Sākums Bez kategorijas Atpakaļ uz skolu: 4 veidi, kā pārliecināties, vai bērna telefons ir drošs

Atpakaļ uz skolu: 4 veidi, kā pārliecināties, vai bērna telefons ir drošs

3 minūtes lasīšanai

Katru dienu palielinās viedtālruņos glabātais privāto datu daudzums. Ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem svarīgs ir privātums un viedtālrunis ir ļoti personīga ierīce. Tomēr tehnoloģijām attīstoties, nav pamata uztraukumam. Viss, kas ir jāizdara – jāizmanto iebūvētā funkcionalitāte, kas aizsargā informācijas piekļuvi no neautorizētiem avotiem, neatkarīgi vai tie ir brāļi, māsas, draugi, vai īsti noziedznieki.  
Pusaudžu telefonos glabājas liels daudzums attēlu un sarunu, ko jaunietis vēlas turēt drošībā. No otras puses, vecākiem jābūt iespējai piekļūt bērna telefonam, lai pasargātu pusaudzi no nepatikšanām. Pārsvarā visos mūsdienu telefonos iebūvētais pirkstu nospieduma lasītājs noder diviem nolūkiem: biometriski nodrošinātais viedtālrunis pasargā no nepiederošām personām, savukārt vecākiem tas dod iespēju pārliecināties, vai viss ir kārtībā, iepriekš konfigurējot savus pirkstu nospiedumus.
Nedrīkst aizmirst, ka pusaudži parasti neapgrūtina sevi, lai saprastu, kā darbojas specifiskas funkcijas, jo īpaši tad, ja nepieciešams lasīt pamācību. Šī iemesla dēļ jaunajam viedtālrunim ir jābūt intuitīvam un jāpiedāvā ātru piekļuvi galvenajām funkcijām, tostarp drošībai.
 
Vispirms pirkstu nospieduma lasītājs
Vēl nesen, visizplatītākais veids, kā nodrošinātu viedtālruņa drošību bija PIN koda uzstādīšana vai īpašas zīmes uzzīmēšana uz ekrāna. Šobrīd ir pieejams daudz labāks, ērtāks un ātrāks veids – pirkstu nospieduma lasītājs. Huawei savos telefonos izmanto ātrākos un ērtākos pirkstu nospieduma lasītājus. Piemēram, Huawei P9 lite 2017 iebūvētajam lasītājam nepieciešamas mazāk nekā 0.3 sekundes, lai uztvertu pirkstu nospiedumu un atbloķētu ekrānu. Rezultātā, telefona atbloķēšana ar pirkstu nospiedumu ir ātrāka un ērtāka. Papildu tam, nevienam nav iespēja iepriekš noskatīties paroli un telefonu vari atslēgt, cik bieži vien vēlies, arī pārpildītos autobusos.
 
Īsts seifs
Opcija Seifs aizsargā pieeju svarīgiem failiem, šifrējot to saturu. Attēlus, mūziku, video vai dokumentu ir iespējams šifrēt. Šo funkciju var izmantot gan atsevišķi, atlasot fotogrāfijas, gan kopējiem katalogiem. Tas nodrošina lielāku konfidencialitātes kontroli. Vienkārši uzliekot pirkstu uz lasītāja, tūlītēji ir iespējams atbloķēt visus slēptos failus.
 
Lietotņu bloķēšana
Viena no iespējām, kur var piesaistīt pirkstu nospiedumu lasītāju, ir bloķējot lietotnes. No lejupielādēto lietotņu saraksta, persona var izvēlēties tās, kuras nepieciešams aprīkot ar papildu drošību. Rezultātā, kaut arī telefons nav aizslēgts, lietotne neatvērsies. Šādā veidā pašām svarīgākajām lietotnēm, piemēram, Facebook vai Messanger ir iespējams uzstādīt papildu aizsardzību.
 
Fotoattēli mākonī
Vairākumam cilvēku, tai skaitā jauniešiem, kuri dzīvo pēc likuma “foto vai tā nav taisnība”, viedtālrunis kalpo kā kamera ikdienā. Katru gadu ar saviem telefoniem mēs uzņemam vairākus simtus foto. Šīm atmiņām vajadzētu būt labi pasargātām un pats labākais veids, kā to izdarīt, ir izmantojot bezmaksas Google Foto pakalpojumu. Foto lietotne, kura jau ir iekļauta Huawei P9 lite iepriekš instalēto lietotņu sarakstā, automātiski augšupielādē fotogrāfijas un video mākonī.
Atmiņa ir neierobežoti liela un bez maksas. Kad telefons ir pieslēgts Wi-Fi, tas automātiski dublēs jaunos fotoattēlus mākonī. Process nepieprasa lietotāja iejaukšanos. Gadījumā, ja telefons tiks nozaudēts, fotoattēli būs saglabāti. Papildu ieguvums ir iespēja skatīties fotoattēlus datora ekrānā un vienkārši koplietot albumus ar draugiem vai ģimeni, kontrolējot, kas var redzēt attēlus.  

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Bez kategorijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…