16. septembris, 2017

SES demonstrē virtuālās realitātes tiešraides video un ''Ultra HD'' tehnoloģiskos jauninājumus

Pasaules vadošais satelītu operators SES, kura viena no telestacijām atrodas arī Rīgā, demonstrēs virtuālās realitātes Virtual Reality (VR) video satura satelīta tiešraidi un Ultra HD izšķirtspējas kadru ātruma (High Frame Rate), kā arī jaunāko augsta dinamiskā diapazona ( High Dynamic Range standard)  HDR10+ pieredzi.
Virtuālās realitātes video tiešraide notiks Amsterdamā notiekošās mediju, izklaides un tehnoloģiju izstādes International Broadcasting Convention (IBC 2017) laikā, kas norisināsies no 15.- 19. septembrim un ir nozīmīgākais industrijas pasākums.
Virtuālās realitātes video tiešraides laikā, izstādes apmeklētāji stendā Amsterdamā, izmantojot speciālu virtuālās realitātes skatīšanās ierīci, pietuvinot un attālinot 360 grādu leņķa tiešraides panorāmas attēlu, varēs pilnībā izbaudīt Luksemburgas centra klātbūtnes efektu.
virtuālās realitātes video tiešraidi veiks sadarbībā ar Berlīnes “Fraunhofer Heinrich Hertz Institute” (HHI), kura īpašā OmniCam-360 kamera nodrošina 360⁰ video. 10K x 2K panorāmas video no Luksemburgas centra tiešraidē tiks pārraidīts no satelīta ASTRA 2E orbitālās pozīcijas 28.2 grādus uz austrumiem.
Savukārt 100 Hz High Frame Rate Ultra HD izšķirtspējas video saturs tiks pārraidīts no satelīta ASTRA orbitālās pozīcijas 19.2 grādus uz austrumiem sadarbībā ar LG, ATEME, France Televisions un 4-Ever. Video saturs ar ātras darbības ainām Ultra HD kvalitātē ar 100 Hz kadru ātrumu ļaus apmeklētājiem to uzskatāmi salīdzināt ar 50 kadru sekundē ātrumu, kas ir patlaban esošais pārraides standarts Eiropā.
Pirmā augsta dinamiskā diapazona ( High Dynamic Range standard) HDR10+ video satura Ultra HD satelīta pārraide pasaulē, izstādē tiks demonstrēta sadarbībā ar Samsung. HDR10+ ir jauns standarts augstajam dinamiskajam standartam High Dynamic Range (HDR), kas sniedz vēl nebijušu kontrastu, plašāku krāsu paleti un košumu, pietuvinot tādai uztverei kādas tās redzam reālajā dzīvē.
sadarbojoties ar sadarbības un industrijas partneriem, turpina investēt jaunākajās tehnoloģijās, lai uzlabotu televīzijas skatīšanās pieredzi to tuvinot klātbūtnes efektam,” uzsver SES Video Jaunāko tehnoloģiju Viceprezidents Tomas Vrēde (Thomas Wrede), turpinot „ Es ar interesi gaidu piedzīvot un novērot to pieredzi, kuru izstādes apmeklētājiem sniegs Virtuālās Realitātes video pārraides tiešraide no Luksemburgas centra, tāpat kā ātras kustības video skatīšanās pieredze ar kadru ātrumu 100 kadri minūtē, un protams jaunais kontrasta un krāsu diapazona standarts, ko sniedz HDR10+.”

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda