13. decembris, 2017

Četri apsvērumi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākās austiņas

Lielākajai daļai cilvēku mūzika ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa: daži bauda mūziku no rītiem, braucot uz darbu, citi – gūst iedvesmu sporta nodarbību laikā, vēl kāds bez iemīļotā skaņdarba nespēj pagatavot maltīti, izgludināt veļu vai vienkārši atpūsties.
“Mūzika savā būtībā ir ritmiski, dažādu frekvenču skaņas viļņi, tātad – fizika. Skaņas viļņi ievibrē mūsu bungādiņas, nosūtot pa nervu ceļiem signālus smadzenēm, kas tos apstrādā un veido reakcijas. Skaņas iekustina fizikālos šķidrumus visā ķermenī, tā ietekmējot gan fizisko, gan garīgo labsajūtu,” skaidro topošā mūzikas terapeite Dārta Treija.
Citiem vārdiem sakot, kvalitatīvai skaņai un piemērotai mūzikai ir ļoti milzīga nozīme. Tā veicina pozitīvu, atbrīvotu un laimīgu atmosfēru mums apkārt, taču, lai to pilnībā izbaudītu, ir nepieciešamas labas austiņas, skaļruņi vai skandas. Personiskai lietošanai vispiemērotākās, protams, ir ērtas un kvalitatīvas austiņas.
Aktuālākā tendence austiņu pasaulē patlaban ir True wireless, proti, patiesas austiņas. Tās ir ausīs ievietojamas Bluetooth austiņas, kurām nav nekādu omu bojājošu savienotājvadu.
Bluetooth austiņu izvēle var šķist vienkārša, taču patiesībā tas ir liels izaicinājums, jo ir jāņem vērā daudzi apsvērumi. Būtiskākais – austiņām ērti jāievietojas ausīs. Tas ir ļoti individuāli vērtējams, tomēr kvalitatīvas nekrīt ārā no ausīm un nerada sāpes ilgstošas lietošanas laikā,” skaidro austiņu zīmola Jabra pārstāvis Gatis Bērziņš.
Gatis uzsver, ka austiņu izvēlē svarīgi ir šādi faktori – skaņas kvalitāte, trokšņu slāpēšana, dizains, stils, akumulatora darbības un papildu funkcijas. Lielā mērā tas ir atkarīgs no lietošanas mērķa: sportošanas, sarunām vai vienkāršas mūzikas klausīšanās.
Pirmkārt, svarīgākā austiņu sastāvdaļa ir kvalitatīvs un pietiekami liels skaļrunis. Atskaņotās mūzikas kvalitāti nodrošinās arī labāki vadi un jaunākie risinājumi, kas nerada papildu trokšņus.
Otrkārt, normāla austiņu darbības frekvence ir 10 Hz – 25000 Hz. Ja frekvence ir zemāka, tad, klausoties mūziku, tiks palaistas garām specifiskas vietas dziesmās. Augstas kvalitātes austiņās bieži izmanto trokšņu slāpēšanu (Active noice cancelation = ANC).
Treškārt, kvalitatīvām austiņām komplektā parasti ir papildu aksesuāri – maināmi uzgaļi, spilventiņi, kas atvieglo pielāgošanos auss lielumam, maciņi, kas palīdz neuzkrāt putekļus un izvairīties no mehāniskiem bojājumiem.
Ceturtkārt, īpaša nozīme ir arī austiņu dizainam. Patlaban dizaineri pievērš uzmanību minimālistiskām tendencēm un lietošanas ērtībām. Austiņu izskats tiek pielāgots noteiktām pasaules valstīm. Stilīgas noteikti padarīs priecīgāku arī pašu lietotāju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda