19. marts, 2018

Alternatīva mūsdienīgajām spēļu konsolēm – jeb ģimenes atkal apvienošanās

QE5nGf

Mūsdienu ir ieslīguši komunikācijās. Ik pa laikam redzam rakstus, ka divgadīgiem bērniem ir atkarība no datora/spēļu konsoles. Kā,  mums, vecākiem aizsniegt savus bērnus? Ļausimies komunikācijām kopā ar viņiem. Tikai pēc saviem noteikumiem. Un prieki ir garantēti. Visiem. Kā? Retro spēļu konsole ir pareizā atbilde. Vismaz maniem bērniem tā šķiet interesanta. Vairāk smieklu un prieka, nekā ar mūsdienīgajām iekārtām.  Kā tas viss sākās? Aukstā ziemas vakarā ieraudzīgu internetā NES mūsdienīgu repliku. Neesmu iedziļinājies autortiesību jautājumos, bet iekārta šķita interesanta. Gandrīz mēnesi ilga gaidīšana un kārota testa iekārta ir klāt..

Tik daudz mārketinga materiā un reklāmas. Kā tad viss izskatās realitātē? Daudz jau melots nav. Saņemam konsoli, divas pultis, video vadu un barošanas bloku. Barošanas bloks gan nav Latvijas elektrības tīkla piemērots, bet tā nav liela bēda. Der jebkurš telefona lēdētājs ar mikro usb spraudni. Video izeja gan šim modeli nav nemaz moderna. Tikai RCA spraudņi. Tas var radīt problēmas ar pavisam moderniem . Ar vienu acu kaktiņu esmu pamanījis modernāku versiju, kam ir hdmi. Tomēr arī ši ir gana interesanta un ir pieejamas dažādas pārejas. Tagad nedaudz vairāk par pašu konsoli. Uzreiz nomierināšu  – dzeltenās kasetes neredzēsim. Visas ir ieceptas čipā uz plates. Reklamētais skaits ir 620. Realitātē skaists ir ap 300. Pēc tam spēles sāk atkārtoties. Pat šī nianse atgādina 90tos gadus, kad bija dzeltenā kasete ar ļoti daudz spēlēm. Kontrolieli ir identiski pierastajiem, no bērnības. Nekādas īpašās ergonomikas, vai bez vadu tehnoloģijas kā mūsdienīgajās konsolēs.

Spēles ir ļoti daudz. Tomēr slavenākās spēles es pagaidām neesmu atradis. Labā ziņa – katru dienu atrodam aizvien jaunas spēles zem dīvainiem nosaukumiem. Pirmais vakars, protams, pagāja MARIO, Contra, Tank iespaidos. Tomēr katru dienu tiek atklātas aizvien jaunas, sen aizmirstas spēles. Pagaidām tikai viena spēle ir bijusi nekvalitatīva – ICE Climber. Mans vērtējums – šai iekārtai jābūt katrā mājā, kur aug topošie datorspēļu cienītāji. Jautājuma cena ir pat ļoti pieņemama – 20eiro. Ja esi izlēmis par labu šīs konsoles iegādi, nepaskopošos ar linku. Iekārta iegādājam šeit

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Verners
Verners - 19. marts, 2018

Es arī tādu gribu 🙂

Avatar photo
Jānis Alksnis - 19. marts, 2018

Ja nav vēlmes gaidīt mēnesi, var mēģināt pasūtīt Latvijā, bet cenas un piedāvājumi ir pavisam citi
http://www.vigi.lv/lv/katalogs/shop/spelu-konsoles/retro-spelu-konsoles/

Avatar for Artis
Artis - 19. marts, 2018

Nav pievienojies links

Komentāri ir slēgti