4. novembris, 2020

Rīgas datorspēļu muzejs

enjoy the game

Daudziem no maniem lasītājiem noteikti nav noslēpums, ka mana interese par tehnoloģijām neaprobežojas ar modernajām tehnoloģijām. Interesējos par tehnoloģiju vēsturi. Labprāt pētu tehnoloģiju attīstību un padarbojos ar tehnikas vienībām, kas nav ražotas šajā tūkstošgadē. Izklausās traki – šajā tūkstošagadē. Bet fakts. Redzot manas aktivitātes internetā un eksperimentus ar dažādām pagādjušā gadsimta spēļu konsolēm, mani uzrunāja datorspēļu entuziasti no datospēļu muzeja, kas atrodas tepat – Rīgas centrā. Tiku ielūgts ekskluzīvā un individuālā ekskursijā bez laika ierobežojumiem un atļauju fotografēt pēc sirds patikas. Pirms došanās uz muzeju papētīju internetā pieejamo informāciju.

Lūk kādu informāciju varam atrast muzeja mājaslapā: Vairā​k kā 300 dažādu spēļu konsoļu, daudz retro (vintage) datoru, aksesuāru un spēļu sākot no 1972. gada līdz mūsdienām. Daudz retu padomju laiku datoru un elektronisko spēļu. Muzejā iespējams izmēģināt daudzas konsoles un Arcade automātus. Adrese: Rīga, Barona iela 41/43. Veikalā Enjoy the Game, otrajā stāvā. Ieeja 3 euro. Ģimenes biļete – divi pieaugušie un divi bērni, 6 euro. Gaidīsim jūs katru dienu no 11:00 līdz 20:00, svētdien līdz 17:00

Apmeklējot muzeju tiešām biju pāsteigts, cik daudz un dažādas tehnikas vienības šeit ir apskatāmas. Daudzi datori bija tiešām no manas bērnības un pat krietni vecāki par mani. Te nu nedaudz jāpalielās, ka savā bērnībā varēju apskatīt un nedaudz palietot datorus jau tad, kad lielākā daļa Latvijas teritorijas iedzīvotāju par tiem pat dzirdējuši nebija. Tādēļ šāda ekskursija man bija sevišķi interesanta un atsauca atmiņā mirkļus no manas bērnības. Daudz tehnikas vienības gan, diemžēl, ir paslēptas vitrīnās un nav apčamdāmas ar roku, tomēr pietiekošs skaits ir pieslēgts pie televizoriem, elektrības un ir izmēģināms dzīvē.

Pēc redzētā nopratu, ka nopietns un ilgtspējīgs. Radās viedoklis, ka šis kolekcijas eksponāti ir labi aprūpēti, tādēļ bažas par eksponātu likteni man pavisam noteikti dotajā brīdī nav. Kapēc tas ir svarīgi? Darbs pie kolekcijas papildināšanas nepārtraukti turpinās un šobrīd Latvijā ir sarosījušies ebay tirgoņi, kas apgrūtina muzeja kolekcijas papildināšanu.

Ja radās vēlme apskatīt muzeju, iesaku apskatīt viņu mākaslapu, lai noskaidrotu precīzu darba laiku un ekspozīcijas aktualitātes https://videogames.lv/index.php?route=information/museum

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Tālivaldis
Tālivaldis - 5. novembris, 2020 Atbildēt

izskatās interesanti. man būtu ko piedāvāt šim muzejam ekspozīcijai

Avatar for E.
E. - 6. novembris, 2020 Atbildēt

Sen jau tāds muzejs?

  Avatar for Jānis Alksnis
  Jānis Alksnis - 6. novembris, 2020 Atbildēt

  apskatāms daži gadi, bet kokekcija tiekot veidota krietni ilgāk

Avatar for Varis
Varis - 27. janvāris, 2021 Atbildēt

Beigsies pandēmija, braukšu ciemos. Ir pāris retas konsoles aizķērušās

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda