Sākums Jaunumi Iniciatīvas “Klēpjdatori Ukrainai” ietvaros savāktās ierīces ceļos uz Ukrainu

Iniciatīvas “Klēpjdatori Ukrainai” ietvaros savāktās ierīces ceļos uz Ukrainu

2 minūtes lasīšanai
Laptops for Ukraine LV

Biedrības “Tavi draugi” un BEREC biroja organizētajā iniciatīvā “Klēpjdatori Ukrainai” no šī gada maija savākti jau teju divi simti ierīču, tostarp klēpjdatori, viedtālruņi un planšetes, kas jau tuvākajā laikā tiks nogādāti visvairāk kara skartajos Ukrainas reģionos.

“Klēpjdatori Ukrainai” (Laptops for Ukraine) mērķis ir palīdzēt Ukrainai saglabāt sakarus. Iniciatīvu kopīgi organizē Eiropas Komisija, Ukrainas Digitālās pārveides ministrija un DigitalEurope. Iniciatīvas ietvaros savāktie klēpjdatori, viedtālruņi, planšetdatori un citas ierīces jau drīzumā tiks piegādātas skolu, slimnīcu un valsts pārvaldes iestāžu vajadzībām.

Viedierīču savākšanas centri izveidoti daudzās Eiropas Savienības valstīs, un Latvijā to īsteno biedrība “Tavi draugi” sadarbībā ar BEREC biroju, kas ir vienīgā Eiropas Savienības aģentūra Latvijā.

“Mūsu mērķis ir uzturēt augstu informācijas līmeni par Krievijas iebrukumu Ukrainā, un mēs uzskatām, ka ir svarīgi palīdzēt ukraiņu tautai visos iespējamos veidos. BEREC birojs piedalās iniciatīvā “Klēpjdatori Ukrainai” ne tikai ar savu ziedojumu, bet arī palīdzot uzturēt Latvijā vienīgā savākšanas centra darbību. Tas nebūtu iespējams bez mūsu pieredzējušā partnera “Tavi draugi” padevīgā darba. Šajos grūtajos laikos mazākais, ko varam darīt, ir atbalstīt Ukrainu un palīdzēt tās iedzīvotājiem saglabāt sakarus. Ja jums ir strādājošs klēpjdators, tālrunis vai planšetdators, dodiet tam jaunu dzīvi un ziedojiet to šīs kampaņas ietvaros,” aicina BEREC biroja direktors Lāszlo Ignēci.

“Esam no sirds pateicīgi ikvienam uzņēmumam un privātpersonai, kas ziedojuši un turpina ziedot Ukrainai nepieciešamo. Ierīces, arī lietotas, bet labā darba kārtībā, ļaus Ukrainas slimnīcām strādāt, bērniem turpināt mācīties, bet valsts institūcijām – nodrošināt iedzīvotājiem svarīgākos pakalpojumus. Iniciatīva turpināsies ilgtermiņā. Aicinām ikvienu, kam šāda iespēja ir, iesaistīties,” aicina biedrības “Tavi draugi” pārstāve Renāte Grundštoka.

Latvijā uzņēmumi un privātpersonas tiek aicināti nogādāt viedierīces biedrībā “Tavi draugi” Rīgā, Ventspils ielā 50, K- 3. Noliktavas darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai, no plkst. 10.00 līdz 18.00. Būtiski, lai viedierīces būtu darba kārtībā: labi jādarbojas gan baterijai, gan skārienjūtīgajam ekrānam, gan tastatūrai. Pirms ziedošanas lūgums izdzēst no viedierīcēm visu personīgo informāciju. Plašāka informācija par “Klēpjdatori Ukrainai” un ziedošanas iespējām šai un citām iniciatīvām pieejama “Tavi draugi” mājaslapas sadaļā Klēpjdatori Ukrainai.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…