4. novembris, 2020

Rīgas datorspēļu muzejs

enjoy the game

Daudziem no maniem lasītājiem noteikti nav noslēpums, ka mana interese par tehnoloģijām neaprobežojas ar modernajām tehnoloģijām. Interesējos par tehnoloģiju vēsturi. Labprāt pētu tehnoloģiju attīstību un padarbojos ar tehnikas vienībām, kas nav ražotas šajā tūkstošgadē. Izklausās traki – šajā tūkstošagadē. Bet fakts. Redzot manas aktivitātes internetā un eksperimentus ar dažādām pagādjušā gadsimta spēļu konsolēm, mani uzrunāja datorspēļu entuziasti no datospēļu muzeja, kas atrodas tepat – Rīgas centrā. Tiku ielūgts ekskluzīvā un individuālā ekskursijā bez laika ierobežojumiem un atļauju fotografēt pēc sirds patikas. Pirms došanās uz muzeju papētīju internetā pieejamo informāciju.

Lūk kādu informāciju varam atrast muzeja mājaslapā: Vairā​k kā 300 dažādu spēļu konsoļu, daudz retro (vintage) datoru, aksesuāru un spēļu sākot no 1972. gada līdz mūsdienām. Daudz retu padomju laiku datoru un elektronisko spēļu. Muzejā iespējams izmēģināt daudzas retro konsoles un Arcade automātus. Adrese: Rīga, Barona iela 41/43. Veikalā Enjoy the Game, otrajā stāvā. Ieeja 3 euro. Ģimenes biļete – divi pieaugušie un divi bērni, 6 euro. Gaidīsim jūs katru dienu no 11:00 līdz 20:00, svētdien līdz 17:00

Apmeklējot muzeju tiešām biju pāsteigts, cik daudz un dažādas tehnikas vienības šeit ir apskatāmas. Daudzi datori bija tiešām no manas bērnības un pat krietni vecāki par mani. Te nu nedaudz jāpalielās, ka savā bērnībā varēju apskatīt un nedaudz palietot datorus jau tad, kad lielākā daļa Latvijas teritorijas iedzīvotāju par tiem pat dzirdējuši nebija. Tādēļ šāda ekskursija man bija sevišķi interesanta un atsauca atmiņā mirkļus no manas bērnības. Daudz tehnikas vienības gan, diemžēl, ir paslēptas vitrīnās un nav apčamdāmas ar roku, tomēr pietiekošs skaits ir pieslēgts pie televizoriem, elektrības un ir izmēģināms dzīvē.

Pēc redzētā nopratu, ka nopietns un ilgtspējīgs. Radās viedoklis, ka šis kolekcijas eksponāti ir labi aprūpēti, tādēļ bažas par eksponātu likteni man pavisam noteikti dotajā brīdī nav. Kapēc tas ir svarīgi? pie kolekcijas papildināšanas nepārtraukti turpinās un šobrīd Latvijā ir sarosījušies ebay tirgoņi, kas apgrūtina muzeja kolekcijas papildināšanu.

Ja radās vēlme apskatīt muzeju, iesaku apskatīt viņu mākaslapu, lai noskaidrotu precīzu darba laiku un ekspozīcijas aktualitātes https://videogames.lv/index.php?route=information/museum

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Tālivaldis
Tālivaldis - 5. novembris, 2020

izskatās interesanti. man būtu ko piedāvāt šim muzejam ekspozīcijai

Avatar for E.
E. - 6. novembris, 2020

Sen jau tāds muzejs?

  Avatar photo
  Jānis Alksnis - 6. novembris, 2020

  apskatāms daži gadi, bet kokekcija tiekot veidota krietni ilgāk

Avatar for Varis
Varis - 27. janvāris, 2021

Beigsies pandēmija, braukšu ciemos. Ir pāris retas konsoles aizķērušās

Avatar for Egons
Egons - 3. decembris, 2021

Latvijā ir vēl kaut kas līdzīgs?

  Avatar photo
  Jānis Alksnis - 3. decembris, 2021

  ir Siguldas datormuzejs. Ir privātie kolekcionāri. Tieši šāds otrs nav

Avatar for Zane
Zane - 17. februāris, 2022

Muzejs atkal atvērts

https://www.facebook.com/369616933868955/posts/1132637440900230/

Komentāri ir slēgti