22. novembris, 2016

Zinātnieki palīdzēs cilvēkiem atbrīvoties no rijības

Pētnieki no Sanantonio Katoļu Universitātes Spānijā ir atklājuši jaunu savienojumu, kas ļauj tikt galā ar psihogēniem pārēšanās traucējumiem, kas savukārt noved pie liekā svara.

Viena no daudzsološākajām metodēm, kas palīdz cīnīties ar lieko svaru, ir regulāra apetīte. Tas ir saistīts ar apmierinātības kodolu, un šī sistēma ir saistīta arī ar cilvēka atkarībām. Tāpēc zinātnieki uzskata, ka narkotiku, kas paredzētas cīņai ar lieko svaru, lietošana palīdzēs cīņā ar pārēšanos.

Tika konstatēts, ka preparāts ar nosaukumu “Tsevimelin”, kas tiek izmantots, lai stimulētu siekalu izdalīšanos, ir līdzīgs vareniklīnam un tā trīsdimensiju struktūrai, kā arī tā bioloģiskajai aktivitātei. Zinātnieki uzskata, ka šis savienojums ir spējīgs iedarboties ar alfa-4-beta-2, kā arī ar citām zālēm, kas tiek lietotas pret atkarību. Tikmēr šī preparāta efektivitāte ir jāapstiprina nākamajos pētījumos.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: