness Vai pasaules lielākie mediji izmantos Latvijā radītas valodas tehnoloģijas?

Vai pasaules lielākie mediji izmantos Latvijā radītas valodas tehnoloģijas?

4 minūtes lasīšanai

Pasaules lielākie mediji pulcēsies Global Editors Network (GEN Summit 2016) samitā, lai spriestu par mediju attīstības nākotni. Pirmo reizi šāda līmeņa pasākumā, kas norisināsies 15.–17. jūnijā Vīnē (Austrijā), ir uzaicināts uzstāties arī Latvijas pārstāvis – sabiedrības Tilde Andrejs Vasiļjevs.
Gadskārtējā konference GEN Summit 2016 pulcēs galvenos redaktorus no pasaulē plaši pazīstamiem medijiem – BBC, CNN, Wall Street Journal, Mashable u.c., industrijas pārstāvjus no Twitter un Google, kā arī nozares ekspertus, lai kopīgi apspriestos par aktuālajām tendencēm ziņu sagatavošanā un publicēšanā.
Viena no konferences tēmām ir valodas tehnoloģiju izmantošana medijos, proti, kā izmantot valodas , lai sagatavotu ziņas daudzās valodās pēc iespējas plašākai auditorijai. Mašīntulkošana jeb automātiskā teksta tulkošana palīdz operatīvāk formulēt vienu ziņu daudzās valodās, kā arī atvieglo ziņas avota izpēti gadījumos, ja ziņas saturs žurnālistam nav pieejams dzimtajā valodā.
Uzņēmumam Tilde ir plašas zināšanas un liela pieredze mašīntulkošanas risinājumu izstrādē. ir viens no nozares līderiem Eiropā un veiksmīgi sadarbojas ar tādiem pasaules tehnoloģiju milžiem kā un IBM. Viens no pirmajiem medijiem, kas ar Tildes palīdzību jau integrējis franču valodas mašīntulku savā ikdienas darbplūsmā, ir ziņu portāls EurActiv – ziņas tiek publicētas 12 valodās, un tās lasa vairāk nekā 1,4 miljonus liela auditorija (mēnesī).
GEN Summit 2016 organizē Global Editors Network – organizācija, kas vienotā globālā tīklā apvieno starptautisko mediju galvenos redaktorus un inovatīvu uzņēmumu pārstāvjus. Tildes vadītājs Andrejs Vasiļjevs kopā ar pārstāvjiem no Eiropas Komisijas, EurActiv un Swissinfo.ch konferencē vadīs sesiju “Izaicinājums 2020. gadam – kā sagatavot ziņas daudzās valodās”.
Vairāk par konferenci lasiet šeit: www.gensummit2016.org
Vairāk par sesiju “Izaicinājums 2020. gadam – kā sagatavot ziņas daudzās valodās”: www.gensummit2016.org/agenda/session/116514

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Comments are closed.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Revolut laiž klajā Robo digitālo padomu platformu Latvijā, lai automatizētu ieguldījumus

revolut ir laidusi klajā savu Robo digitālās padomu platformas pakalpojumu Latvijā. Jaunai…