13. decembris, 2017

''Microsoft'' investēs 50 miljonus, lai ar mākslīgo intelektu glābtu vidi

Šonedēļ Parīzē notiekošajā starptautiskajā, vides aizsardzībai veltītajā One Climate Summit Microsoft prezidents Brads Smits (Brad Smith) paziņoja, ka Microsoft paplašina savu “AI for Earth” (“Mākslīgais intelekts Zemei”) programmu; piecu gadu laikā tajā tiks investēts 50 miljonu dolāru.
Microsoft uzskata, ka, attīstot mākslīgā intelekta tehnoloģijas sadarbībā ar augstskolām, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem, iespējams pilnīgi jaunā līmenī īstenot dažādas vides aizsardzības un klimata izmaiņu ierobežošanas iniciatīvas. Microsoft stratēģija šajā programmā fokusējas trīs virzienos:

  • mākslīgā intelekta projektu sākotnējais atbalsts — sēklas finansējums pētniecības projektiem;
  • nākamās attīstības kārtas finansējuma piešķiršana un Microsoft ekspertu atbalsts daudzsološākajiem projektiem;
  • nodrošināšana mākslīgā intelekta risinājumiem un to mērogošanas atbalsts.

“Mākslīgajam intelektam ir ļoti plašas pielietojuma iespējas, gan analizējot klimata pārmaiņas, gan attīstot dažādus vides aizsardzības risinājumus un monitorējot to ietekmi. Microsoft “AI for Earth” programma ir atbalsta instruments jauna līmeņa vides aizsardzības risinājumiem ne tikai vienas valsts, bet arī reģionālā un pat globālā mērogā,” norāda Renāte Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja.
“AI for Earth” ir Microsoft atbalsta programma, kuras mērķis ir palīdzēt risināt globālas vides aizsardzības problēmas, nodrošinot mākslīgā intelekta risinājumu pieejamību un inovatīvu pieeju attīstīšanu vides aizsardzībā. Vairāk informācijas Brada Smita bloga ierakstā un https://www.microsoft.com/en-us/aiforearth.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.