19. aprīlis, 2017

Šanhajā prezentē ''Audi e-tron Sportback'' konceptauto

Pārdomāts Coupe dizains, progresīvas un jaudīgs elektrodzinējs – tas raksturo Audi 100% elektroauto Audi e-tron Sportback concept, ko zīmols prezentē Šanhajas auto izstādē šodien, 18. aprīlī. Plānots, ka četrdurvju Gran Turismo Audi e-tron Sportback ar 320 kW jaudu uzsāks ražot jau 2019. gadā.
Audi 2025 stratēģija paredz, ka vien dažu gadu laikā viena trešdaļa visu zīmola automobiļu darbosies ar elektrodzinējiem. “Mūsu pirmā Audi e-tron quattro versija, kuru prezentējām 2015. gadā, tiks piedāvāta patērētajiem jau nākamgad – tas ir pirmais plašajā tirgū, kas piemērots ikdienas izmantošanai un apmierinās pat visaugstākās prasības.
Ar spēju nobraukt vairāk nekā 500 km, mēs plānojam, ka šis SUV modelis kļūs par nākamās desmitgades jauno  flagmani. Par likumsakarīgu turpinājumu kļūs Audi e-tron Sportback – emocionālā Coupe versija, kas piedāvās izcilu komfortu un sportisku gaitu, tirgū nonākot 2019. gadā” stāsta Audi AG valdes priekšsēdētājs Ruperts Štādlers.
Audi e-tron Sportback gaišajā salonā komforts caurvijas ar ērtu virtuālo vadītāja informācijas sistēmu. Ekrāni vadības panelī un durvju apdarē sniedz papildu informāciju un nodrošina ērtu autovadītāja palīgsistēmu pārvaldi. Savukārt prototipa apgaismojuma ir pilnībā inovatīva – Audi ir pirmais zīmols, kas sāk izmantot pilnīgu LED apgaismojumu.
Digitāli pārvaldāmie Matrix LED apgaismojuma elementi auto priekšā un aizmugurē nodrošina lielisku redzamību visos laika apstākļos jebkurā diennakts laikā, iezīmējot skaidras gaismas līnijas uz ceļa un mijiedarbojoties ar apkārtējo vidi. Zem priekšējiem lukturiem papildus izvietotas divas gaismas zonas ar aptuveni 250 LED diodēm, kas ļauj projicēt plašu spektru grafisku zīmju uz ceļa.
Audi e-tron Sportback konceptauto elektrisko piedziņu veido viens elektromotors uz priekšējās un divi uz aizmugurējās ass, kas darbina visus četrus riteņus un pārvērš šo Coupe par tipisku Audi quattro spēkratu. 320 kW jauda, kas virsspiediena režīmā var pieaugt pat līdz 370 kW, ļaus attīstīt ātrumu no 0 līdz 100 km/h vien 4,5 sekundēs ar iespēju nobraukt vairāk nekā 500 km.
Modeļa prototipa litija jonu akumulators aprīkots ar šķidrās dzesēšanas sistēmu un novietots zem salona grīdas starp asīm. Šī pozīcija ļauj automobilim saglabāt zemu gravitācijas centru un nodrošina līdzsvarotu asu noslodzi – 52:48 (priekšējā/aizmugurējā). Modeļa litija jonu akumulatoru iespējams uzlādēt, izmantojot kombinētās uzlādes sistēmu ar dubulto līdzstrāvas un maiņstrāvas pieslēgumu.
Audi e-tron Sportback konceptauto virsbūves dizains ietver Audi jauniem modeļiem raksturīgo astoņstūra viengabala radiatora resti ar izteikti horizontāli izstieptu formu, kas iespējams, pateicoties elektromotora darbības specifikai jeb tā mazākam gaisa patēriņam. Virsbūves neatkārtojamu izskatu papildina uz leju pagarinātais priekšējais pārsegs, priekšējie spārni, riteņu arkas un apgaismojuma sistēmas elementi.
Prototipa sānos riteņu arkas ir manāmi izceltas, kas pasvītro modeļa quattro dabu. Auto sportisko tēlu vēl vairāk izceļ 23 collu diski. E tron Sportback 2/2 konceptautoir 4,90 metrus garš, 1,98 metrus plats un 1,53 metrus augsts ar 2,93 metru riteņu garenbāzi un ierindojas C klasē, pielīdzinoties Audi A7 modelim.
Būtiski izcelt, ka Audi e-tron Sportback konceptauto ārējos atpakaļskata spoguļus aizvieto mazas kameras, kuras attēlu rādīs uz durvīs ierīkotajiem ekrāniem. Šī garantē ne tikai uzlabotu aerodinamiku un samazinātu vēja radīto troksni, bet arī sniegs autovadītājam izcilas ceļa pārredzamības iespējas, pilnībā izslēdzot jēdzienu “aklā zona”. Audi šo tehnoloģiju prezentē kā vienu no sērijveida versijās iekļautajiem risinājumiem.
Audi e-tron quattro konceptautomobili zīmols pirmo reizi prezentēja Frankfurtes auto izstādē 2015. gadā, kas kļuva par pirmo spēkratu ar pilnībā elektronisku piedziņu. Apvidus auto Audi e-tron quattro tirgū parādīsies 2018. gadā, savukārt Audi e-tron Sportback ražošana tiks uzsākta 2019. gadā.
 Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda