7. marts, 2018

Viens no labākajiem mājas datoru drošības komplektiem

sophos dash5

 

Pēdējo desmit gadu laikā esmu izmēģinājis daudzus drošības un antivīrusu variantus. Vienu laiku biju uzticīgs McAfee. Tad kādu laiku uzcītīgi cīnījos ar Nod32. Izmēģināju vēl daudzus un dažādus risinājumus, kurus gan neuzskaitīšu. Tam vienkārši nav tik lielas nozīmes šobrīd. Visos risinājumos esmu atradis ko labu.Ko interesantu. Vienā no savām pēdējām darba vietām iepazinos ar  vārdu, kas man sākumā neizteica gandrīz neko – SOPHOS. Pētot internetā nonācu līdz informācijai, ka drīzumā gaidāms arī SOPHOS  mājas vajadzībām. Kaut arī mājas variants, tas būšot gana funkcionāls un interesants arī tādam cilvēkam kā  es. Gandrīz gadu man bija gods būt par šī interesantā drošības produkta beta testeri. Šī gada laikā vārds SOPHOS mūsu mājas ir kļuvis par lamuvārdu. Bērni ar naidu izrunā šo vārdu. Toties es naktīs guļu mierīgi. Zinu, ka manos mājas beidzot ir tīrība un kārtība. Tāda kārtība, ko nosaku es. Pie noteikuma, ka kārtību varu pamainīt jebkurā vietā pasaules malā. Pie noteikuma, ka ir pieejams internets. Kapēc tā? Jo šim risinājumam ir interneta pārlūkā lietojama konsole. Konsolei varam pievienot desmit datorus. Visus brīdinājumus saņemam epastā. Momentāli.

Sophos Home ir pilvērtīgs mājas drošības risinājums. Ne tikai antivirus, bet arī interneta kā tāda. Mēs varam katram datora veidot individuālus interneta piekļuves noteikumus. Katram savus drošības uzstādījumus. Varam momentā ieraudzīt draudus savos datoros. Esam lietas kursā par visu.

Šeit mēs redzam standarta antivirusa lauku, kur varam ieslēgt izslēgt standarta pamatfunkcijas.


Mana mīļākā sadaļa ir web filtrācija. Sophos pazīst mājas lapu kategorijas. Te droši vien nāk talkā lielā brāļā – Sophos biznesa risinājumu produkti. Bet ideja pavisam nav slikta. Bērniem aizliedzam vienu sadaļu. Sievai pavisam citu. Saļas ir daudz  un dažādas. Katra gaumei, katrai situācijai.

Šī sadaļa patiks visiem paranoiskajiem cilvēkiem, kas uzskata, ka web kamera ir jāaizlīmē. Nu, drošs paliek nedrošs… 🙂

Visā visumā ir  pat ļoti interesants. Gada laikā sagādājis tas man ir pat ļoti maz raizes. ir drošībā. Sophos neļauj palaist visādas muļķīgas programas, kas sevī satur ne tos derīgākos koda fragmentus. Te gan jāpiemin, ka šis risinājums nav galīgi bezmakas, ja vien neesat bijis beta testeru pulciņā. Cena ir diezgan adekvāta šādam produktam. Dotajā  brīdī tā ir 40eiro gadā. Taču tā noteikti var  mainīties, tapēc labāk to pārbaudīt šeit

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda