Sākums Retro konsoles Rīgas datorspēļu muzejs

Rīgas datorspēļu muzejs

2 minūtes lasīšanai
enjoy the game

Daudziem no maniem lasītājiem noteikti nav noslēpums, ka mana interese par tehnoloģijām neaprobežojas ar modernajām tehnoloģijām. Interesējos par tehnoloģiju vēsturi. Labprāt pētu tehnoloģiju attīstību un padarbojos ar tehnikas vienībām, kas nav ražotas šajā tūkstošgadē. Izklausās traki – šajā tūkstošagadē. Bet fakts. Redzot manas aktivitātes internetā un eksperimentus ar dažādām pagādjušā gadsimta spēļu konsolēm, mani uzrunāja datorspēļu entuziasti no datospēļu muzeja, kas atrodas tepat – Rīgas centrā. Tiku ielūgts ekskluzīvā un individuālā ekskursijā bez laika ierobežojumiem un atļauju fotografēt pēc sirds patikas. Pirms došanās uz muzeju papētīju internetā pieejamo informāciju.

Lūk kādu informāciju varam atrast muzeja mājaslapā: Vairā​k kā 300 dažādu spēļu konsoļu, daudz retro (vintage) datoru, aksesuāru un spēļu sākot no 1972. gada līdz mūsdienām. Daudz retu padomju laiku datoru un elektronisko spēļu. Muzejā iespējams izmēģināt daudzas retro konsoles un Arcade automātus. Adrese: Rīga, Barona iela 41/43. Veikalā Enjoy the Game, otrajā stāvā. Ieeja 3 euro. Ģimenes biļete – divi pieaugušie un divi bērni, 6 euro. Gaidīsim jūs katru dienu no 11:00 līdz 20:00, svētdien līdz 17:00

Apmeklējot muzeju tiešām biju pāsteigts, cik daudz un dažādas tehnikas vienības šeit ir apskatāmas. Daudzi datori bija tiešām no manas bērnības un pat krietni vecāki par mani. Te nu nedaudz jāpalielās, ka savā bērnībā varēju apskatīt un nedaudz palietot datorus jau tad, kad lielākā daļa Latvijas teritorijas iedzīvotāju par tiem pat dzirdējuši nebija. Tādēļ šāda ekskursija man bija sevišķi interesanta un atsauca atmiņā mirkļus no manas bērnības. Daudz tehnikas vienības gan, diemžēl, ir paslēptas vitrīnās un nav apčamdāmas ar roku, tomēr pietiekošs skaits ir pieslēgts pie televizoriem, elektrības un ir izmēģināms dzīvē.

Pēc redzētā nopratu, ka projekts nopietns un ilgtspējīgs. Radās viedoklis, ka šis kolekcijas eksponāti ir labi aprūpēti, tādēļ bažas par eksponātu likteni man pavisam noteikti dotajā brīdī nav. Kapēc tas ir svarīgi? Darbs pie kolekcijas papildināšanas nepārtraukti turpinās un šobrīd Latvijā ir sarosījušies ebay tirgoņi, kas apgrūtina muzeja kolekcijas papildināšanu.

Ja radās vēlme apskatīt muzeju, iesaku apskatīt viņu mākaslapu, lai noskaidrotu precīzu darba laiku un ekspozīcijas aktualitātes https://videogames.lv/index.php?route=information/museum

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Retro konsoles

7 komentārs

 1. Avatar photo

  Tālivaldis

  5. novembris, 2020 at 09:43

  izskatās interesanti. man būtu ko piedāvāt šim muzejam ekspozīcijai

 2. Avatar photo

  E.

  6. novembris, 2020 at 07:07

  Sen jau tāds muzejs?

  • Avatar photo

   Jānis Alksnis

   6. novembris, 2020 at 21:35

   apskatāms daži gadi, bet kokekcija tiekot veidota krietni ilgāk

 3. Avatar photo

  Varis

  27. janvāris, 2021 at 11:15

  Beigsies pandēmija, braukšu ciemos. Ir pāris retas konsoles aizķērušās

 4. Avatar photo

  Egons

  3. decembris, 2021 at 10:53

  Latvijā ir vēl kaut kas līdzīgs?

  • Avatar photo

   Jānis Alksnis

   3. decembris, 2021 at 11:39

   ir Siguldas datormuzejs. Ir privātie kolekcionāri. Tieši šāds otrs nav

 5. Avatar photo

  Zane

  17. februāris, 2022 at 07:29

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…