1. oktobris, 2020

Latvijā radīta bezkontakta temperatūras mērīšanas un roku dezinfekcijas sistēma “SkanDozis”

Septembris ir laiks, kad darbu un sezonu atsākuši neskaitāmi uzņēmumi un nozares – daudziem strādāšana mājās vairs nav risinājums ne no biznesa dzīvotspējas, ne praktiskā aspekta. Taču atgriešanās birojos, darba vietās un sabiedriskajā sektorā joprojām nozīmē galveno higiēnas un veselības sargāšanas principus – tīras, dezinficētas rokas un drošu ķermeņa temperatūru.

Šis gads ir dažādu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmējiem, taču tas ne vienmēr nozīmē cīņu un sūkstīšanos. Diviem no Latvijas uzņēmējiem ir izdevies satikties ar saviem produktiem saistītā pasākumā un apvienoties, lai kopā radītu universālu, ērtu, ātru un gaumīgu bezkontakta temperatūras mērīšanas un roku dezinfekcijas sistēmu “SkanDozis”.

Lasīt tālāk
30. septembris, 2020

LMT viedstropos Rīgas centrā ievākti 80 kg izcilas kvalitātes medus

Viedstropos, kas izvietoti uz LMT tehniskās ēkas jumta, šovasar ievākti 80 kg augstvērtīgākās kvalitātes medus. Atšķirībā no parastajiem stropiem šie ir aprīkoti ar dažāda veida sensoriem, atvieglojot biškopja darbu un ļaujot uzraudzīt dravu attālināti.

Urbānā bišu drava ar pieciem viedstropiem izveidota vasaras sākumā, un tajā mīt vairāk nekā 150 tūkstoši bišu. Lai biškopji varētu sekot līdzi stropos notiekošajam, stropi aprīkoti ar sensoriem, kas mēra tā svaru, temperatūru, mitruma līmeni un bišu aktivitāti stropa iekšienē. Dravu var novērot gan ar kopējo tiešsaistes kameru, gan arī pētīt kukaiņu uzvedību ar kameru pie stropa skrejas.

Lasīt tālāk
29. septembris, 2020

Šajā nedēļas nogalē “NASA Space Apps Challenge” norisināsies arī Latvijā

No 2020. gada 2. līdz 4. oktobrim norisināsies NASA Space Apps Challenge 2020, kas ir viens no lielākajiem globālā mēroga 48 stundu hakatoniem (tehnoloģiju maratons) pasaulē, kas apvieno kosmosa un tehnoloģiju entuziastus, lai risinātu gan ar Zemi, gan kosmosu saistītus izaicinājumus, kopā ar NASA.

Šogad pasākums tiks realizēts tikai tiešsaistē, kas sniedz iespēju jebkuram interesantam pievienoties vienotam mērķim, cilvēkiem ar dažādu izcelsmi un talantiem no visas pasaules. Pirmo reizi šim pasākumam pieslēgsies un tiks pārstāvēta arī Latvija, kur vietējā organizatora lomu ir uzņēmusies Ventspils pilsētas dome, ERAF iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”, Nr. UIA03-250 ietvaros.

Lasīt tālāk
25. septembris, 2020

Latvijā ir viena no spēcīgākajām e-pārvaldēm Eiropas Savienībā

Latvija saglabā ceturto pozīciju starp valstīm ar visaugstāko brieduma pakāpi e-pārvaldes jomā, secināts Eiropas Komisijas (EK) ikgadējā e-pārvaldes pētījumā (eGovernment Benchmark), kurā vērtē Eiropas Savienības dalībvalstu progresu e-pārvaldes attīstībā, izmantojot astoņas dzīves situācijas.

Kā informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļa, digitālās transformācijas norise Latvijā novērtēta sekmīgi, starp 36 valstīm Latvijas veiktspēja vērtēta kā ceturtā labākā Eiropas valstu konkurencē ar strauji augošu digitālo pakalpojumu piedāvājumu kopvērtējumā ar lietotāju skaita pieaugumu.

Lasīt tālāk
24. septembris, 2020

Samsung prezentē Galaxy S20 FE modeli

Samsung Galaxy S20 produktu ģimenei pievienojies jaunpienācējs – Galaxy S20 Fan Edition (FE). Jauno modeli raksturo Galaxy lietotāju iemīļotākās funkcijas, kā arī cena – šī premium jeb luksus klases telefona cena būs aptuveni 660 eiro.

COVID-19 ietekmē tehnoloģijas ir mainījušas cilvēku ikdienu un ieņem arvien būtiskāku lomu mūsu dzīvē. Reaģējot uz patērētāju vajadzībām ir radīts jaunais GalaxyS20 FE modelis, kas augstākās klases telefona iespējas padara pieejamākas vēl plašākam cilvēku lokam. Nupat prezentētajā telefonā iekļauti tādi Galaxy S20 sērijai raksturīgie tehnoloģiskie risinājumi kā ekrāns ar īpaši vienmērīgu ritināšanas opciju, ar mākslīgo intelektu aprīkota kamera, jaudīgs procesors, īpaši ātra savienojamība, akumulators ar jaudu visai dienai, paplašināma datu krātuve. Tas viss apvienots pievilcīgā un kvalitatīvā dizainā.

“Mēs regulāri uzklausām mūsu fanus un uzticamākos Samsung lietotājus – šoreiz jautājām, kuras Galaxy S20 funkcijas ir viņu visbiežāk izmantotās un kuras viņi noteikti gribētu redzēt nākamajos telefona modeļos,” stāsta Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs. “Galaxy S20 FE versija ir Galaxy S20 sērijas papildinājums, kas jēgpilnas inovācijas turpmāk padarīs vēl pieejamākas plašākam klientu lokam, ļaujot paveikt vēl vairāk ar labāko no Galaxy.”

Lasīt tālāk